هزینه تزریق ژل در هر ناحیه چقدر است؟ (متوسط قیمت 1402)

هزینه تزریق ژل
4/5 - (1 امتیاز)

هزینه تزریق ژل در نواحی مختلف صورت، از جمله دغدغه و سوالات متدوال زیباجویان است. قیمت تزریق فیلر به عواملی چون پزشک، برند تزریقی و… بستگی دارد.

تزریق ژل به صورت از جمله تکنیک‌های زیبایی است که در حال حاضر در اکثر کلینیک‌های زیبایی برای مراجعه‌کنندگان اجرا می‌شود. این روش از طریق برطرف کردن چین و چروک‌های صورت و فرم دهی به چهره، باعث می‌شود صورت شما جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد. در پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان، تزریق فیلر به صورت توسط متخصصین مجرب و با استفاده از بهترین مارک‌های فیلر انجام می‌شود. این روش جوانسازی پوست، حساسیت بسیار زیادی دارد.

از یک‌سو نوع ژل مورد استفاده و از سویی دیگر نحوه تزریق به پوست، بر سلامت بافت‌های چهره تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل است که مراجعه‌کننده باید در ابتدا بهترین دکتر و کلینیک تزریق ژل به صورت را پیدا کرده و سپس اقدامات بعدی را انجام دهد. البته نکته لازم به ذکر این است که هزینه تزریق ژل به صورت از فردی به فرد دیگر تفاوت دارد و نمی‌توان با قطعیت در این مورد نظر داد. در این مقاله در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

قیمت تزریق فیلر در سال 1402

عوامل موثر بر هزینه های تزریق ژل به صورت

بزرگترین اشتباهی که برخی از افراد مرتکب می‌شوند، انتخاب پزشک براساس هزینه‌ها است. در واقع نمی‌خواهند هزینه زیادی برای تزریق فیلر پرداخت نمایند در نتیجه به سراغ متخصصین و کلینیک‌هایی می‌روند که کم‌ترین وجه را دریافت می‌کنند. اما نکته لازم به ذکر این است که در حال حاضر در کشور، ژل‌های تقلبی نیز وجود دارد که قیمت آن‌ها کمتر از ژل‌های اصل و باکیفیت است. در مراکزی که هزینه‌ها پایین‌تر است، شک نکنید که از فیلر نامرغوب برای شما استفاده می‌کنند. این کار دو عیب دارد.

هزینه تزریق ژل لب به سبک روسی

از یک طرف ماندگاری اثر تزریق ژل بسیار کوتاه خواهد بود و از سویی دیگر قطعا عوارضی را به همراه خواهد داشت. شما تزریق ژل را برای زیبایی چهره انجام می‌دهید پس نباید دست به خطایی بزنید که زیبایی فعلی صورت خود را هم از دست بدهید. بنابراین در ابتدا متخصص را براساس مهارت و تجربه انتخاب کرده و سپس در جلسه مشاوره تزریق ژل، پیرامون هزینه‌ها صحبت کنید. چند عامل بر هزینه تزریق ژل به صورت تاثیر می‌گذارند:

قیمت تزریق ژل به صورت

نوع ژل مورد استفاده

اولین و مهم‌ترین عامل، برند فیلر مورد استفاده توسط متخصص است. همانگونه که گفته شد ژل‌های تقلبی، قیمت بسیار پایینی دارند. همچنین نوع ترکیبات موجود در ژل نیز بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد. گروهی از فیلرها، حاوی هیالورونیک اسید هستند. این ماده، به صورت طبیعی در بدن تولید شده و در پوست، استخوان و غضروف وجود دارد.

بنابراین وجود هیالورونیک اسید در پوست، باعث استحکام و جوان ماندن آن خواهد شد. فیلرهای حاوی این ماده گزینه بسیار مناسبی برای تزریق هستند چرا که بدن به‌طور طبیعی تولید‌کننده هیالورونیک اسید بوده و در نتیجه چنین ژل‌هایی با بدن انسان سازگاری بیشتری دارند. اما عیب ژل‌هایی که حاوی این ماده هستند، ماندگاری کوتاه مدت است. هر اندازه سوخت و ساز بدن بیشتر باشد، جذب هیالورونیک اسید در بدن با سرعت بیشتری صورت گرفته و تاثیر تزریق فیلر به صورت، ماندگاری کوتاه مدتی خواهد داشت.

همچنین کمبود آب نیز باعث افزایش سرعت جذب آن می‌شود. بنابراین باید مجددا تزریق را تکرار نمود. همین عامل باعث افزایش هزینه‌ها خواهد شد.

مقدار ژل مورد نیاز جهت تزریق ژل لب

مقدار ژل مورد نیاز جهت تزریق

عامل دوم در تعیین هزینه تزریق فیلر به صورت، مقدار ژل مورد استفاده است. آیا تزریق برای رفع چین و چروک انجام می‌شود و یا هدف شما، فرم‌دهی به چهره است؟ برای مثال قطعا میزان ژل مورد نیاز برای تزریق ژل به گونه جهت برجسته کردن گونه‌ها بیشتر از تزریق ژل به خط خنده خواهد بود.

حتی اگر قرار است تزریق فیلر برای رفع چروک‌ها انجام شود، باز هم بسته به میزان چین و چروک صورت، میزان ژل مورد نیاز و در نتیجه هزینه‌ها متفاوت خواهد بود. افرادی که پوستی افتاده و چروکیده دارند، نه‌تنها زمان بیشتری برای تزریق نیاز داشته بلکه باید ژل بیشتری برای آن‌ها استفاده شود. حتی ممکن است نیاز باشد این متد زیبایی چند بار تکرار گردد. به همین دلیل باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

تزریق ژل در نواحی مختلف صورت

تزریق در نواحی مختلف صورت

همانگونه که در مقالات متعدد ذکر کردیم، تزریق فیلر را می‌توان برای کلیه قسمت‌های صورت همانند پیشانی، زیر چشم، بینی، گونه، لب و چانه انجام داد. حساسیت کار برای هر قسمت، متفاوت است و در این میان، ابتدا زیر چشم و سپس لب‌ها، از حساسیت بالایی برخوردار هستند و همین مسئله باعث افزایش هزینه‌ها خواهد شد. متخصص باید با ظرافت عمل بالایی در نواحی حساس صورت کار کند در نتیجه مدت زمان کار، طولانی‌تر می‌شود.

مدت زمان ماندگاری تزریق فیلر

ماندگاری فیلر های تزریقی

برخی از افراد گمان می‌کنند تاثیر تزریق فیلر به صورت، تا همیشه ماندگار است در حالی که این تصور، کاملا غلط است. بسته به نوع ژل مورد استفاده و رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق، ماندگاری تاثیر تزریق ژل بین چند ماه تا یک سال متفاوت خواهد بود. برای مثال در حال حاضر، ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید، بیشترین کاربرد را در تزریق ژل به صورت دارند. افرادی که فعالیت روزانه زیادی داشته و یا زیاد ورزش می‌کنند، همچنین کسانی که در طول روز آب کافی نمی‌نوشند، در مدت زمان کوتاه‌تری اثر تزریق را از دست خواهند داد.

همانگونه که متوجه شدید، بخش مهمی از ماندگاری اثر تزریق، به عملکرد خود شما بستگی دارد.

هزینه تزریق ژل با مدل های مختلف

هزینه های پایه کلینیک

فرض کنیم که شما می‌خواهید تزریق فیلر خط اخم را انجام دهید. اگر از کلینیک‌های مختلف در مورد قیمت کار سوال کنید، متوجه می شوید که هزینه‌ها با هم تفاوت دارد. جدای از نوع ژل مورد استفاده، علت دیگر این تفاوت در هزینه‌های کلینیک است که براساس خدمات ارائه شده برای مراجعه‌کنندگان، کادر درمان، حمایت از مراجعه‌کننده و … تعیین خواهد شد.

دستمزد دکتر برای تزریق ژل

دستمزد پزشک تزریق فیلر

همچنین پزشک تزریق ژل براساس سابقه کاری خود، ظرافت تزریق ژل به هر کدام از بخش‌های صورت، تعرفه‌های وزارت بهداشت و … مبالغی را دریافت می‌کنند.

اقدامات مراقبتی بعد از تزریق ژل

از زمانی که تزریق فیلر انجام می‌شود، باید طبق توصیه متخصص رفتار کنید تا هم تاثیر تزریق ماندگار شده و هم عوارضی بروز نکند. برای مثال لازم است داروهایی که تجویز می‌شود را تهیه و به طور کامل مصرف نمایید. بنابراین این مراقبت‌ها بعضا با هزینه همراه خواهند بود.

درمان عوارض احتمالی بعد از تزریق فیلر

اگر چه تزریق ژل به صورت به عنوان یک روش بسیار ایمن شناخته شده است اما در صورتی که تجهیزات مورد استفاده و محیط کار به خوبی استریل نشده باشند و یا حتی اگر شما به مراقبت‌های لازم بعد از تزریق فیلر به صورت اهمیت ندهید، دچار عفونت خواهید شد که لازم است سریعا اقدامات لازم برای درمان انجام شود قبل از اینکه این عفونت، منجر به مشکلات جدی شود. لذا درمان این قبیل عوارض نیز باعث افزایش هزینه تزریق ژل به صورت می‌گردد.

مقاله قبلی
لیست بهترین پزشکان و کلینیک های تزریق ژل در تهران 1402
مقاله بعدی
مشاوره تزریق ژل؛ ویزیت آنلاین و تلفنی با کارشناسان زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید