شرایط کاشت مو برای مردان – مراقبت ها و هزینه

کاشت مو در مردان
3/5 - (1 امتیاز)

اگر چه ابتلا به ریزش مو هیچگونه تفاوت جنسیتی نداشته و همه افراد ممکن است در همه سنین دچار این عارضه شوند اما طبق تحقیقات به دست آمده مردان بیشتر از زنان به مشکل کم پشتی یا طاسی سر دچار خواهند شد. در واقع در مردان علاوه بر مواردی همانند تغذیه، استرس و کمبود مواد مغذی در بدن، استفاده از دخانیات و همچنین هورمون تستسترون  نیز نقش بسیار موثری در ریزش مو دارند. به همین دلیل است که در سال‌های اخیر کاشت مو در مردان با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است.

کارشناسان پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان در این مقاله از سیر تا پیاز پیوند طبیعی مو در آقایان را برای شما توضیح خواهند داد. با این مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت کاشت مو در مردان

بهتر است یک نگاه اجمالی به اهمیت ایمپلنت مو برای مردان داشته باشیم. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای این متد زیبایی ابداع شده و عمده افراد می‌توانند این کار را انجام دهند. بنابراین شما نباید کم پشتی موی سر یا طاسی را تحمل کنید چرا که دیدن این وضعیت سر در آینه قطعاً برای شما آزاردهنده خواهد بود و به تدریج روحیه شما را ضعیف کرده و اعتماد به نفس شما را پایین می‌آورد. از سوی دیگر کم پشتی یا طاسی سر باعث می‌شود سن انسان بیشتر از حد طبیعی به نظر برسد. به همین دلیل است که اغلب ما با دیدن یک فرد طاس فکر می‌کنیم که او سن بالایی دارد در حالی که ممکن است در دوران جوانی باشد.

جالب است بدانید که طبق دنیای مد، داشتن مو‌های پرپشت و خوش‌حالت بخشی از خوش‌تیپ بودن به حساب می‌آید. لذا با توجه به دلایل ذکر شده لازم است که شما در اولین فرصت به یک متخصص پیوند مو در آقایان مراجعه کنید تا در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید این متد زیبایی برای شما انجام گیرد.

بانک مو خوب برای کاشت مو آقایان

فواید کاشت موی طبیعی برای مردان

 1. چون موی شما همانند سایر موی طبیعی سر رشد می‌کند ظاهری کاملاً طبیعی به شما خواهد داد و کسی متوجه کاشت مو نمی‌شود.
 2. پیوند موی طبیعی از طریق افزایش تراکم مو‌های سر باعث افزایش اعتماد به نفس شما نیز خواهد شد.
 3. اگر کاشت موی سر مردان توسط متخصص حرفه‌ای انجام شده باشد و از این پس به خوبی از مو‌های خود مراقبت کنید این اقدام زیبایی نتیجه دائمی برای شما خواهد داشت. در حالی که برای کاشت موی مصنوعی شما مجبور هستید هر چند ماه یکبار برای ترمیم اقدام کنید.
 4. مو‌های کاشته شده همانند مو‌های طبیعی رشد می‌کند بنابراین شما پس از اینکه یک سال از کاشت مو گذشت می‌توانید مو‌های سر خود را به هر حالتی که دوست دارید تغییر دهید.

بانک موی مناسب برای کاشت مو در مردان

همانگونه که گفته شد برای اینکه بتوانید از خدمات پیوند موی طبیعی در آقایان استفاده کنید لازم است شرایط انجام این متد زیبایی را داشته باشید که مهمترین شرط آن برخورداری از یک بانک موی قوی است. در جلسه مشاوره متخصص ابتدا به سراغ قسمت پشت سر می‌رود چرا که مو‌های این قسمت بهترین گزینه برای ایمپلنت مو هستند.

اما در صورتی که طاسی سر به شدت پیشروی کرده و در نتیجه تراکم مو در قسمت پشت سر نیز کم باشد، متخصص به سراغ مو‌های سایر قسمت‌های بدن شامل ریش، موی سینه و حتی دست و پا خواهد رفت. براساس نوع بانک مو، روش کاشت برای شما انتخاب می‌گردد. البته اگر بتوانید بهترین متخصص پیوند مو در مردان را پیدا کنید مطمئن خواهید بود که نتیجه کاشت حتی با یک بانک موی ضعیف نیز فوق‌العاده می‌شود.

مطالب بیشتر: کاشت مو با موهای کم پشت

کاشت مو برای آقایان

نتیجه کاشت مو

 1. بروز عوارض جانبی در یک ماه اول
 2. ریزش موها در سه ماه اول و ورود به مرحله استراحت
 3. شروع رشد فعال مو در مرحله دوم
 4. رویت نتیجه نهایی کاشت مو در سه ماهه سوم

آمادگی قبل از کاشت

 1. شرکت در جلسه مشاوره کاشت مو
 2. بررسی صلاحیت فرد برای کاشت مو
 3. عدم مصرف دخانیات و الکل به مدت یک ماه قبل
 4. عدم مصرف داروی رقیق‌کننده خون به مدت دو هفته قبل

بانک موی مناسب

اولین و بهترین بانک مو، قسمت پشت سر است اما اگر تراکم مو در این قسمت مناسب نباشد، می‌توان از موی ریش نیز استفاده کرد.

هزینه کاشت مو در مردان

براساس الگوی طاسی سر، شدت طاسی، تعداد گرافت مورد نیاز و روش انتخابی، هزینه کاشت در بین افراد مختلف، متفاوت است.

روش‌ های پیوند مو برای آقایان

روش‌ های کاشت مو برای مردان

به طور کلی روش‌های مختلفی جهت ایمپلنت مو وجود دارد و متخصص باید بهترین روش را براساس دلیل و شدت ریزش مو و همچنین قدرت و نوع بانک مو برای فرد مراجعه‌کننده انتخاب نماید. برای مثال در صورتی که بانک موی پشت سر بسیار قوی باشد ولی پوست آن قسمت لایه لایه شده است، قطعاً روش اف آی تی نسبت به روش اف یو تی برتری دارد چرا که در این روش از پانچ‌های کوچک برای استخراج فولیکول استفاده می‌شود. در  روش FUT لازم است که جراحی در محل بانک مو انجام گرفته و یک نوار باریک از پوست برداشته شود تا بتوان فولیکول‌ها را در زیر میکروسکوپ جدا نمود.

این روش بسیار زمان‌بر است و البته نیازمند قوی بودن سیستم ایمنی بدن خواهد بود. در حال حاضر روش‌هایی همانند SUT، روش میکروگرافت و روش DHI به‌ عنوان بهترین و جدیدترین روش ‌های پیوند مو در مردان شناخته شده است که بر مبنای تکنولوژی پیشرفته پیش ‌می‌روند.

مطالب بیشتر: کاشت مو اقساط در تهران

مدت زمان کاشت مو در مردان چقدر است؟

مدت زمان کاشت مو در مردان چقدر است؟

مدت زمان کاشت مو یا فرایند جراحی پیوند مو با در نظر گرفتن تعداد گرافت مو و فاکتورهای دیگری مشخص خواهد شد. از جمله فاکتورهای دیگری که در مدت زمان کاشت مو تاثیر دارند می‌توان به علل ریزش مو، روشی که برای کاشت مو انتخاب می‌شود، مهارت و تجربه پزشک مربوطه و تجهیزاتی که جهت کاشت استفاده می‌شوند اشاره کرد.

کاندید مناسب برای کاشت مو در آقایان

در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید می‌توانید برای ایمپلنت طبیعی مو در آقایان اقدام نمایید:

 1. اولین شرط لازم، برخورداری از سلامت عمومی و عدم ابتلا به بیماری‌های خاص است چرا که هر بیماری می‌تواند فولیکول‌ها را به تدریج از بین ببرد.
 2. همچنین در صورتی که بیماری خودایمنی دارید تا زمانی که این عارضه برطرف نشده است بهتر است به سراغ پیوند گرافت مو نروید.
 3. لازم است که از بانک موی قوی برخوردار باشید تا مطمئن شوید نتیجه کاشت مو مردانه به بهترین شکل ممکن بروز خواهد کرد.
 4. فراموش نکنید که اگر دلیل ریزش مو درمان یا برطرف نشود باز هم نتیجه پیوند مو در مردان با شکست مواجه خواهد شد. بنابراین در اولین قدم باید درمان را آغاز نمایید.
 5. آن دسته از مردانی که عادت به مصرف مشروبات الکلی و استفاده از دخانیات دارند باید حداقل یک ماه قبل از کاشت این عادت را ترک کرده و تا یک ماه بعد از پیوند مو به سراغ این مواد نروند. اگر اراده قوی برای ترک دخانیات و الکل را ندارید بهتر است هزینه و وقت خود را برای ایمپلنت مو تلف نکنید.

آیا کاشت موی مردانه دائمی است؟

دائمی بودن نتایجی که از کاشتن موی سر مردانه حاصل می‌گردد با توجه به موارد مختلفی تعیین خواهد شد. در برخی افراد ممکن است کاشت مو نیاز به چند جلسه جراحی داشته باشد. اما در اغلب موارد می‌توان گفت کاشت یا پیوند مو به عنوان یکی از شیوه‌های دائمی تلقی می‌گردد زیرا پس از طی شدن دوران نقاهت که فولیکول‌های پیوندی شروع به رشد کنند و قسمت‌های خالی سر را پر کنند در نتیجه موهای جدید به صورت طبیعی روند رشد خود را طی خواهند کرد. فولیکول‌های مو به صورت دائمی جابجا شده و به صورت اولیه خود برنمی‌گردند. طول عمر فولیکول‌هایی که کاشته می‌شوند مشخص بوده و گاهی ممکن است آن‌ها نیز به صورت کمتری مو تولید کنند.

سن مناسب کاشت مو برای آقایان

یکی از عوامل مهمی که در نتیجه حاصل از کاشت مو آقایان تاثیر دارد سن فرد برای انجام این روش است. بنابراین باید محدودیت سنی مشخصی که از سوی پزشک مطرح شده مورد توجه قرار بگیرد. البته برای تعیین سن مناسب جهت کاشت مو بهتر است عواملی مانند جنسیت و علتی که سبب ریزش مو شده مورد توجه قرار بگیرد. مردانی که ریزش موی آن‌ها به دلایل ژنتیکی وابسته است و یا الگوی مردانه یا آلوپسی آندروژنی دارند باید بعد از 27 سالگی برای کاشت مو اقدام کنند. به همین ترتیب آقایانی که قبل از سن 27 سالگی موهای آن‌ها ریزش داشته باشد باید منتظر بمانند تا الگوی ریزش مو در آن‌ها به صورت مشخص ثابت شود سپس اقدام به پیوند مو نمایند.

نکات لازم پیش از کاشت مو برای مردان

آمادگی ‌های لازم جهت کاشت مو در مردان

قبل از اینکه پیوند طبیعی مو را انجام دهید باید چند توصیه زیر را جدی بگیرید تا در نهایت این متد زیبایی با موفقیت به انجام برسد:

 1. در صورت حساسیت به ماده بی‌حسی و یا مصرف نوع خاصی دارو حتما موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 2. همانگونه که گفته شد حداقل یک ماه قبل از کاشت مو برای مردان دخانیات و الکل را ترک کنید.
 3. مصرف دارو‌ها و خوراکی‌های رقیق‌کننده خون به مدت دو هفته قبل از پیوند طبیعی مو ممنوع است.
 4. به مدت دو هفته قبل از کاشت حتماً رژیم غذایی سالم داشته و بدن خود را به خوبی تقویت کنید. همچنین بدن را به حالت هیدراته نگه دارید.
 5. چند روز قبل از کاشت مو به هیچ عنوان به سراغ نوشیدنی‌های حاوی کافئین نروید.

توصیه ‌های مراقبتی بعد از کاشت مو در مردان

 1. با توجه به اینکه دخانیات باعث کاهش اکسیژن خون و اختلالات در خون‌رسانی می‌شوند بنابراین لازم است به مدت یک ماه بعد از پیوند مو این مواد را کنار بگذارید.
 2. برای جلوگیری از رقیق شدن خون و احتمال خونریزی در محل پیوند و بانک ‌مو، بهتر است تا دو هفته مصرف دارو‌های رقیق‌کننده و همچنین الکل را ترک کنید.
 3. در زمان خواب باید سر زاویه ۴۵ درجه نسبت به بدن داشته باشد. اینکه شما تا چه مدت باید به این روش بخوابید بستگی به میزان تراکم موی کاشته شده و همچنین جدیدترین روش کاشت مو دارد. بنابراین طبق دستور متخصص عمل کنید.
 4. بعد از پیوند طبیعی مو لازم است بیشتر از قبل به تغذیه خود اهمیت دهید. مصرف میوه و سبزیجات به افزایش آنتی‌اکسیدان در بدن کمک می‌کند. همچنین در تغذیه خود باید دقت داشته باشید که عناصر معدنی مانند روی، آهن و مواردی از این قبیل برای فولیکول‌ها لازم بوده و اگر دچار فقر شوند از بین خواهند رفت.
 5. روزانه باید مصرف آب خود را افزایش دهید تا خونرسانی به فولیکول‌ها و در نتیجه تقویت آن‌ها بیشتر شود.
 6. لازم است شوینده خود را عوض کرد و تا مدتی که پزشک توصیه کرده است از شامپوی تجویز شده استفاده نمایید.
 7. از شستن سر تا ۴۸ ساعت بعد از کاشت مو خودداری نمایید.
 8. توصیه می‌کنیم که تا مدتی برای حمام رفتن به هیچ‌ عنوان در زیر فشار آب قرار نگیرید. بهتر است از یک ظرف برای ریختن آب بر روی سر خود استفاده نمایید.
 9. هرگونه دستکاری پوست سر شامل ماساژ دادن و یا خاراندن، به ضرر فولیکول‌های پیوندی تمام خواهد شد. لذا برای موفقیت نتیجه مدل کاشت مو مردانه لازم است که اگر دچار خارش شدید شرایط را تحمل کنید و به هیچ عنوان فشار به فولیکول‌ها وارد نکنید.

روند رشد مو پس از کاشت مو در مردان

روند رشد پس از کاشت مو در مردان چگونه است؟

یک متخصص حرفه‌ای قبل از اینکه بخواهد پیوند مو در مردان را انجام دهد حتماً جلسه مشاوره‌ای برای مراجعه‌کنندگان برگزار خواهد کرد. در این جلسه نه تنها سلامت عمومی فرد مورد بررسی قرار می‌گیرد بلکه لازم است توضیحاتی در مورد روند انجام کار و همچنین نتیجه نهایی پیوند مو در مردان ارائه شود چرا که فرد متقاضی باید ذهنیت درستی نسبت به مراحل کار، طول دوران نقاهت و مدت زمان لازم برای رسیدن به رشد مو‌های پیوندی داشته باشد. ما نیز در این مقاله به طور مختصر و البته مفید توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم:

در ابتدا لازم است بدانید که بعد از انجام کاشت مو آقایان، باید ۶ ماه صبر کنید تا بتوانید ۵۰ تا ۷۰ درصد نتیجه ایمپلنت مو را شاهد باشید. در این ۶ ماه اتفاقاتی رخ می‌دهد که با آگاهی کامل می‌توانید بدون هیچگونه نگرانی، این بازه زمانی را سپری کنید. برای مثال به مدت دو هفته با عوارض جانبی همانند التهاب، ورم و کبودی مواجه خواهید بود. این عوارض روند نزولی دارند و با گذر چند روز شدت آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

سپس در سه ماهه اول شوک ریزشی مو‌ها رخ می‌دهد. جالب است بدانید که تقریباً همه افراد متقاضی کاشت مو در مردان زمانی که شاهد ریزش مو هستند نگران شده و با متخصص تماس می‌گیرند چرا که فکر می‌کنند نتیجه پیوند شکست خورده است. در صورتی که این اتفاق نشان‌دهنده پیروزی کاشت مو بوده و شما باید از این شرایط خوشحال باشید. در واقع فولیکول‌ها در سه ماه اول وارد فاز استراحت می‌شوند تا در سه ماهه دوم با قدرت بیشتری بتوانند رشد کنن.

در سه ماهه سوم بعد از پیوند گرافت مو در مردان می‌توانید ۹۰% از نتیجه نهایی این متد زیبایی را شاهد باشید. بنابراین همانگونه که متوجه شدید حداقل یک سال زمان لازم است تا بتوانید به نتیجه ‌ایده‌آل و دلخواه خود از پیوند طبیعی مو در مردان دست پیدا کنید. در این مدت نباید هیچگونه استرسی داشته باشید و از طرف دیگر باید تمامی توصیه‌های مراقبتی ذکر شده توسط متخصص را جدی بگیرید تا فولیکول‌ها با محیط جدید سازگار شده و با قدرت در پوست سر مستقر شوند.

هزینه کاشت مو برای مردان

هزینه کاشت مو برای آقایان

اگر برای شما نیز مهم است که هزینه پیوند مو در مردان کاملاً اقتصادی بوده و در عوض بتوانید به نتیجه‌ای دلخواه برسید، لازم است بدانید که شد تا نوع روش انتخابی برای کاشت مو، متخصص انتخابی جهت انجام این متد زیبایی و همچنین کلینیک مورد نظر، بخش عمده‌ای از هزینه ‌های ایمپلنت در مردان را تشکیل می‌دهند.

البته برخی از موارد جانبی دیگر همانند هزینه خرید دارو، ترمیم مو‌های پیوندی و حتی درمان عوارض احتمالی نیز بر قیمت کاشت موی طبیعی در مردان تأثیر خواهد گذاشت. بنابراین هزینه کار بین مراجعه‌کنندگان متفاوت است و لازم است متخصص برای هر کدام از افراد متقاضی در جلسه مشاور پیرامون این موضوع صحبت داشته باشد.

لازم به توضیح است که هزینه پیوند مو در مردان در تهران، به نوع روش پیوند مو، تخصص پزشک، کیفیت کاشت، محل بیمارستان و مطب وابسته است. اما به طور کلی، این هزینه می‌تواند در حدود ۱۰ الی ۳۰ میلیون تومان باشد. البته باید در نظر داشته باشید که این مبلغ، حدودی است و ممکن است که در هر فرد زیباجویی متفاوت باشد.

بایستی بدانید که در اغلب اوقات، هزینه پیوند مو در مردان از زنان بیشتر است. زیرا معمولا مردان به کاشت موی بیشتری نیاز دارند. علاوه بر آن، هزینه پیوند مو در مناطق مختلف سر و صورت نیز متفاوت خواهد بود.

شما می‌توانید پیش از انجام پیوند مو، با بهترین دکتر کاشت مو در تهران مشورت نمایید. اما مطمئن باشید که کلینیک ما خدمات کاشت مو را با مناسب‌ترین قیمت ممکن به شما ارائه می‌دهد.

آیا یک مرد کاملاً طاس می‌تواند کاشت مو انجام دهد؟

یکی از فاکتورهایی که جهت کاشت مو مورد بررسی قرار می‌گیرد بانک موی افراد است. بدین ترتیب برای جراحی لازم است که تعداد فولیکول‌های مو در قسمت پشت و کناره‌های سر به اندازه کافی وجود داشته باشند. بدین ترتیب این شرط برای افرادی که طاسی کامل دارند برقرار نمی‌باشد. یکی از راه حل‌هایی که برای این مشکل ارائه می‌گردد برداشت فولیکول مو از قسمتهای دیگر بدن به غیر از نواحی پشت و کناره‌های سر است.

در این صورت برای تامین فولیکول، لازم است که جراح از موهای بدن استفاده کند. از آنجایی که موهای قسمت‌های دیگر از بدن با موی سر متفاوت هستند تجربه و مهارت پزشک اهمیت خاصی دارد و لازم است که او موهایی را انتخاب کند که از نظر جنس و بافت دارای نزدیکی زیادی با موهای سر باشند.

آیا کاشت مو در مردان دردناک است؟

دردناک بودن پیوند گرافت طبیعی مو به عوامل مختلفی بستگی دارد و در افراد مختلف متفاوت است. با توجه به متفاوت بودن آستانه درد در افراد و وضعیت جسمانی او همچنین مراقبت‌های لازم قبل از پیوند مو ممکن است که داوطلب کاشت مو به شکل متفاوتی احساس درد داشته باشند. در بسیاری موارد با مراجعه به کلینیک معتبر و همچنین استفاده از داروهای مرغوب، میزان درد کاهش یافته و با استفاده از مسکن می‌توان احساس درد را تا میزان زیادی کاهش داد.

نتیجه پیوند موی طبیعی در آقایان

نتایج کاشت مو در مردان

در دو هفته اول بعد از فرایند کاشت مو علائمی از قبیل التهاب و ورم یا احساس خارش ممکن است پدیدار شود. احساس درد و پوسته پوسته شدن سر وجود دارد که طبیعی تلقی می‌گردد. در حدود سه ماه اول بعد از پیوند مو عوارضی که وجود داشته کم کم برطرف گردیده و شوک ریزش مو مشاهده خواهد شد. در سه ماه دوم پس از فرایند کاشت، شاهد رشد موها خواهیم بود که موها به صورت متراکم‌تر دیده می‌شوند و حدود 4 تا 5 سانتی‌متر بلند می‌شوند. در نهایت می‌توان 70 درصد از تراکم موهای کاشته شده را به وضوح مشاهده نمود.

برای حصول نتیجه نهایی کاشت مو لازم است که تا سه ماهه سوم صبر کنید. در این زمان نتیجه نهایی ظهور موها حاصل شده و موها به صورت ضخیم و تیره دیده می‌شوند. رویش میزان 90 تا 100 درصد فولیکول‌هایی که روی سر پیوند شده‌اند در پایان ماه نهم انجام می‌شود و بعد از گذشت این مدت زمان مشخص، مرحله بلوغ موها فرا خواهد رسید.

عوارض کاشت مو برای بچه دار شدن

امروزه به شمار برخی شایعات در رابطه با فرآیند پیوند مو افزوده شده است؛ یکی از این شایعات تأثیر کاشتن مو بر روی باروری است. بنا بر اطلاعات آماری و نظر متخصصین پوست و مو، فرآیند پیوند مو تأثیر مستقیمی بر طبیعت باروری و قدرت تولیدمثل نخواهد داشت.

پیوند موی طبیعی یک روش جراحی تخصصی است که فقط روی منطقه‌های خالی یا کم مو انجام می‌شود؛ بنابراین، چنانچه شما به دنبال بچه‌دار شدن هستید، پیوند مو مانع خواسته شما نمی‌شود. با این حال، پس از کاشتن مو، برای مدتی فعالیت‌های سنگین و برقراری رابطه جنسی توسط پزشک معالج منع می‌شود.

علت این ممنوعیت نیز تأثیر این موارد بر روی نتایج نهایی کاشت می‌باشد. همچنین انجام این شیوه درمانی برای بانوان باردار و شیرده توصیه نمی‌گردد. در رابطه با مسائل زناشویی و بارداری پس از پیوند مو، توصیه‌های پزشک معالج خود را دنبال کنید.

مقاله قبلی
کاشت مو اقساطی با شرایط ویژه و استثنائی
مقاله بعدی
بهترین زمان برای کاشت مو از نظر سنی چه زمانی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید