تزریق چربی

نتیجه تزریق چربی بعد از چه مدت قابل مشاهده است؟

در میان تکنیک‌های مختلف زیبایی، فرآیند تزریق چربی به عنوان یکی از روش های ‌ایمن و بسیار موثر برای جوانسازی و شادابی پوست و حتی تغییر فرم چهره شناخته شده و محبوبیت بسیار زیادی در دنیا به دست آورده است. مهم‌ترین مزیت انتقال چربی که باعث شده جایگاه ویژه‌ای در بین مردم داشته باشد، عدم بروز واکنش‌های آلرژیک نسبت به این روش است. چون چربی از بدن خود فرد استخراج می‌گردد در نتیجه سیستم ایمنی بدن آن را به عنوان یک ماده بیگانه تلقی نکرده و واکنش منفی نسبت به آن نشان نمی‌دهد. یکی از سوالاتی که مراجعه‌کنندگان در مورد این تکنیک زیبای مطرح می‌کنند، نتیجه نهایی انتقال چربی است. همه افراد دوست دارند که نتایج تزریق چربی به بهترین شکل ممکن رویت گردد به گونه‌ای که فرم صورت از حالت طبیعی خارج نشده و از طرف دیگر ماندگاری ‌ترانسفر چربی بیشتر شود. در راستای پاسخ به این سوال مهم که چه عواملی بر نتیجه نهایی تزریق چربی تاثیر می‌گذارند، متخصصان پایگاه مارال سلامت ایرانیان در این مقاله به بررسی زمان رویت نتیجه نهایی تزریق چربی خواهند پرداخت.

نتیجه کلی و نهایی تزریق چربی

همانگونه که گفته شد، روش‌های مختلفی برای زیباسازی و جوانسازی چهره وجود دارد. قبل از اینکه برای انتخاب یک روش اقدام کنید نه تنها لازم است خود شما اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کرده بلکه باید در جلسه مشاوره با متخصصین حرفه‌ای شرکت کنید تا براساس شرایط شما مشخص شود کدام اقدام زیبایی می‌تواند بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد. برای مثال مقایسه نتیجه نهایی تزریق چربی با سایر تکنیک‌های زیبایی کمک می‌کند که تصمیم بهتری اتخاذ کنید. به طور کلی تزریق‌چربی چند نتیجه را برای شما به همراه خواهد داشت:

مشاهده این مطلب : تزریق چربی میکروفت

نتیجه کلی تزریق چربی

 1. زمانی که چربی به هر کدام از قسمت‌های بدن تزریق شود باعث می‌گردد چین و چروک‌های موجود در آن قسمت به طور کامل محو شده و در نتیجه پوست این ناحیه هدف جوان‌تر به نظر برسد. به طور کلی اولین و مهم‌ترین نتیجه تزریق چربی برطرف کردن چین و چروک‌ها و شیار‌های روی پوست و در نتیجه کمک به شادابی و طراوت چهره شما خواهد بود.
 2. شاید این ذهنیت برای شما به وجود بیاید که روش‌های دیگر همانند تزریق ژل و تزریق بوتاکس نیز همانند چربی به درمان چروک‌های پوستی کمک می‌کنند. اما یک تفاوت بسیار آشکار بین تزریق چربی و سایر اقدامات زیبایی وجود دارد. تحقیقات نشان داده است که انجام‌ ترانسفر چربی منجر به تحریک کلاژن‌سازی پوست نیز می‌گردد. بنابراین یکی دیگر از نتایج تزریق چربی کمک به افزایش میزان کلاژن و الاستین پوست است که این پروتئین‌ها به استحکام و انعطاف‌پذیری پوست کمک خواهند کرد. در نتیجه با این روش یا تکنیک زیبایی می‌توانید قدرت سلول‌های پوستی برای تولید کلاژن و الاستین را افزایش دهید. آنچه باعث می‌شود که در طول زمان پوست شما چروکیده گردد، کمبود این دو پروتئین بسیار مهم در پوست است که متاسفانه با افزایش سی قدرت سلول‌ها برای تولید این مواد کاهش پیدا می‌کند. بنابراین عاقلانه‌ترین کار این است که به سراغ گزینه‌هایی برای زیبایی پوست بروید که تاثیر شگرفی بر جوانسازی پوست نیز دارند.
 3. از دیگر نتایج تزریق چربی می‌توان به تغییر فرم صورت اشاره نمود. برخی از افراد دوست دارند گونه‌های برجسته داشته باشند ولی یا به صورت ژنتیکی و یا به دلیل افزایش سن و افتادگی پوست، از این نعمت بی‌بهره هستند. بنابراین از طریق تزریق چربی می‌توان به برجسته کردن گونه‌ها کمک کرد. جالب است بدانید که این تکنیک زیبایی برای مدلینگ صورت نیز بسیار نتیجه‌بخش خواهد بود.
 4. شما می‌توانید بر روی نتیجه تزریق چربی جهت فرم دادن به سینه و باسن‌های خود نیز حساب کنید. افرادی که سینه‌های کوچکی دارند و یا به هر دلیلی دچار افتادگی سینه شده‌اند می‌توانند بعد از تایید صلاحیت از جانب پزشک متخصص، فرایند انتقال چربی به سینه را انجام دهند. قطعا داشتن سینه‌های خوش‌فرم کمک می‌کند که شما به تناسب اندام ‌ایده‌آل خود برسید.

مشاهده این مطلب : مرحله دوم تزریق چربی

نتیجه تزریق چربی بعد از چه مدت قابل مشاهده است؟
زمان رویت نتیجه تزریق چربی بعد از برطرف شدن التهاب و ورم، می‌توانید نتیجه تزریق را شاهد باشید.
مدت ماندگاری تزریق چربی این روش، موقتی بوده و براساس میزان متابولیسم بدن، نحوه مراقبت در دوره نقاهت و نحوه عملکرد متخصص، مدت زمان ماندگاری آن متفاوت است.
فاصله بین جلسات تزریق چربی زمانی که بخش عمده‌ای از اثر تزریق چربی از دست رفت، باید برای تزریق مجدد اقدام کرد.
عواقب تزریق زودهنگام چربی گلوله شدن چربی در محل تزریق

غیر طبیعی به نظر رسیدن نتیجه تزریق

آیا نتیجه نهایی تزریق چربی دائمی است؟

یکی از سوالات رایج در بین متقاضیان‌ تزریق چربی، مدت زمان ماندگاری نتیجه انتقال تجربی است. لازم است بدانید که نتیجه تزریق چربی دائمی نبوده و بعد از مدتی اثر آن از بین می‌رود. شاید در نگاه اول چنین اتفاقی اصلاً خوشایند به نظر نرسد ولی لازم است چند نکته را در مورد مدت زمان ماندگاری نتیجه نهایی انتقال چربی برای شما عزیزان شرح دهیم:

 1. به هرحال چربی از جمله مواد طبیعی است که در طول روز به دلیل متابولیسم بدن و همچنین میزان تحرک که فرد دارد جذب بدن شده و به همین دلیل است که انتقال چربی دوام همیشگی نخواهد داشت. بنابراین میزان سوخت و ساز بدن شما و همچنین میزان تحرک که در طول روز دارید تعیین‌کننده مدت زمان ماندگاری نتیجه کلی تزریق چربی خواهد بود.
 2. اگر شما نتیجه تزریق چربی را با سایر تکنیک‌های زیبایی همانند تزریق ژل یا بوتاکس مقایسه کنید متوجه خواهید شد که ماندگاری نتیجه انتقال تجربی نسبت به دو روش دیگر بسیار بیشتر است. بنابراین اگر برای انجام این روش هزینه کنید نه تنها مطمئن خواهید بود که واکنش آلرژیک نسبت به چربی نشان نداده بلکه نتیجه کار طبیعی‌تر به نظر رسیده و ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.
 3. البته لازم است بدانید که مدت ماندگاری تزریق چربی به نحوه عملکرد متخصص نیز بستگی دارد. برای مثال اگر پزشک شما از مهارت لازم در تزریق برخوردار بوده و از طرف دیگر در مرحله تصفیه و پاکسازی چربی به دقت عمل کند قطعاً در چنین شرایطی مدت زمان ماندگاری فرآیند انتقال چربی بیشتر خواهد بود.
 4. همچنین برای اینکه بتوانید نتیجه نهایی تزریق چربی را به مدت طولانی‌تری در چهره خود شاهد باشید باید به نکات مراقبتی توصیه شده توسط متخصص عمل کرده و اگر مشکلی در دوره نقاهت برای شما پیش آمد سریعاً موضوع را با متخصص در میان بگذارید.

آیا مراقبت های بعد از تزریق چربی بر نتیجه تاثیر گذار است؟

آیا نتیجه نهایی تزریق چربی به مراقبت ‌های بعد از انتقال چربی بستگی دارد؟

به طور کلی برای اینکه نتیجه نهایی ‌ترانسفر چربی به بهترین شکل ممکن به دست آمده و ماندگاری آن افزایش پیدا کند، از یک سو باید در انتخاب متخصص و کلینیک تزریق چربی دقت زیادی داشته و از سوی دیگر باید به تمامی توصیه‌های مراقبتی پس از ‌ترانسفر چربی توجه داشته باشید. برای اینکه با اهمیت تاثیر دوره نقاهت بر نتیجه نهایی تزریق چربی آشنا شوید لازم است چند نکته را برای شما عزیزان بیان کنیم:

 1. در دوره نقاهت تا زمانی که متخصص اجازه نداده است نباید فعالیت سنگین داشته باشید چرا که در این زمان سلول‌های چربی با سرعت بسیار زیادی تخریب شده و نه تنها نتیجه ایده‌آل به دست نیامده بلکه حتی ممکن است عوارض جانبی خطرناکی را برای شما به همراه داشته باشد.
 2. قطعاً در محل تزریق به مدت چند روز احساس خارش خواهید داشت. این مسأله کاملاً طبیعی است. به طور کلی تا زمانی که پزشک اجازه نداده است از وارد کردن هر گونه فشار به محل تزریق خودداری کنید زیرا در این صورت چربی جابجا شده و نتیجه نهایی انتقال چربی از دست خواهد رفت.
 3. همچنین در طول روز باید به میزان کافی آب بنوشید. این مسأله در دوره نقاهت اهمیت بیشتری دارد. در صورتی که بدن دچار کمبود آب گردد گرسنگی کاذب رخ داده و بدن شروع به استفاده از چربی‌های تزریق شده خواهد کرد.
 4. اگر دوست دارید نتیجه نهایی فرآیند انتقال چربی را به فرم دلخواه شاهد بوده و از طرف دیگر مدت زمان ماندگاری اثر تزریق بیشتر شود، بهتر است تا مدتی مصرف دخانیات و الکل را کنار بگذارید.
 5. فراموش نکنید که رژیم غذایی بعد از تزریق چربی نه ‌تنها به تسریع ریکاوری بدن کمک کرده بلکه بر نتیجه انتقال چربی نیز تاثیر می‌گذارد. بنابراین در دوره‌ نقاهت به تمام نکات تغذیه‌ای توصیه شده توسط متخصص عمل کنید و از طرف دیگر بعد از پایان دوره نقاهت نیز رژیم غذایی سالم داشته باشید.

فاصله مناسب بین جلسات تزریق چربی

همانگونه که می‌دانید تزریق چربی به عنوان یکی از تکنیک‌های موقت در زیباسازی و جوانسازی پوست شناخته شده است. به این معنا که بعد از چند ماه، اثر آن به طور کامل از بین می‌رود. البته مدت زمان ماندگاری انتقال چربی در پوست نسبت به سایر تکنیک‌ها همانند تزریق ژل یا تزریق بوتاکس بیشتر خواهد بود اما به هر حال حتی اگر شما بهترین شرایط را برای ماندگاری اثر ترانسفر چربی فراهم کرده باشید، باز هم بعد از چند ماه متوجه می‌شوید که در اثر آن به طور کامل محو شده است. در این زمان در صورت تمایل می‌توانید به متخصص خود مراجعه کرده و مجدداً تزریق را انجام دهید. اما اکنون این سؤال پیش می‌آید که فاصله مناسب بین جلسات تزریق چه اندازه باید باشد؟ به طور کلی متخصصان معتقد هستند زمانی باید مجدداً فرآیند ترانسفر چربی را انجام دهید که بخش عمده‌ای از اثر آن از بین رفته است. اگر در فاصله زمانی کوتاه مدت نسبت به تزریق مجدد اقدام کنید به دلیل اینکه چربی‌های قبلی همچنان در زیر پوست حضور دارند، دچار مشکلاتی همانند گلوله شدن چربی و یا غیر طبیعی به نظر رسیدن نتیجه تزریق خواهید شد و اگر فاصله بین جلسات تزریق چربی طولانی شود، چون اثر آن به طور کامل محو شده است، بنابراین به چربی بیشتری برای تزریق نیاز خواهد بود. اجازه دهید متخصص زمان دقیق جلسات را برای شما تعیین نماید.

آیا رعایت نکردن فاصله مناسب تزریق چربی خطر دارد؟

اگر بخواهیم به چند مورد از عواقب رعایت نکردن فاصله مناسب بین جلسات تزریق اشاره کنیم، لازم است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهیم:

 1. اولین نتیجه ناشی از عدم رعایت فاصله مناسب بین جلسات تزریق چربی، غیر طبیعی به نظر رسیدن نتیجه تکنیک است. همه افراد دوست دارند تزریق چربی به حالت طبیعی و عادی به نظر برسد ولی اگر فاصله بین جلسات کوتاه باشد به دلیل افزایش چربی زیر پوست، اثر آن غیر طبیعی به نظر خواهد رسید.
 2. همچنین همانطور که گفته شد، تزریق چربی در بازه‌های زمانی کوتاه مدت، مشکلاتی همانند گلوله شدن چربی را به همراه دارد که شما باید مجدداً تحت نظر متخصص اقدام به تخلیه چربی کنید. در این صورت روند درمانی طولانی شده و از طرف دیگر نتیجه تزریق چربی را از دست خواهید داد.

بنابراین با توجه به آنچه گفته شد اگر شما بتوانید یک متخصص حرفه‌ای را برای ترانسفر چربی پیدا کنید قطعاً با توجه به هدفی که از تزریق دارید و شرایط شما، مشخص می‌کند که تزریق در چه زمان‌هایی انجام شود تا مشکلاتی ذکر شده برای شما بروز نکرده و بتوانید از نتیجه تزریق، لذت ببرید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟