لیپوماتیک

آیا درد لیپوماتیک قابل تحمل است؟

عمل لیپوماتیک به عنوان یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی به شما کمک می‌کند که از شر چربی‌های موضعی و تجمع یافته در بخش‌هایی از بدن خود خلاص شوید. در واقع بعد از یک رژیم غذایی طولانی مدت که توانستید وزن خود را کاهش دهید اکنون برای کاهش سایز و فرم‌دهی به بدن، عمل پیکرتراشی گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. در این روش چربی‌های مقاوم که با رژیم غذایی و ورزش کردن آب نشده‌اند، به راحتی و تنها در یک جلسه حذف خواهند شد. اما یکی از نگرانی‌های افراد متقاضی، میزان درد عمل لیپوماتیک است. در واقع عمده مراجعه‌کنندگان در جلسه مشاوره از متخصص درمورد درد عمل پیکرتراشی سوال کرده و می‌خواهند بدانند که آیا درد جراحی لاغری قابل تحمل است؟ در این مقاله که توسط متخصصان پایگاه مارال سلامت ایرانیان تنظیم شده است، نکات مهمی را در این زمینه را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد. بهتر است مطالب را با دقت مطالعه کنید تا بدون هیچگونه استرس و اضطراب در مورد میزان درد عمل زیبایی لیپوماتیک بتوانید تصمیم درستی را اتخاذ کنید.

فرم مشاوره رایگان

مشاهده این مطلب : تغذیه بعد از لیپوماتیک

آیا عمل لیپوماتیک دردناک است؟

قبل از اینکه برای هرگونه عمل یا خدمات زیبایی اقدام کنید لازم است اطلاعات خود را در مورد آن عمل افزایش دهید. این کار باعث می‌شود که با آگاهی نسبت به انجام یا عدم انجام این عمل تصمیم‌گیری کنید. از طرف دیگر زمانی که جزئیات کار را بدانید به راحتی می‌توانید در مورد مسائلی همانند میزان درد عمل لیپوماتیک، تصور درستی داشته باشید. عمده افراد فکر می‌کنند که عمل پیکرتراشی بسیار دردناک بوده و همین ذهنیت غلط باعث می‌شود که از انجام آن خودداری کنند. در ابتدا لازم است بدانید که عمل زیبایی لیپوماتیک به چه صورت انجام می‌گیرد:

آیا درد عمل لیپوماتیک زیاد است؟

  1. در ابتدا لازم است که با متخصص جلسه مشاوره را برگزار کنید تا نتیجه آزمایشات شما مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شود آیا صلاحیت انجام عمل لیپوماتیک را دارید یا خیر. البته یکی از فاکتور‌های مهم که تعیین می‌کند شما کاندید مناسبی برای جراحی لاغری هستید، میزان شاخص توده بدنی است که باید به عدد 30 برسد. به طور کلی متخصصان معتقد هستند که اختلاف بین وزن ‌ایده‌آل و وزن فعلی شما نباید بیشتر از ۱۱ باشد در غیر این صورت نمی‌توانید عمل لیپوماتیک را انجام دهید.
  2. بعد از تایید صلاحیت شما، متخصص چندین توصیه جهت آمادگی قبل از عمل لیپوماتیک را برای شما بیان می‌کند. برای مثال توصیه می‌کند که به مدت دو هفته قبل از جراحی لاغری مصرف دخانیات، الکل و دارو‌های رقیق‌کننده خون را ترک کنید تا در حین کار دچار مشکلی همانند خونریزی نشوید.
  3. در روز عمل ابتدا بدن شما استریل شده و سپس چند سوراخ بسیار ریز در بافت چربی اعمال می‌گردد.
    لوله کانولا وارد بافت چربی خواهد شد. حرکات ارتعاشی آن و همچنین امواج فراصوت ساطع شده توسط لوله منجر به تجزیه بافت چربی به ذرات ریز می‌گردد. در چنین شرایطی به راحتی می‌توان چربی‌ها را از بدن با نیروی مکش تخلیه نمود.

قطعا اکنون این ذهنیت برای شما پیش آمده است که سوراخ کردن بافت چربی و همچنین ورود لوله داخل آن دردناک بوده و چگونه می‌توان این مرحله را بدون بی‌حسی سپری نمود. لازم است بدانید که متخصص ابتدا بی‌حسی موضعی را برای اندام هدف اعمال می‌کند. همچنین در حین جراحی نیز چندین بار ماده بی‌حس‌کننده به بدن تزریق خواهد شد. در مواردی که سطح عمل پیکرتراشی زیاد بوده و مدت زمان طولانی برای تخلیه چربی نیاز باشد، متخصص از داروی آرامبخش با دوز پایین استفاده می‌کند تا شما به حالت نیمه بیهوشی بروید. بنابراین در حین جراحی لاغری هیچگونه دردی احساس نخواهید کرد.

اما مسأله بعدی میزان درد عمل لیپوماتیک در دوره نقاهت است. قطعاً با از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی در بدن، کمی درد را احساس خواهید کرد چرا که بافت‌های بدن دستکاری شده‌اند. اما لازم است بدانید که درد آنقدر شدید نیست که بخواهید از مسکن‌های خیلی قوی استفاده کنید. قطعاً پزشک متخصص بعد از اتمام کار چند مسکن به شما تجویز می‌کند تا در صورت اینکه درد غیر قابل تحمل شد بتوانید از آن‌ها استفاده نمایید.

تصورات اشتباه در مورد میزان درد عمل لیپوماتیک

جالب است بدانید که عمده مردم فکر می‌کنند جراحی لاغری بسیار دردناک بوده و از طرف دیگر جراحت‌های زیادی را بر روی بدن به جا می‌گذارد. در صورتی که این ذهنیت کاملاً اشتباه است. همانگونه که متوجه شدید برای انجام عمل پیکرتراشی تنها چند سوراخ در بدن کافی است تا بتوان لوله را وارد بافت چربی نمود. بنابراین جای زخم زیادی در بدن باقی نمانده و این چند سوراخ نیز به سرعت التیام پیدا خواهند کر.د از سوی دیگر متخصص برای اینکه در حین جراحی هیچ دردی نداشته باشید ابتدا آستانه تحمل شما را سنجیده و سپس مقدار مشخصی از ماده بی‌حسی را به بدن شما تصور می‌کند. با این تفاسیر باید آسوده خاطر باشید که اگر این جراحی توسط یک متخصص حرفه‌ای انجام شود هیچ دردی احساس نخواهید کرد. اما لازم است این نکته را نیز بیان کنیم که پزشکان تازه‌کار، تجربه کافی در این مورد ندارند. ممکن است در تنظیم عمق نفوذ لوله کانولا خطا کرده و در نتیجه دچار سوختگی بافت و آسیب بافتی شوید که در این صورت درد را احساس خواهید کرد.

راه های جلوگیری و کاهش درد لیپوماتیک

مشاهده این مطلب : قیمت عمل پیکرتراشی

راهکار‌های جلوگیری از درد عمل لیپوماتیک

در این مقاله متوجه شدید که اگر متخصص در حین کار به خوبی بتواند دوز ماده بی‌حسی را تنظیم کرده و از طرف دیگر آسیب به بافت وارد نکند، هیچگونه دردی احساس نخواهد کرد. ولی قطعاً بعد از جراحی و با از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی، درد شروع خواهد شد. به طور کلی برای اینکه بتوان میزان درد عمل لیپوماتیک در حین جراحی و بعد از آن را کاهش داد، لازم است چند نکته رعایت گردد:

  1. همانگونه که گفته شد انتخاب بهترین متخصص عمل لیپوماتیک تاثیر چشمگیری بر نتیجه جراحی و همچنین کاهش میزان درد در حین و بعد از جراحی خواهد گذاشت.
  2. زمانی که متخصص به شما توصیه می‌کند مصرف الکل، دخانیات و دارو‌های رقیق‌کننده خون را دو هفته قبل از جراحی لاغری ترک کنید، این مسأله بر کاهش درد عمل لیپوماتیک نیز تاثیر می‌گذارد.
  3. حتماً در طول روز آب کافی بنوشید و از مصرف غذا‌ها و خوراکی‌های شور خودداری کنید زیرا نمک زیاد باعث افزایش ورم در ناحیه جراحی گشته و این مسأله باعث می‌شود درد در محل زخم‌ها بیشتر گردد.
  4. درست است که در چند روز اول‌، پوشیدن گن شما را اذیت می‌کند اما اگر به طور مرتب این لباس را نپوشید تجمع مایعات در بدن علاوه بر اینکه باعث عفونت خواهد شد، درد عمل زیبایی لیپوماتیک را بیشتر می‌کند. بنابراین طبق توصیه متخصص از این لباس استفاده کنید.
  5. در صورتی که درد برای شما قابل تحمل نبود می‌توانید از مسکن استفاده کنید. در این صورت لازم است مسکن‌های تجویز شده توسط متخصص را مصرف نمایید تا برای شما عارضه جانبی نداشته باشد.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا