آیا درد لیپوماتیک قابل تحمل است؟

میزان درد لیپوماتیک و راهکار های کاهش درد
2/5 - (1 امتیاز)

عمل لیپوماتیک به عنوان یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی به شما کمک می‌کند که از شر چربی‌های موضعی و تجمع یافته در بخش‌هایی از بدن خود خلاص شوید. در واقع بعد از یک رژیم غذایی طولانی مدت که توانستید وزن خود را کاهش دهید اکنون برای کاهش سایز و فرم‌دهی به بدن، عمل پیکرتراشی گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. در این روش چربی‌های مقاوم که با رژیم غذایی و ورزش کردن آب نشده‌اند، به راحتی و تنها در یک جلسه حذف خواهند شد. اما یکی از نگرانی‌های افراد متقاضی، میزان درد عمل لیپوماتیک است.

در واقع عمده مراجعه‌کنندگان در جلسه مشاوره لیپوماتیک از متخصص درمورد درد عمل پیکرتراشی سوال کرده و می‌خواهند بدانند که آیا درد جراحی لاغری قابل تحمل است؟ در این مقاله که توسط متخصصان پایگاه مارال سلامت ایرانیان تنظیم شده است، نکات مهمی را در این زمینه را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد. بهتر است مطالب را با دقت مطالعه کنید تا بدون هیچگونه استرس و اضطراب در مورد میزان درد عمل زیبایی لیپوماتیک بتوانید تصمیم درستی را اتخاذ کنید.

مشاهده این مطلب : تغذیه بعد از لیپوماتیک

راهنمای درمان درد بعد جراحی لاغری

آیا عمل لیپوماتیک دردناک است؟

قبل از اینکه برای هرگونه عمل یا خدمات زیبایی اقدام کنید لازم است اطلاعات خود را در مورد آن عمل افزایش دهید. این کار باعث می‌شود که با آگاهی نسبت به انجام یا عدم انجام این عمل تصمیم‌گیری کنید. از طرف دیگر زمانی که جزئیات کار را بدانید به راحتی می‌توانید در مورد مسائلی همانند میزان درد عمل لیپوماتیک، تصور درستی داشته باشید. عمده افراد فکر می‌کنند که عمل پیکرتراشی بسیار دردناک بوده و همین ذهنیت غلط باعث می‌شود که از انجام آن خودداری کنند. در ابتدا لازم است بدانید که عمل زیبایی لیپوماتیک به چه صورت انجام می‌گیرد:

آیا درد عمل لیپوماتیک زیاد است؟

 1. در ابتدا لازم است که با متخصص جلسه مشاوره را برگزار کنید تا نتیجه آزمایشات شما مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شود آیا صلاحیت انجام عمل لیپوماتیک را دارید یا خیر. البته یکی از فاکتور‌های مهم که تعیین می‌کند شما کاندید مناسبی برای جراحی لاغری هستید، میزان شاخص توده بدنی است که باید به عدد 30 برسد. به طور کلی متخصصان معتقد هستند که اختلاف بین وزن ‌ایده‌آل و وزن فعلی شما نباید بیشتر از ۱۱ باشد در غیر این صورت نمی‌توانید عمل لیپوماتیک را انجام دهید.
 2. بعد از تایید صلاحیت شما، متخصص چندین توصیه جهت آمادگی قبل از عمل لیپوماتیک را برای شما بیان می‌کند. برای مثال توصیه می‌کند که به مدت دو هفته قبل از جراحی لاغری مصرف دخانیات، الکل و دارو‌های رقیق‌کننده خون را ترک کنید تا در حین کار دچار مشکلی همانند خونریزی نشوید.
 3. در روز عمل ابتدا بدن شما استریل شده و سپس چند سوراخ بسیار ریز در بافت چربی اعمال می‌گردد.
  لوله کانولا وارد بافت چربی خواهد شد. حرکات ارتعاشی آن و همچنین امواج فراصوت ساطع شده توسط لوله منجر به تجزیه بافت چربی به ذرات ریز می‌گردد. در چنین شرایطی به راحتی می‌توان چربی‌ها را از بدن با نیروی مکش تخلیه نمود.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک باسن

قطعا اکنون این ذهنیت برای شما پیش آمده است که سوراخ کردن بافت چربی و همچنین ورود لوله داخل آن دردناک بوده و چگونه می‌توان این مرحله را بدون بی‌حسی سپری نمود. لازم است بدانید که متخصص ابتدا بی‌حسی موضعی را برای اندام هدف اعمال می‌کند. همچنین در حین جراحی نیز چندین بار ماده بی‌حس‌کننده به بدن تزریق خواهد شد. در مواردی که سطح عمل پیکرتراشی زیاد بوده و مدت زمان طولانی برای تخلیه چربی نیاز باشد، متخصص از داروی آرامبخش با دوز پایین استفاده می‌کند تا شما به حالت نیمه بیهوشی بروید. بنابراین در حین جراحی لاغری هیچگونه دردی احساس نخواهید کرد.

اما مسأله بعدی میزان درد عمل لیپوماتیک در دوره نقاهت است. قطعاً با از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی در بدن، کمی درد را احساس خواهید کرد چرا که بافت‌های بدن دستکاری شده‌اند. اما لازم است بدانید که درد آنقدر شدید نیست که بخواهید از مسکن‌های خیلی قوی استفاده کنید. قطعاً پزشک متخصص بعد از اتمام کار چند مسکن به شما تجویز می‌کند تا در صورت اینکه درد غیر قابل تحمل شد بتوانید از آن‌ها استفاده نمایید.

                    آیا درد لیپوماتیک قابل تحمل است؟

آیا لیپوماتیک درد دارد؟

خیر چون از بیهوشی یا بی‌حسی موضعی برای این عمل استفاده خواهد شد.

راهکار کاهش درد

 1. انتخاب متخصص توانمند
 2. رعایت نکات مراقبتی قبل از جراحی
 3. عدم مصرف دخانیات و الکل قبل و بعد از عمل
 4. نوشیدن آب کافی
 5. پوشیدن گن

عوامل موثر بر میزان درد

 1. نحوه عملکرد متخصص
 2. نحوه بیهوشی
 3. وسعت ناحیه عمل
 4. تجمع ذرات چربی زیر پوست

درد ناشی از پوشیدن گن

قطعا تا چند روز اول پوشیدن گن، درد دارد ولی باید این درد را تحمل کنید تا هم دچار افتادگی پوست نشده و هم مایعات خارج شود تا عفونت نشوید.

تصورات اشتباه در مورد میزان درد عمل لیپوماتیک

جالب است بدانید که عمده مردم فکر می‌کنند جراحی لاغری بسیار دردناک بوده و از طرف دیگر جراحت‌های زیادی را بر روی بدن به جا می‌گذارد. در صورتی که این ذهنیت کاملاً اشتباه است. همانگونه که متوجه شدید برای انجام عمل پیکرتراشی تنها چند سوراخ در بدن کافی است تا بتوان لوله را وارد بافت چربی نمود. بنابراین جای زخم زیادی در بدن باقی نمانده و این چند سوراخ نیز به سرعت التیام پیدا خواهند کر.د از سوی دیگر متخصص برای اینکه در حین جراحی هیچ دردی نداشته باشید ابتدا آستانه تحمل شما را سنجیده و سپس مقدار مشخصی از ماده بی‌حسی را به بدن شما تصور می‌کند. با این تفاسیر باید آسوده خاطر باشید که اگر این جراحی توسط یک متخصص حرفه‌ای انجام شود هیچ دردی احساس نخواهید کرد. اما لازم است این نکته را نیز بیان کنیم که پزشکان تازه‌کار، تجربه کافی در این مورد ندارند. ممکن است در تنظیم عمق نفوذ لوله کانولا خطا کرده و در نتیجه دچار سوختگی بافت و آسیب بافتی شوید که در این صورت درد را احساس خواهید کرد.

راه های جلوگیری و کاهش درد لیپوماتیک

مشاهده این مطلب : قیمت عمل پیکرتراشی

راهکار‌های جلوگیری از درد عمل لیپوماتیک

در این مقاله متوجه شدید که اگر متخصص در حین کار به خوبی بتواند دوز ماده بی‌حسی را تنظیم کرده و از طرف دیگر آسیب به بافت وارد نکند، هیچگونه دردی احساس نخواهد کرد. ولی قطعاً بعد از جراحی و با از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی، درد شروع خواهد شد. به طور کلی برای اینکه بتوان میزان درد عمل لیپوماتیک در حین جراحی و بعد از آن را کاهش داد، لازم است چند نکته رعایت گردد:

 1. همانگونه که گفته شد انتخاب بهترین متخصص عمل لیپوماتیک تاثیر چشمگیری بر نتیجه جراحی و همچنین کاهش میزان درد در حین و بعد از جراحی خواهد گذاشت.
 2. زمانی که متخصص به شما توصیه می‌کند مصرف الکل، دخانیات و دارو‌های رقیق‌کننده خون را دو هفته قبل از جراحی لاغری ترک کنید، این مسأله بر کاهش درد عمل لیپوماتیک نیز تاثیر می‌گذارد.
 3. حتماً در طول روز آب کافی بنوشید و از مصرف غذا‌ها و خوراکی‌های شور خودداری کنید زیرا نمک زیاد باعث افزایش ورم در ناحیه جراحی گشته و این مسأله باعث می‌شود درد در محل زخم‌ها بیشتر گردد.
 4. درست است که در چند روز اول‌، پوشیدن گن شما را اذیت می‌کند اما اگر به طور مرتب این لباس را نپوشید تجمع مایعات در بدن علاوه بر اینکه باعث عفونت خواهد شد، درد عمل زیبایی لیپوماتیک را بیشتر می‌کند. بنابراین طبق توصیه متخصص از این لباس استفاده کنید.
 5. در صورتی که درد برای شما قابل تحمل نبود می‌توانید از مسکن استفاده کنید. در این صورت لازم است مسکن‌های تجویز شده توسط متخصص را مصرف نمایید تا برای شما عارضه جانبی نداشته باشد.

عوامل موثر در ایجاد درد بعد از لیپوماتیک

بهتر است بدانیم که چه عواملی باعث افزایش درد بعد از لیپوماتیک خواهد شد تا با ذهنیت درست، دچار استرس و  نگرانی بی‌مورد نشده و از طرف دیگر با رعایت برخی از نکات، شرایط را برای کاهش درد بعد از لیپوماتیک فراهم نمایید:

 1. قطعاً اولین عامل، به مهارت متخصص برمی‌گردد. در صورتی که پزشک شما مهارت کافی داشته باشد کمترین آسیب را به بافت‌ها و اعصاب وارد کرده و شما در دوران نقاهت که اثر ماده بی‌حسی از بدن خارج می‌شود درد کمتری را احساس خواهید کرد.
 2. این مسأله بسیار مهم است که متخصص کدام روش بیهوشی را برای شما انتخاب کرده باشد. در صورتی که بی‌حسی موضعی برای شما انجام گیرد درد کمتری را احساس خواهید کرد چرا که غالباً اثر بیهوشی کامل، خیلی سریع از بدن خارج شده و به همین دلیل درد را زودتر و بیشتر احساس می‌کنید.
 3. همچنین تجمع برخی از ذرات چربی و سلول‌های خونی در زیر پوست منجر به ورم التهاب و نهایتاً درد خواهد شد.
 4. عامل دیگر که باعث افزایش درد بعد از لیپوماتیک می‌شود، وسعت ناحیه عمل شده است قطعاً هر چه ناحیه وسیع‌تری تحت جراحی لاغری قرار گیرد شما بعد از انجام این عمل زیبایی درد بیشتری را حس می‌کنید.

درد ناشی از پوشیدن گن بعد از عمل لیپوماتیک

همه متقاضیان جراحی لاغری از درد ناشی از پوشیدن گن بعد از عمل زیبایی گلایه می‌کنند. حتی برخی از آن‌ها نمی‌توانند شرایط را تحمل کرده و زودتر از موعد، پوشیدن گن را کنار می‌گذارند. فراموش نکنید که در دوره نقاهت نحوه مراقبت از زخم‌ها و توجه به توصیه‌های ذکر شده توسط متخصص تأثیر بسیار زیادی بر نتیجه کار خواهد داشت. قطعاً شما دوست دارید بعد از یک دوره طولانی مدت و صرف هزینه‌های جراحی، بتوانید بهترین نتیجه در تناسب اندام را به دست بیاورید. بنابراین هر طور شده باید پوشیدن گن را ادامه دهید. به طور کلی متخصصان معتقد هستند حداقل سه هفته به صورت شبانه‌روزی باید گن طبی بعد از عمل پیکرتراشی پوشیده شده و تنها در زمان استحمام، گن از بدن جدا شود. این موضوع برای سفت شدن پوست، چسبیدن آن اندام هدف و جلوگیری از افتادگی پوست اهمیت بسیار زیادی دارد. از طرف دیگر گن به دلیل فشاری که بر اندام‌ها ایجاد می‌کند باعث می‌شود که مایعات سریع‌تر از بدن تخلیه شده و خطر عفونت برطرف شود. بنابراین اگر می‌دانید که درد ناشی از پوشیدن گن برای شما قابل تحمل نیست باید موضوع را به متخصص اطلاع دهید تا مسکن‌های مورد نیاز و مناسب برای شما تجویز کند.

مقاله قبلی
تغذیه بعد از لیپوماتیک – رژیم غذایی بعد از عمل پیکرتراشی
مقاله بعدی
بهترین دستگاه لیپوماتیک چه نام دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید