بهترین دستگاه لیپوماتیک چه نام دارد؟

بهترین دستگاه برای لیپوماتیک
امتیاز به این محتوا

مسأله چاقی و اضافه وزن، به یک معضل در تمام دنیا به خصوص در کشور ما تبدیل شده است. سرط رسیدن به تناسب اندام، شروع رژیم غذایی و برنامه‌های ورزشی است اما جراحی‌های لاغری هم می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. در واقع اگر شما می‌خواهید عمل لیپوماتیک انجام دهید باید این موضوع را به خاطر بسپارید که این عمل زیبایی تنها به کاهش سایزکمک می‌کند و نمی‌تواند حجم زیادی از چربی را از بدن شما خارج نماید. در صورتی که بعد از اتمام رژیم غذایی و ورزش همچنان در بخش‌هایی از بدن همانند شکم، چربی‌ها تجمع یافته باشد، می‌توانید پیکرتراشی را انجام دهید.

خوشبختانه انواع دستگاه لیپوماتیک در دنیا ابداع شده است که کمک می‌کند با دقت بسیار بالا بتوان چربی‌های تجمع یافته در بدن را استخراج نمود. عمده مراجعه‌کنندگان برای انجام جراحی لاغری به دنبال این هستند که این عمل زیبایی با کمک بهترین دستگاه پیکرتراشی انجام شود تا عواقب خطرناکی برای آن‌ها به همراه نداشته باشد. پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان در این مقاله شما را با بهترین دستگاه جراحی لاغری اندام و نحوه عملکرد آن آشنا خواهند کرد.

لیپوماتیک چگونه و با چه دستگاهی انجام می ‌شود؟

در صورتی که در مورد انواع جراحی‌های لاغری تحقیق کنید، متوجه خواهید شد که روش‌های مختلفی برای این منظور وجود دارد که در جلسه مشاوره متخصص براساس میزان چربی تجمع یافته در بدن، هدف شما از انجام این عمل و همچنین شرایط بدنی شما، روش مناسب را انتخاب خواهد کرد. در این میان متخصصان معتقد هستند که عمل لیپوماتیک به عنوان یکی از بهترین روش‌ها شناخته شده است به خصوص اینکه در زمان تخلیه، سلول‌های چربی زنده مانده و می‌توانید از این چربی برای زیبا‌سازی پوست استفاده کنید. اما آنچه که اهمیت دارد، نوع دستگاه مورد استفاده جهت انجام جراحی لیپوماتیک است. بهترین دستگاه عمل لیپوماتیک، ایواماتیک نام دارد. کارایی دستگاه به شرح زیر است:

دستگاه مورد استفاده در عمل لیپوماتیک

این دستگاه عمل پیکرتراشی دارای یک لوله بسیار ظریف به نام کانولا است. متخصص ابتدا چند سوراخ بسیار ریز در بافت چربی ایجاد می‌کند تا راه ورود برای لوله کانولا به داخل بافت چربی فراهم گردد.
دستگاه ایواماتیک از دو عامل فیزیکی برای خرد کردن چربی‌ها استفاده می‌کند. از یک سو لوله کانولا حرکات ارتعاشی دارد و از سوی دیگر امواج فراصوت به بافت چربی تابیده می‌شوند و همین دو عامل کمک می‌کنند که بافت چربی بدون آسیب به سلول‌ها، به یک مایع شبیه امولسیون تبدیل شده و اکنون بتوان با نیروی مکش این ماده را از بدن استخراج نمود.

مشاهده این مطلب : نتیجه عمل لیپوماتیک

ویژگی‌ های دستگاه ایواماتیک

ویژگی‌ های دستگاه ایواماتیک

قطعا بسیار مهم است که جراح از بهترین دستگاه پیکرتراشی برای درمان چاقی موضعی شما استفاده کند چرا که این موضوع از یک سو بر نتیجه نهایی کار تأثیر داشته و از سوی دیگر تضمین‌کننده سلامت بدن خواهد بود. دستگاه ایواماتیک که به عنوان بهترین دستگاه جراحی لاغری شناخته شده است، دارای چند ویژگی است که باعث شده متخصصان در سال‌های اخیر تمایل بیشتری برای استفاده از آن جهت عمل لیپوماتیک داشته باشند:

 1. سیستم ایمنی بسیار قوی بر روی دستگاه ایواماتیک تعبیه شده است. همانگونه که گفته شد در جریان عمل لیپوماتیک تنها باید بافت چربی هدف قرار گرفته و هیچ آسیبی به عروق داخلی وارد نگردد. اگر متخصص نتواند عمق نفوذ لوله را تنظیم کند قطعاً آسیب به ماهیچه‌ها و اعصاب باعث می‌شود که دچار عواقبی مانند سوختگی و عفونت‌های داخلی شوید. اما در این دستگاه لیپوماتیک، سیستم ایمنی بسیار قوی وجود دارد که به محض نزدیک شدن لوله به بافت‌های غیر چربی، دستگاه خاموش شده و همین امر باعث می‌شود از بروز عواقب نامبرده در داخل بدن جلوگیری گردد.
 2. لوله‌ کانولا حرکات چرخنده دارد در نتیجه سرعت عمل بسیار بالایی داشته و با قدرت بسیار زیادی می‌تواند بافت چربی را به ذرات ریز تبدیل کند.
 3. با توجه به اینکه بهترین دستگاه پیکرتراشی باعث می‌شود بافت چربی بدون هیچگونه آسیب به سلول‌ها، به یک مایع امولسیون مانند تبدیل شود، لذا متخصص به راحتی می‌تواند با نیروی مکش این ماده را استخراج نموده و جهت استفاده برای تزریق چربی در داخل فریزر‌های مخصوص نگهداری کند.
                     بهترین دستگاه لیپوماتیک

ویژگی بهترین دستگاه لیپوماتیک

 1. داشتن سیستم ایمنی فعال
 2. برخوداری از سیستم کنترل حرارت
 3. داشتن میکروپمپ برای تخلیه چربی
 4. مجهز بودن به امواج فراصوت

مزایای بهترین دستگاه لیپوماتیک

 1. سرعت و دقت بالا در تخلیه چربی
 2. مجهز بودن به سیستم ایمنی فعال
 3. تحریک کلاژن‎سازی پوست از طریق امواج فراصوت
 4. عدم نیاز به برش‌های وسیع

نام بهترین دستگاه لیپوماتیک

دستگاه ایواماتیک

نقش امواج فراصوت در دستگاه لیپوماتیک

 1. کمک به خرد شدن بافت چربی
 2. اعمال بی‌حسی موضعی
 3. تحریک کلاژن‌سازی پوست و کمک به سفت شدن پوست

بهترین دستگاه لیپوماتیک دارای چه ویژگی هایی است ؟

 1. اولین و مهم‌ترین ویژگی بهترین دستگاه لیپوماتیک، حرکات سه ‌بعدی لوله کانولا است. زمانی که لوله وارد بافت چربی می‌شود حرکات سه بعدی آن کمک می‌کند که چربی‌ها در این قسمت از بدن به راحتی خرد شده و در نتیجه کلیه چربی‌هایی که در این قسمت وجود دارند به خوبی تخلیه شوند. در چنین شرایطی نتیجه عمل لیپوماتیک طبیعی‌تر به نظر می‌رسد و قطعا به تناسب اندام دلخواه خود خواهید رسید.
 2. یکی دیگر از مزیت‌های حرکات سه ‌بعدی دستگاه پیکرتراشی، تحریک کلاژن‌سازی در سلول‌های پوست است. به همین دلیل است که اگر از بهترین دستگاه لیپوماتیک برای جراحی لاغری استفاده شود پوست شما بعد از عمل با سرعت بیشتری سفت شده و در نتیجه دچار افتادگی پوست نخواهید شد.
 3. همانگونه که در مقالات متعدد گفته شد در روش لیپوماتیک از نیرو‌های فیزیکی برای تخلیه چربی استفاده می‌شود. این نیرو‌ها شامل حرکت ارتعاشی لوله کانولا و ارتعاش امواج فراصوت است. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های امواج فراصوت، اعمال بی‌حسی موضعی در ناحیه هدف است. در نتیجه این امواج کمک می‌کنند شما در زمان جراحی لاغری درد زیادی را احساس نکرده و شرایط بهتری داشته باشید.
 4. به منظور جلوگیری از آسیب‌های بافتی، عروقی و اعصاب، بهترین دستگاه پیکرتراشی مجهز به سنسور‌هایی است که به محض عبور لوله کانولا از بافت چربی و رسیدن به سایر بافت‌ها، دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش خواهد شد.
 5. جالب است بدانید که بهترین دستگاه جراحی لاغری، چرخشی معادل ۶۰۰ بار در هر دقیقه دارد. به همین دلیل سرعت کار بالا می‌رود. همچنین چربی را به ذرات بسیار ریز و امولسیون مانند تبدیل می‌کند و تخلیه آن راحت‌تر انجام خواهد شد.

مزایای استفاده از بهترین دستگاه لیپوماتیک

خوشبختانه پیشرفت علم این امکان را فراهم کرده است که متخصصان در زمینه پزشکی بتوانند از ابزار‌های جدید با ایمنی بسیار بالا جهت انجام تکنیک‌های زیبایی و درمان استفاده کنند. استفاده از بهترین دستگاه لیپوماتیک برای پیکرتراشی چند مزیت بسیار مهم دارد:

 1. همانگونه که گفته شد دستگاه ایواماتیک مجهز به سیستم ایمنی فعال است. به این معنا که حتی اگر متخصص در عمق نفوذ لوله کانولا به درستی عمل نکند خود دستگاه به محض نزدیک شدن به بافت‌های غیر از چربی خاموش خواهد شد.
 2. حرکات چرخشی لوله در کنار ساطع کردن امواج فراصوت باعث می‌شود بافت چربی به طور کامل شکسته شده و در نتیجه حتی بتوان کمترین چربی‌ها در داخل بدن را در مدت زمان کوتاهی تخلیه نمود.
 3. بهترین دستگاه جراحی پیکرتراشی مجهز به سیستم میکروپمپ است که بعد از خرد شدن چربی، بلافاصله تخلیه انجام می‌گیرد. از سوی دیگر این دستگاه خلا زیادی را در داخل بدن ایجاد نکرده و مطمئن هستید در زمان تخلیه چربی، بافت‌های داخلی ایمن خواهند ماند.
 4. انجام لیپوماتیک به کمک بهترین دستگاه جراحی لاغری نتایج بهتری را با خود به همراه داشت و در نهایت، ماندگاری نتیجه عمل بیشتر خواهد شد.
 5. با توجه به اینکه قطر لوله کانولا بسیار ظریف است بنابراین نیاز به برش‌های وسیع در بافت چربی نخواهد بود. در نتیجه بخیه‌های کوچک روی پوست اعمال شده و بعد از چند روز اثر آن‌ها به طور کامل بهبود خواهد یافت.
 6. با توجه به اینکه با کمک بهترین دستگاه لیپوماتیک آسیب‌های داخلی کمتر می‌شود، بنابراین عوارض جانبی همانند التهاب، کبودی و ورم نیز کاهش چشمگیری خواهد داشت.

مشاهده این مطلب : سن مناسب عمل لیپوماتیک

ماندگاری نتایج لیپوماتیک

شرط ماندگاری نتایج حاصل از لیپوماتیک چیست؟

یکی از سوالاتی که برای عمده مراجعه‌کنندگان جهت پیکرتراشی به وجود می‌آید این است که آیا نتیجه حاصل از لیپوماتیک دائمی است یا خیر؟ به طور کلی هدف از انجام این جراحی، تخلیه نمودن چربی‌های تجمع یافته در بخش‌هایی از بدن به ویژه شکم است. بنابراین اگر می‌خواهید به نتیجه دلخواه و دائمی از این عمل زیبایی دست پیدا کنید باید چند شرط مهم را رعایت نمایید:

 1. در انتخاب متخصص و کلینیک جهت انجام عمل لیپوماتیک دقت داشته باشید. پزشکان زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند اما متاسفانه همه آن‌ها از مهارت کافی برخوردار نبوده و ممکن است تخلیه چربی دچار خطا شود. در چنین شرایطی احتمال بروز عواقب ناشی از خطای پزشکی توسط این دسته از متخصصان بیشتر خواهد بود.
 2. همچنین جراحی لاغری باید به کمک بهترین دستگاه لیپوماتیک انجام شود. قطعاً زمانی که شما یک متخصص باتجربه را در این زمینه انتخاب کنید، براساس شرایط بدنی، اندام هدف و همچنین میزان نیاز به تخلیه چربی، بهترین دستگاه پیکرتراشی را برای شما انتخاب می‌کند تا بتوانید به نتیجه دائمی و دلخواه از این عمل زیبایی دست پیدا کنید.
 3. همچنین باید مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک را جدی بگیرید. در واقع اگر شما بهترین دستگاه پیکرتراشی و همچنین بهترین متخصص در این زمینه را برای انجام عمل زیبایی لاغری انتخاب کنید ولی دوره نقاهت خوبی را پشت سر نگذارید، احتمال بروز عوارض خطرناک همانند عفونت افزایش یافته و نتیجه کار از دست می‌رود.
 4. این نکته بسیار مهم است که از این پس رژیم غذایی سالم داشته باشید و ورزش کردن را فراموش نکنید. در غیر این صورت اگر قرار باشد همان عادت غذایی نادرست قبلی را دنبال کرده و تحرکی نداشته باشید، این بار زودتر از قبل دچار تجمع چربی در اندام تحت جراحی خواهید شد.

نقش فراصوت بر عملکرد دستگاه لیپوماتیک چیست؟

همانگونه که گفته شد بهترین دستگاه لیپوماتیک مجهز به امواج فراصوت است که مهم‌ترین نقش این امواج، اعمال بی‌حسی موضعی در حین انجام جراحی لاغری است در نتیجه فرد در شرایط بهتری می‌تواند پیکرتراشی را انجام دهد. از سوی دیگر این امواج فراصوت در کنار حرکات لوله کانولا کمک می‌کنند سرعت تجزیه چربی‌ها افزایش پیدا کرده و از طرف دیگر این چربی‌ها به ذرات بسیار ریز‌تری تبدیل شوند بدون اینکه بافت چربی دچار آسیب گردد. همانگونه که می‌دانید چربی به دست آمده از روش لیپوماتیک برای تزریق مناسب است چرا که سلول‌ها زنده بوده و دچار آسیب نشده‌اند.

مقاله قبلی
آیا درد لیپوماتیک قابل تحمل است؟
مقاله بعدی
لیپوماتیک سینه در زنان و مردان به چه صورت است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید