لیپوماتیک

لیپوماتیک سینه در زنان و مردان به چه صورت است؟

وجود جراحی‌های لاغری این امکان را برای بشر فراهم کرده است که اگر تنها در قسمت‌هایی از بدن دچار تجمع چربی شده‌اند، به جای انجام ورزش‌های سنگین که قطعاً باعث لاغری قسمت‌های دیگر و از بین رفتن تناسب اندام می‌شود، بتوانند از طریق عمل‌های زیبایی این چربی‌ها را از بدن تخلیه نمایند. عمل لیپوماتیک یکی از بهترین و قدیمی‌ترین روش‌ها است که برای قسمت‌های مختلف بدن کاربرد دارد. لیپوماتیک سینه در زنان و مردان کمک می‌کند تا بتوان چربی‌های انباشته شده در این قسمت را طی یک جلسه خارج کرده و سینه‌ها را به فرم ‌ایده‌آل تبدیل نمود. متخصصان کلینیک مارال سلامت ایرانیان در این مقاله در مورد عمل پیکرتراشی سینه در زنان و مردان توضیحاتی را برای شما ارائه می‌کنند تا با چگونگی انجام این کار و همچنین مزایای آن آشنا شوید.

لیپوماتیک در سینه زنان چگونه انجام می ‌شود؟

در جریان چاقی، تمامی اندام‌ها به یک اندازه دچار افزایش سایز نخواهند شد بلکه این مسأله به شدت تحت تاثیر میزان چربی تجمع یافته در قسمت‌های مختلف بدن قرار دارد. برخی از خانم‌ها دچار چاقی موضعی در ناحیه سینه می‌شوند به کمک جراحی لاغری سینه می‌توان به راحتی این مشکل را برطرف نمود. برای این منظور باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. در اولین قدم باید جلسه مشاوره با متخصص برگزار گردد تا علاوه بر بررسی سلامت عمومی بدن، سلامت سینه‌ها و همچنین وضعیت آن‌ها را نیز کنترل نماید. برای این منظور شما باید تست‌هایی که شامل ماموگرافی و سونوگرافی سینه است را انجام دهید زیرا متخصص باید مطمئن شود شما هیچ عارضه‌ای در این قسمت از بدن خود ندارید.
 2. برای انجام عمل در روز تعیین شده ابتدا استریل کردن پوست و اعمال بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. البته لازم به ذکر است که نسبت به مدت زمان عمل و نیاز به تخلیه چربی، عمدتاً از مواد آرام‌بخش برای حالت نیمه بیهوشی در فرد استفاده خواهد شد. قبل از انجام جراحی لاغری سینه در زنان اگر قبلا نسبت به مواد بی‌حسی حساسیت داشته‌اید حتماً باید به متخصص خود اطلاع دهید.
 3. چند سوراخ بسیار ریز در بافت چربی اعمال شده و لوله کانولای دستگاه وارد این بافت می‌گردد. حرکات ارتعاشی لوله باعث می‌شود بافت چربی به ذرات بسیار ریز شکسته شده و اکنون بتوان به راحتی آن را از بدن تخلیه کرد. البته نکته لازم به ذکر این است که در کنار حرکات لوله، ارسال امواج فراصوت نیز به خرد شدن چربی‌ها کمک می‌کند.
 4. در نهایت چربی‌ها که اکنون شبیه یک مایع هستند، به راحتی با مکش از بدن خارج خواهند شد.

لیپوماتیک سینه برای مردان امکان پذیر است؟

مشاهده این مطلب : بهترین دستگاه لیپوماتیک

آیا لیپوماتیک در ناحیه سینه مردان امکان پذیر است؟

حتما برای شما نیز جالب خواهد بود اگر بگوییم لیپوماتیک سینه در مردان نیز انجام می‌گیرد. متأسفانه برخی از مردان در جریان چاقی دچار بزرگ شدن سینه‌های خود شده که اصلاً خوشایند نیست و زیبایی اندام را از آن‌ها می‌گیرد. خوشبختانه از طریق جراحی لاغری سینه در مردان می‌توان نسبت به حذف چربی‌های تجمع یافته در این قسمت از بدن اقدام نمود. لازم به ذکر است که انجام این عمل زیبایی دوره نقاهت طولانی مدتی ندارد بنابراین مردان نباید نگران امور کاری خود باشند. پیشنهاد می‌کنیم زمانی برای پیکرتراشی سینه در مردان اقدام کنید که یک تعطیلات کافی در پیش‌رو داشته و بتوانید در خانه به اندازه کافی استراحت کنید.

مراقبت‌ های بعد از لیپوماتیک سینه در زنان و مردان

اولین شرط برای اینکه بتوانید از لیپوماتیک سینه در زنان و مردان بهترین نتیجه را دریافت کنید، انتخاب جراح ماهر و توانمند است که سابقه درخشانی در انجام این عمل زیبایی داشته باشد. شما با کمی تحقیق در مورد کیفیت کاری کلینیک و نظرسنجی از مراجعین قبلی به راحتی می‌توانید بهترین جراح لیپوماتیک سینه را پیدا کنید. اما شرط دوم، توجه به مراقبت ‌های بعد از پیکرتراشی سینه است. قطعاً متخصص در جلسه مشاوره نکات لازم را برای شما ذکر خواهد کرد. اما ما در این قسمت از مقاله به اختصار مواردی را نیز بیان خواهیم کرد:

 1. زنانی که این جراحی لاغری را انجام می‌دهند حتما باید گن مخصوص سینه را استفاده کنند تا دچار افتادگی پوست در سینه نشده و از طرف دیگه سینه‌ها بعد از جراحی خوش‌فرم شوند.
 2. با توجه به اینکه سوراخ‌های بسیار زیبا در بافت چربی ایجاد می‌گردد، متخصص در اتمام کار چند بخیه خیلی ریز در محل زخم اجرا خواهد کرد و سپس پانسمان را انجام می‌دهد تا زخم‌ها عفونی نشوند.
 3. براساس دستورالعمل ارائه شده، بانداژ را هر روز عوض کرده و محل زخم‌ها را با سرم مخصوص، شستشو دهید تا دچار عفونت نشوید.
 4. فراموش نکنید که گن یا سوتین مخصوص بعد از عمل لیپوماتیک سینه باید کاملاً تمیز باشد. اگر کوچکترین خونابه را بر روی این لباس مشاهده کردید حتما آن را بشویید.
 5. کوچکترین فشار به ناحیه جراحی، خطرات بدی را برای شما به همراه خواهد داشت. برای مثال ممکن است منجر به خونریزی و در نتیجه عفونت گردد. بنابراین در زمان خواب دقت داشته باشید که به پشت خوابیده و تا زمانی که زخم‌ها بهبود پیدا نکرده‌اند از خوابیدن به پهلو و شکم خودداری کنید.
 6. تا ۴۸ ساعت نباید دوش بگیرید و پس از آن به حمام رفته و با آب ولرم بدن خود را بشویید. در زمان شستن حتماً قسمت جراحی شده را به آرامی ماساژ دهید تا خونابه از داخل بدن خارج گردد.
 7. متخصص دارو‌هایی برای شما تجویز می‌کند که باید به طور کامل مصرف کنید. البته در کنار دارو، خوردن میوه و سبزیجات تازه به دلیل افزایش آنتی‌اکسیدان‌های پوست، به ترمیم زخم‌ها و جلوگیری از تشکیل دلمه، اسکار و عفونت کمک خواهد کرد.
 8. حداقل تا دو هفته بعد از عمل، مصرف دخانیات و مشروبات الکلی و همچنین دارو‌های رقیق‌کننده خون را کنار بگذارید. البته این نکته را باید دو هفته قبل از جراحی لاغری سینه در مردان و زنان نیز رعایت کنید تا در حین جراحی دچار مشکل نشوید.

مزیت لیپوماتیک سینه برای مردان و زنان

مشاهده این مطلب : قیمت عمل لیپوماتیک

مزیت‌ های استفاده از لیپوماتیک در سینه زنان و مردان

برخی از افراد از انجام جراحی ترس داشته و به همین دلیل حاضر هستند چاقی موضعی در ناحیه سینه و قسمت‌های دیگر را تحمل کنند اما به سراغ عمل لیپوماتیک سینه نروند. اما اگر با مزایای پیکرتراشی سینه آشنا شوید قطعاً متوجه خواهید شد که این عمل زیبایی نه تنها برای شما خطری نداشته بلکه طی یک جلسه می‌تواند چه فوایدی برای شما داشته باشد و تمامی نگرانی‌های شما بابت چربی‌های تجمع یافته در این قسمت را برطرف نماید:

 1. اگر نگران زخم‌های ایجاد شده در ناحیه سینه هستید لازم است این نکته را بیان کنیم که در انجام جراحی لاغری سینه در زنان و مردان تنها چند سوراخ بسیار ریز در بافت چربی ایجاد می‌شود که به راحتی بعد از چند روز برطرف شده و اثری از آن‌ها باقی نمی‌ماند.
 2. این روش کاملاً ایمن است. اگر این عمل توسط بهترین متخصص عمل لیپوماتیک سینه در زنان و مردان انجام شود مطمئن خواهید بود بافت‌های داخلی و همچنین اعصاب دچار آسیب نشده و تنها چربی‌ها از بدن تخلیه خواهند شد.
 3. جالب است بدانید که عمل لیپوماتیک سینه در زنان نه تنها کمک می‌کند که شما به تعادل اندام در این قسمت از بدن برسید بلکه می‌توانید از متخصص بخواهید چربی‌های خارج شده را فریز کرده و سپس تکنیک تزریق چربی برای جوان‌سازی پوست صورت را انجام دهید.
 4. برای کسانی که فرصت زیادی جهت استراحت در دوره نقاهت ندارند پیشنهادمی‌کنیم پیکرتراشی سینه را انجام دهند.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا