نتیجه تزریق چربی بعد از چه مدت قابل مشاهده است؟

نتیجه نهایی تزریق چربی
3.3/5 - (12 امتیاز)

در میان تکنیک‌های مختلف زیبایی، فرآیند تزریق چربی به عنوان یکی از روش های ‌ایمن و بسیار موثر برای جوانسازی و شادابی پوست و حتی تغییر فرم چهره شناخته شده و محبوبیت بسیار زیادی در دنیا به دست آورده است.

مهم‌ترین مزیت انتقال چربی که باعث شده جایگاه ویژه‌ای در بین مردم داشته باشد، عدم بروز واکنش‌های آلرژیک نسبت به این روش است. چون چربی از بدن خود فرد استخراج می‌گردد در نتیجه سیستم ایمنی بدن آن را به عنوان یک ماده بیگانه تلقی نکرده و واکنش منفی نسبت به آن نشان نمی‌دهد. یکی از سوالاتی که مراجعه‌کنندگان در مورد این تکنیک زیبای مطرح می‌کنند، نتیجه نهایی انتقال چربی است.

همه افراد دوست دارند که نتایج تزریق چربی به بهترین شکل ممکن رویت گردد به گونه‌ای که فرم صورت از حالت طبیعی خارج نشده و از طرف دیگر ماندگاری ‌ترانسفر چربی بیشتر شود. در راستای پاسخ به این سوال مهم که چه عواملی بر نتیجه نهایی تزریق چربی تاثیر می‌گذارند، پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان در این مقاله به بررسی زمان رویت نتیجه نهایی تزریق چربی خواهند پرداخت.

نتیجه ترانسفر چربی بعد از چه مدت قابل مشاهده است؟

نتیجه کلی و نهایی تزریق چربی

همانگونه که گفته شد، روش‌های مختلفی برای زیباسازی و جوانسازی چهره وجود دارد. قبل از اینکه برای انتخاب یک روش اقدام کنید نه تنها لازم است خود شما اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کرده بلکه باید در جلسه مشاوره با متخصصین حرفه‌ای شرکت کنید تا براساس شرایط شما مشخص شود کدام اقدام زیبایی می‌تواند بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد.

برای مثال مقایسه نتیجه نهایی تزریق چربی با سایر تکنیک‌های زیبایی کمک می‌کند که تصمیم بهتری اتخاذ کنید. به طور کلی تزریق‌چربی چند نتیجه را برای شما به همراه خواهد داشت:

مشاهده این مطلب : تزریق چربی میکروفت

نتیجه کلی تزریق چربی

زمانی که چربی به هر کدام از قسمت‌های بدن تزریق شود باعث می‌گردد چین و چروک‌های موجود در آن قسمت به طور کامل محو شده و در نتیجه پوست این ناحیه هدف جوان‌تر به نظر برسد. به طور کلی اولین و مهم‌ترین نتیجه تزریق چربی برطرف کردن چین و چروک‌ها و شیار‌های روی پوست و در نتیجه کمک به شادابی و طراوت چهره شما خواهد بود.

شاید این ذهنیت برای شما به وجود بیاید که روش‌های دیگر همانند تزریق ژل و تزریق بوتاکس نیز همانند چربی به درمان چروک‌های پوستی کمک می‌کنند. اما یک تفاوت بسیار آشکار بین تزریق چربی و سایر اقدامات زیبایی وجود دارد. تحقیقات نشان داده است که انجام‌ ترانسفر چربی منجر به تحریک کلاژن‌سازی پوست نیز می‌گردد. بنابراین یکی دیگر از نتایج تزریق چربی کمک به افزایش میزان کلاژن و الاستین پوست است که این پروتئین‌ها به استحکام و انعطاف‌پذیری پوست کمک خواهند کرد. در نتیجه با این روش یا تکنیک زیبایی می‌توانید قدرت سلول‌های پوستی برای تولید کلاژن و الاستین را افزایش دهید. آنچه باعث می‌شود که در طول زمان پوست شما چروکیده گردد، کمبود این دو پروتئین بسیار مهم در پوست است که متاسفانه با افزایش سی قدرت سلول‌ها برای تولید این مواد کاهش پیدا می‌کند. بنابراین عاقلانه‌ترین کار این است که به سراغ گزینه‌هایی برای زیبایی پوست بروید که تاثیر شگرفی بر جوانسازی پوست نیز دارند.

از دیگر نتایج تزریق چربی می‌توان به تغییر فرم صورت اشاره نمود. برخی از افراد دوست دارند گونه‌های برجسته داشته باشند ولی یا به صورت ژنتیکی و یا به دلیل افزایش سن و افتادگی پوست، از این نعمت بی‌بهره هستند. بنابراین از طریق تزریق چربی می‌توان به برجسته کردن گونه‌ها کمک کرد. جالب است بدانید که این تکنیک زیبایی برای مدلینگ صورت نیز بسیار نتیجه‌بخش خواهد بود.

شما می‌توانید بر روی نتیجه تزریق چربی جهت فرم دادن به سینه و باسن‌های خود نیز حساب کنید. افرادی که سینه‌های کوچکی دارند و یا به هر دلیلی دچار افتادگی سینه شده‌اند می‌توانند بعد از تایید صلاحیت از جانب پزشک متخصص، فرایند انتقال چربی به سینه را انجام دهند. قطعا داشتن سینه‌های خوش‌فرم کمک می‌کند که شما به تناسب اندام ‌ایده‌آل خود برسید.

مشاهده این مطلب : مرحله دوم تزریق چربی

نتیجه تزریق چربی بعد از چه مدت قابل مشاهده است؟
زمان رویت نتیجه تزریق چربی بعد از برطرف شدن التهاب و ورم، می‌توانید نتیجه تزریق را شاهد باشید.
مدت ماندگاری تزریق چربی این روش، موقتی بوده و براساس میزان متابولیسم بدن، نحوه مراقبت در دوره نقاهت و نحوه عملکرد متخصص، مدت زمان ماندگاری آن متفاوت است.
فاصله بین جلسات تزریق چربی زمانی که بخش عمده‌ای از اثر تزریق چربی از دست رفت، باید برای تزریق مجدد اقدام کرد.
عواقب تزریق زودهنگام چربی
 1. گلوله شدن چربی در محل تزریق
 2. غیر طبیعی به نظر رسیدن نتیجه تزریق

آیا نتیجه نهایی تزریق چربی دائمی است؟

یکی از سوالات رایج در بین متقاضیان‌ تزریق چربی، مدت زمان ماندگاری نتیجه انتقال تجربی است. لازم است بدانید که نتیجه تزریق چربی دائمی نبوده و بعد از مدتی اثر آن از بین می‌رود. شاید در نگاه اول چنین اتفاقی اصلاً خوشایند به نظر نرسد ولی لازم است چند نکته را در مورد مدت زمان ماندگاری نتیجه نهایی انتقال چربی برای شما عزیزان شرح دهیم:

 1. به هرحال چربی از جمله مواد طبیعی است که در طول روز به دلیل متابولیسم بدن و همچنین میزان تحرک که فرد دارد جذب بدن شده و به همین دلیل است که انتقال چربی دوام همیشگی نخواهد داشت. بنابراین میزان سوخت و ساز بدن شما و همچنین میزان تحرک که در طول روز دارید تعیین‌کننده مدت زمان ماندگاری نتیجه کلی تزریق چربی خواهد بود.
 2. اگر شما نتیجه تزریق چربی را با سایر تکنیک‌های زیبایی همانند تزریق ژل یا بوتاکس مقایسه کنید متوجه خواهید شد که ماندگاری نتیجه انتقال تجربی نسبت به دو روش دیگر بسیار بیشتر است. بنابراین اگر برای انجام این روش هزینه کنید نه تنها مطمئن خواهید بود که واکنش آلرژیک نسبت به چربی نشان نداده بلکه نتیجه کار طبیعی‌تر به نظر رسیده و ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.
 3. البته لازم است بدانید که مدت ماندگاری تزریق چربی به نحوه عملکرد متخصص نیز بستگی دارد. برای مثال اگر پزشک شما از مهارت لازم در تزریق برخوردار بوده و از طرف دیگر در مرحله تصفیه و پاکسازی چربی به دقت عمل کند قطعاً در چنین شرایطی مدت زمان ماندگاری فرآیند انتقال چربی بیشتر خواهد بود.
 4. همچنین برای اینکه بتوانید نتیجه نهایی تزریق چربی را به مدت طولانی‌تری در چهره خود شاهد باشید باید به نکات مراقبتی توصیه شده توسط متخصص عمل کرده و اگر مشکلی در دوره نقاهت برای شما پیش آمد سریعاً موضوع را با متخصص در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به صورت لاغر

آیا مراقبت های بعد از تزریق چربی بر نتیجه تاثیر گذار است؟

آیا نتیجه نهایی تزریق چربی به مراقبت ‌های بعد از انتقال چربی بستگی دارد؟

به طور کلی برای اینکه نتیجه نهایی ‌ترانسفر چربی به بهترین شکل ممکن به دست آمده و ماندگاری آن افزایش پیدا کند، از یک سو باید در انتخاب متخصص و کلینیک تزریق چربی دقت زیادی داشته و از سوی دیگر باید به تمامی توصیه‌های مراقبتی پس از ‌ترانسفر چربی توجه داشته باشید. برای اینکه با اهمیت تاثیر دوره نقاهت بر نتیجه نهایی تزریق چربی آشنا شوید لازم است چند نکته را برای شما عزیزان بیان کنیم:

 1. در دوره نقاهت تا زمانی که متخصص اجازه نداده است نباید فعالیت سنگین داشته باشید چرا که در این زمان سلول‌های چربی با سرعت بسیار زیادی تخریب شده و نه تنها نتیجه ایده‌آل به دست نیامده بلکه حتی ممکن است عوارض جانبی خطرناکی را برای شما به همراه داشته باشد.
 2. قطعاً در محل تزریق به مدت چند روز احساس خارش خواهید داشت. این مسأله کاملاً طبیعی است. به طور کلی تا زمانی که پزشک اجازه نداده است از وارد کردن هر گونه فشار به محل تزریق خودداری کنید زیرا در این صورت چربی جابجا شده و نتیجه نهایی انتقال چربی از دست خواهد رفت.
 3. همچنین در طول روز باید به میزان کافی آب بنوشید. این مسأله در دوره نقاهت اهمیت بیشتری دارد. در صورتی که بدن دچار کمبود آب گردد گرسنگی کاذب رخ داده و بدن شروع به استفاده از چربی‌های تزریق شده خواهد کرد.
 4. اگر دوست دارید نتیجه نهایی فرآیند انتقال چربی را به فرم دلخواه شاهد بوده و از طرف دیگر مدت زمان ماندگاری اثر تزریق بیشتر شود، بهتر است تا مدتی مصرف دخانیات و الکل را کنار بگذارید.
 5. فراموش نکنید که رژیم غذایی بعد از تزریق چربی نه ‌تنها به تسریع ریکاوری بدن کمک کرده بلکه بر نتیجه انتقال چربی نیز تاثیر می‌گذارد. بنابراین در دوره‌ نقاهت به تمام نکات تغذیه‌ای توصیه شده توسط متخصص عمل کنید و از طرف دیگر بعد از پایان دوره نقاهت نیز رژیم غذایی سالم داشته باشید.

مطالب بیشتر: رفع فرورفتگی و جای جوش صورت با تزریق چربی

فاصله مناسب بین جلسات تزریق چربی

همانگونه که می‌دانید تزریق چربی به عنوان یکی از تکنیک‌های موقت در زیباسازی و جوانسازی پوست شناخته شده است. به این معنا که بعد از چند ماه، اثر آن به طور کامل از بین می‌رود. البته مدت زمان ماندگاری انتقال چربی در پوست نسبت به سایر تکنیک‌ها همانند تزریق ژل یا تزریق بوتاکس بیشتر خواهد بود اما به هر حال حتی اگر شما بهترین شرایط را برای ماندگاری اثر ترانسفر چربی فراهم کرده باشید، باز هم بعد از چند ماه متوجه می‌شوید که در اثر آن به طور کامل محو شده است.

در این زمان در صورت تمایل می‌توانید به متخصص خود مراجعه کرده و مجدداً تزریق را انجام دهید. اما اکنون این سؤال پیش می‌آید که فاصله مناسب بین جلسات تزریق چه اندازه باید باشد؟

به طور کلی متخصصان معتقد هستند زمانی باید مجدداً فرآیند ترانسفر چربی را انجام دهید که بخش عمده‌ای از اثر آن از بین رفته است. اگر در فاصله زمانی کوتاه مدت نسبت به تزریق مجدد اقدام کنید به دلیل اینکه چربی‌های قبلی همچنان در زیر پوست حضور دارند، دچار مشکلاتی همانند گلوله شدن چربی و یا غیر طبیعی به نظر رسیدن نتیجه تزریق خواهید شد و اگر فاصله بین جلسات تزریق چربی طولانی شود، چون اثر آن به طور کامل محو شده است، بنابراین به چربی بیشتری برای تزریق نیاز خواهد بود. اجازه دهید متخصص زمان دقیق جلسات را برای شما تعیین نماید.

آیا رعایت نکردن فاصله مناسب تزریق چربی خطر دارد؟

اگر بخواهیم به چند مورد از عواقب رعایت نکردن فاصله مناسب بین جلسات تزریق اشاره کنیم، لازم است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهیم:

 1. اولین نتیجه ناشی از عدم رعایت فاصله مناسب بین جلسات تزریق چربی، غیر طبیعی به نظر رسیدن نتیجه تکنیک است. همه افراد دوست دارند تزریق چربی به حالت طبیعی و عادی به نظر برسد ولی اگر فاصله بین جلسات کوتاه باشد به دلیل افزایش چربی زیر پوست، اثر آن غیر طبیعی به نظر خواهد رسید.
 2. همچنین همانطور که گفته شد، تزریق چربی در بازه‌های زمانی کوتاه مدت، مشکلاتی همانند گلوله شدن چربی را به همراه دارد که شما باید مجدداً تحت نظر متخصص اقدام به تخلیه چربی کنید. در این صورت روند درمانی طولانی شده و از طرف دیگر نتیجه تزریق چربی را از دست خواهید داد.

بنابراین با توجه به آنچه گفته شد اگر شما بتوانید یک متخصص حرفه‌ای را برای ترانسفر چربی پیدا کنید قطعاً با توجه به هدفی که از تزریق دارید و شرایط شما، مشخص می‌کند که تزریق در چه زمان‌هایی انجام شود تا مشکلاتی ذکر شده برای شما بروز نکرده و بتوانید از نتیجه تزریق، لذت ببرید.

چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی می شود؟

به طور کلی زمانی که تورم و التهاب یا قرمزی بعد از تزریق چربی از بین برود صورت طبیعی می‌شود. کاهش کبودی و ورمی که پس از تزریق چربی روی صورت به وجود می‌آید اغلب در بازه زمانی 7 الی 10 روز از بین خواهد رفت. اگر مراقبتهای لازم پس از تزریق چربی به دقت مورد توجه قرار بگیرند مشاهده نتیجه نهایی سریع‌تر اتفاق خواهد افتاد.

البته این نکته شایان ذکر است که بهبود علائم و کاهش مدت زمان نقاهت در افراد مختلف به عوامل متعددی از قبیل جنس پوست افراد و حجم چربی تزریق شده نیز بستگی دارد.

بررسی نتیجه تزریق چربی بعد از یک ماه

نتیجه تزریق چربی بعد از یک ماه

کاهش علائم و عوارض جانبی احتمالی در اغلب موارد بعد از یک ماه از بین رفته و کبودی یا التهاب مشاهده نمی‌شود. در طول مدت زمان یک ماه اول پس از تزریق چربی به دلیل زنده بودن بافت چربی نیاز است که مراقبتهای شدید صورت بگیرد. بعد از این مدت نیمی از حجم چربی تزریق شده نسبت به روزهای اول تزریق از بین می‌رود. به همین دلیل است که نیاز به جلسات شارژ برای تزریق چربی وجود دارد تا حجم و فرم دلخواه به دست آید.

آیا امکان تخلیه چربی تزریق شده به صورت وجود دارد؟

در مواردی که عدم تقارن پس از تزریق چربی به وجود آمده باشد و یا پس از جذب چربی، قسمتهای مورد نظر به صورت ناخوشایندی مشاهده شوند می‌توان برای تخلیه چربی اقدام نمود. در ضمن اگر چربی زیر پوست گلوله شود و یا عفونت کند نیاز است که تخلیه چربی صورت بگیرد. البته اگر تزریق چربی در کلینیکهای معتبر و با رعایت اصول استاندارد انجام شود به ندرت شاهد درخواست برای تخلیه چربی هستیم.

تخلیه چربی با استفاده از برش و جراحی صورت می‌گیرد بدین ترتیب نیاز است قبل از تزریق چربی به یک پزشک ماهر مراجعه کرده و در مورد تصمیم خود اطمینان قطعی کسب نمایید تا با مشکلات ناشی از تخلیه چربی مواجه نگردید.

مطالب بیشتر: مشاوره تزریق چربی (رایگان تلفنی و آنلاین)

تزریق چربی بعد از یک ماه

علائم و عوارض جانبی که پس از تزریق چربی ایجاد می‌شود معمولا پس از گذشت یک ماه از بین می‌رود و کبودی و التهاب ناشی از تزریق بر روی ناحیه تزریق شده پس از این مدت باقی نمی‌ماند. در طول مدت یک ماه لازم است بیمار تمامی مراقبت‌ها و توصیه‌های پزشک را رعایت کند. پس از این مدت با از بین رفتن نیمی از حجم چربی و با جذب چربی بعد از تزریق نیاز است جلسات شارژ برای تزریق چربی تکرار شود تا بدین ترتیب بیمار به حجم و فرم دلخواه صورت خود دست پیدا کند.

چند روز بعد از تزریق چربی میشه آرایش کرد؟

از آنجایی که مواد موجود در لوازم آرایشی احتمال ایجاد عفونت بعد از تزریق چربی را افزایش می‌دهد بهتر است کسانی که تزریق چربی به صورت انجام داده‌اند در روز اول تزریق از لوازم آرایشی استفاده نکنند. زیرا پس از تزریق، منافذ پوست باز هستند و استفاده از مواد آرایشی و آرایش کردن، شما را با مشکلات پوستی مواجه می‌کند و موجب ورود آلودگی و باکتری به منافذ پوست می‌گردد. بنابراین تا زمان بهبودی زخم‌ها که ممکن است بین 3 تا 10 روز طول بکشد بهتر است از مواد آرایشی استفاده نکنید.

علت خارش صورت بعد از تزریق چربی

یکی از عارضه‌های طبیعی و کوتاه‌مدت پس از تزریق چربی صورت، احساس خارش است که به منظور پیشگیری از خارش در ناحیه تزریق چربی می‌توانید ناحیه مورد نظر را تمیز نگه داشته و از دست زدن به آن خودداری کنید. علت خارش صورت بعد از تزریق چربی را می‌توان روند بهبودی طبیعی دانست که با آزاد شدن هیستامین در زخم، این احساس خارش در ناحیه تزریق شده ایجاد می‌شود و نشان از بهبودی دارد. توجه به توصیه‌های پزشک و انجام مراقبتهای لازم می‌تواند در کاهش بروز عوارض ناخواسته موثر باشد.

درمان گلوله شدن چربی تزریق شده

درمان گلوله شدن چربی تزریق شده

سه دلیل اصلی برای گلوله شدن چربی در زیر پوست صورت وجود دارد که شامل موارد زیر است.

 1. چربی بیش از حد مورد نیاز به ناحیه مورد نظر تزریق شده باشد.
 2. پزشک مربوطه مرحله تصفیه‌سازی چربی را به درستی انجام نداده باشد.
 3. دستکاری محل تزریق توسط بیمار در دوره نقاهت نیز از دیگر دلایل گلوله شدن چربی پس از تزریق است.

با توجه به علل ایجاد کننده گلوله پس از تزریق چربی لازم است که این کار توسط یک متخصص متبحر انجام شود. جهت درمان گلوله شدن چربی ابتدا متخصص، ماساژ درمانی را به منظور پخش چربی در پوست انجام می‌دهد و در صورت عدم درمان در طولانی مدت باید چربی تزریق شده را تخلیه نماید.

علت افتادگی صورت بعد از تزریق چربی

تزریق چربی یکی از راه‌های مناسب برای پرکردن منافذ باز و توخالی صورت می‌باشد که بدین منظور لازم است بیمار به یک متخصص جراحی پلاستیک که از تجربه بالایی برخوردار است مراجعه کند. تزریق چربی موجب جوان‌سازی و زیباسازی پوست می‌شود و از افتادگی صورت پیشگیری می‌کند. اما مهم‌ترین علت افتادگی صورت پس از تزریق چربی بالارفتن سن است. با افزایش سن تولید کلاژن در پوست کاهش پیدا می‌کند و بدین ترتیب پوست صورت شل می‌شود و دچار افتادگی خواهد شد.

از دیگر دلایل افتادگی پوست صورت و بدن از بین رفتن چربی در این نواحی است. همچنین افرادی که پس از تزریق چربی دچار کاهش وزن می‌شوند پوست صورت و بدن آنها دچار افتادگی می‌شود. بیشترین نواحی صورت که پس از تزریق مستعد افتادگی و شل شدن بر اثر عوامل ذکر شده هستند شامل چانه، گونه، پلک‌ها و گلو می‌باشد.

علت سفت شدن چربی تزریق شده

مهم‌ترین دلیل سفت شدن چربی تزریق شده عدم ماساژ صورت به صورت مداوم و اصولی است. پس از تزریق، پزشک مربوطه ناحیه مورد نظر را با دقت و مطابق با اصول مشخصی ماساژ می‌دهد تا از بروز عوارضی مانند گلوله شدن و سفتی چربی ممانعت کند. بنابراین توصیه پزشکان متخصص در این زمینه این است که بیمار پس از تزریق چربی ناحیه‌ مورد نظر را به آرامی و به درستی در طول روز ماساژ دهد تا از این طریق مانع از سفت شدن و گلوله شدن چربی زیر پوست گردد.

آیا می توان چربی را بعد از ژل تزریق کرد؟

آیا بعد از تزریق ژل می‌توان چربی تزریق کرد؟

پزشکان متخصص معمولاً” تزریق ژل و چربی را به صورت همزمان انجام نمی‌دهند و شرایط مختلف از جمله نقاهت، هزینه، منطقه‌ای که قرار است تزریق در آنجا انجام شود، حساسیت ناحیه تزریق و مواردی از این قبیل را در نظر می‌گیرد سپس روش مناسب را انتخاب کرده و انجام می‌دهد.

در ارتباط با این موضوع که امکان تزریق چربی بعد از تزریق ژل وجود دارد یا خیر باید گفت اگر ژل تزریق شده از انواع ژل دائمی و ماندگار باشد و موجب تحریک بافت‌سازی شود در این صورت پزشک از تزریق چربی و تزریق دیگر انواع پرکننده‌ها در ناحیه‌ای که قبلا” چنین ژلی تزریق شده است خودداری می‌کند. به همین دلیل است که پزشکان به بیماران توصیه می‌کنند از ژل‌هایی که قابلیت جذب در پوست را دارند و جزو دسته هیالورونیک اسیدها هستند استفاده کنند.

روش های نگهداری چربی تزریق شده به صورت

توصیه می‌شود در حدود 24 الی 48 ساعت پس از تزریق از ماساژ ناحیه مورد نظر و قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب شود. هفته اول پس از تزریق مهم است و توصیه می‌شود خوابیدن به صورت طاق باز بوده و برای کاهش درد و کبودی، سر بالاتر از بدن قرار داده شود.

استفاده از کمپرس یخ در روزهای اول می‌تواند منجر به کاهش درد شود. در حدود هفته دوم پس از تزریق باید از قرارگرفتن در معرض گرمای زیاد و نور مستقیم خورشید اجتناب گردد و هنگام خواب به صورت فشاری وارد نشود. عدم مصرف دخانیات، عدم انجام فعالیتهای سنگین و ورزشهای سنگین، ثابت نگه داشتن وزن، رژیم غذایی سالم و نوشیدن مایعات فراوان از عوامل موثر در مشاهده نتایج نهایی تزریق به صورت دلخواه خواهند بود.

مشاهده این مطلب: مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی

پشیمانی از تزریق چربی

بعضی از افراد که انتقال چربی را انجام می‌دهند با برطرف شدن عوارضی مانند ورم، التهاب و در نتیجه رؤیت شدن نتیجه نهایی، از انجام این اقدام زیبایی پشیمان می‌شوند. شاید شما متقاضی ترانسفر چربی هستید ولی شاهد پشیمانی از تزریق چربی در برخی از دوستان و آشنایان خود بوده‌اید و به همین دلیل مردد هستید که این کار را انجام دهید یا خیر. اجازه دهید ابتدا در مورد دلایل پشیمانی از تزریق چربی صحبت کنیم:

 1. ممکن است بعد از تزریق، تقارن صورت به طور کامل از بین برود که این موضوع عمدتاً تحت کنترل متخصص قرار دارد. اگر متخصص در تعیین میزان چربی مورد نیاز برای هر قسمت از صورت با دقت بالایی عمل نکند ممکن است در قسمت‌هایی از صورت چربی زیاد و در قسمت‌های دیگر چربی کمتری تزریق شود و در نتیجه صورت از حالت تقارن خارج خواهد شد. این موضوع به شدت بر روی زیبایی ظاهری تأثیر می‌گذارد.
 2. همچنین گلوله گلوله شدن چربی از دیگر عواملی است که موجب پشیمانی از انتقال چربی می‌گردد. اگر چربی استفاده شده ناخالص باشد و یا اگر ناخواسته به قسمت‌هایی که تزریق انجام گرفته فشار بیاورید، قطعاً دچار چنین مشکلی خواهید شد.
 3. عفونت در محل تزریق و یا مشکلات دیگر همانند عدم طبیعی به نظر رسیدن چهره، از دیگر مواردی است که پشیمانی از تزریق چربی را به دنبال خواهد داشت.

اما اکنون این سوال مطرح می‌شود که اگر از انجام این اقدام زیبایی پشیمان شدید، آیا راه برگشتی وجود دارد یا خیر. به طور کلی ترانسفر چربی یک روش موقت برای جوانسازی و زیباسازی چهره شناخته شده است که حداکثر یکسال دوام دارد.

بنابراین اگر عارضه‌ای همانند گلوله گلوله شدن چربی و یا عدم تقارن صورت رخ نداده و صرفاً به خاطر اینکه چهره شما حالت طبیعی خود را از دست داده است از این اقدام زیبایی پشیمان هستید، اصلا جای نگرانی نیست چون در سه ماه اول عمده چربی‌های تزریق شده جذب بدن می‌شود.

حتی می‌توانید در طول روز صورت خود را ماساژ دهید تا سرعت جذب چربی‌ها بالا برود. اما اگر بنا به دلایلی همانند سفت شدن چربی یا گلوله شدن آن می‌خواهید هر چه چربی‌ها از بافت صورت حذف شوند، می‌توانید فرآیند تخلیه چربی را انجام دهید. برای این منظور باید به متخصص حرفه‌ای مراجعه کنید تا بدون آسیب به بافت‌های صورت، چربی‌های به طور کامل از صورت شما تخلیه گردند.

مقاله قبلی
تزریق چربی به روش میکروفت – بهبود کیفیت پوست با جدیدترین روش
مقاله بعدی
درمان لاغری صورت و گونه با تزریق چربی (راهکار موثر و تضمینی چاقی صورت)

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام
  من در صورت خود چربی از بدن خود را تزریق شده است
  می خواهم بپرسم تا چه وقت ماندگار است
  حال به صور‌تم ریتینول از طرف شب چرب میکنم واز طرف روز سیروم ویتامین سی نقص ندارد

  پاسخ
  • برای پاسخ دقیق‌تر به این سوالات، بهتر است با پزشک یا متخصص زیبایی خود مشورت کنید. آنها می‌توانند بر اساس نوع و مقدار چربی تزریقی و وضعیت شخصی شما، اطلاعات دقیق‌تری را ارائه کنند و نکات مهمی را برای مراقبت از پوست شما پس از تزریق چربی یا استفاده از محصولات پوستی اعلام کنند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید