10 تا از بهترین برند ایمپلنت دندان در جهان 2024

بهترین برند ایمپلنت دندان
امتیاز به این محتوا

یکی از روش های بسیار مناسب برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته، ایمپلنت دندان است. در صورتی که استخوان فک شما از ضخامت کافی برخوردار باشد و از طرفی دیگر متخصص تشخیص دهد که شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان هستید، قطعا این روش را برای شما اجرا خواهد کرد. اما مسئله بسیار مهم، انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان است. همانگونه که می دانید فرآیند ایمپلنت از طریق قرار گرفتن یک پیچ در استخوان فک و سپس نصب تاج دندان بر روی این پیج، به اتمام می‌رسد.

اگر این دو قسمت از کیفیت خوبی برخوردار نباشند به مرور زمان باعث بروز مشکلاتی همانند التهاب لثه، خوردگی استخوان فک و عفونت در دندان‌های دیگر نیز خواهند شد. در واقع نتیجه ایمپلنت دندان از دست می‌رود. با توجه به اهمیت انتخاب برند ایمپلنت دندان، در این مطلب ما قصد داریم معروف‌ترین برندهای ایمپلنت دندان را برای شما معرفی کنیم.

اهمیت انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان

اجازه دهید به طور مفصل در مورد این موضوع صحبت کنیم که چرا انتخاب برند ایمپلنت دندان تا این اندازه اهمیت دارد:

 1. اولین مسأله بحث حفظ سلامت دهان و دندان است. همان گونه که در ابتدای مطلب گفته شد، اگر جنس پایه و تاج دندان از مواد باکیفیت نباشد، التهاب لثه و عفونت در ناحیه فک اتفاق خواهد افتاد و به تدریج استخوان فک شما تحلیل می‌رود. این مسأله باعث می‌شود که از این پس قابلیت نصب ایمپلنت دندان در محل خالی فک وجود نداشته باشد.
 2. از طرف دیگر عفونت در پایه ایمپلنت، به دندان‌های کناری نیز سرایت کرده و باعث آسیب به ریشه دندان‌های طبیعی شما می‌گردد. در نتیجه در کوتاه مدت شاهد پوسیدگی‌های بسیار شدید در دندان‌های کناری نیز خواهید بود.
 3. همچنین اگر ایمپلنت دندان از مواد بسیار خوبی ساخته نشده باشد، به دلیل اینکه طول عمر پایین دارد، شما در مدت زمان کوتاهی مجبور هستید دوباره آن را عوض کنید چرا که با کوچکترین فشار دچار شکستگی شده و کارایی خود را از دست می‌دهد.

 بنابر آنچه که گفته شد، اکیدا توصیه می‌کنیم برای ایمپلنت دندان به متخصصانی مراجعه کنید که از بهترین برند ایمپلنت دندان برای شما استفاده کرده و تضمین می‌کنند که این برند طول عمر طولانی دارد و به هیچ عنوان آسیبی به فک و دندان‌های دیگر وارد نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: اوردنچر بر پایه ایمپلنت

اهمیت انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان

معرفی بهترین مارک‌ های ایمپلنت دندان

مسلما رفتن به سراغ بهترین برندهای ایمپلنت دندان هزینه بیشتری را طلب می‌کند و اگر شما به دندانپزشکی مراجعه کردید که مبلغ کمی را از شما دریافت کرد، باید به کیفیت ایمپلنت دندان شک کنید. با توجه به آنچه که گفته شد، معروف ترین برند‌های ایمپلنت دندان عبارتند از:

معرفی بهترین مارک‌ های ایمپلنت دندان

ایمپلنت‌های آمریکایی

آمریکا به عنوان یکی از بهترین و فعال‌ترین کشور‌ها در زمینه ساخت انواع ایمپلنت دندان شناخته شده است. اکثر برند‌های آمریکایی که در زمینه ایمپلنت دندان فعالیت می‌کنند از کیفیت بالایی برخوردار بوده و از طرف دیگر قیمت آن‌ها گران‌تر است. ولی جالب است بدانید که استفاده از ایمپلنت‌های آمریکایی سرعت بهبود را بالا می‌برد به دلیل اینکه از مواد بسیار باکیفیت ساخته شده‌اند. مهمترین برند‌های آمریکایی برای ایمپلنت دندان عبارتند از:

بیشتر بخوانید: روکش دندان

 • برند زیمر بیومت

 اگر چه قیمت این برند بسیار گران است ولی به دلیل اینکه مواد به کار رفته در آن با کیفیت بسیار بالایی طراحی شده‌اند، بنابراین ارزش هزینه کردن را خواهد داشت. در ساخت ایمپلنت‌های زیمر بیومت به جای استفاده از تیتانیوم از تانتالیوم استفاده می‌شود در نتیجه سازگاری بسیار بالایی با بدن انسان دارد و احتمال پس زدن آن کم است.

 • برند اینترالاک

این برند از لایه اکسید ضخیم، کلسیم فسفات در فیکسچر،  ذرات ساز نانو و مواردی دیگر برای طراحی انواع ایمپلنت‌های باکیفیت استفاده می‌کند. با توجه به اینکه جنس مواد به کار رفته در ایمپلنت‌های اینترالاک بسیار خاص و مرغوب است بنابراین دوره بهبودی بیمار کوتاه شده و دوره نقاهت کمتری را سپری خواهد کرد.

 • برند نوبل بیوکر

این برند با بیش از ۳۰ سال سابقه کاری، ایمپلنت‌های بسیار عالی را تولید می‌کند. برند نوبل بیوکر دارای سه کارخانه در کشور آمریکا، ژاپن و سوئد بوده و به همین دلیل به عنوان یکی از برند‌های معتبر در زمینه ایمپلنت دندان شناخته شده است. مهمترین ویژگی ایمپلنت‌ های دندانی از برند نوبل بیوکر این است که می‌توان با کمک یک پایه ایمپلنت، دو یا سه تاج دندان را بر روی فک نصب نمود. بنابراین در شرایطی که چند دندان در کنار هم از دست رفته باشد، استفاده کردن از ایمپلنت دندان نوبل بیوکر گزینه مناسبی است.

 • برند تر ای

این برند یکی از معروف‌ترین برند‌های آمریکایی در ساخت ایمپلنت دندان شناخته شده است که استحکام و طول عمر زیادی دارد و طراحی آن به گونه‌ای است که از تحلیل استخوان فک بعد از گذشت مدت زمان طولانی، جلوگیری می‌کند.

ایمپلنت‌های سوئیسی

در راستای معرفی معروف‌ ترین برند‌های ایمپلنت دندان باید نگاهی به انواع ایمپلنت دندان سوئیسی نیز داشته باشیم. مهم‌ترین برند‌های کشور سوئیس که در این زمینه فعالیت دارند عبارتند از:

ایمپلنت‌های سوئیسی

 • برند اشترامن

اشترامن یکی از برند‌های معروف سوئیسی است که براساس مهندسی دقیق در زمینه‌ طراحی انواع ایمپلنت دندان فعالیت می‌کند. طول درمان این قبیل ایمپلنت‌ها درمان کوتاه بوده و به دلیل برخورداری از مواد خاص و باکیفیت، احتمال شکستن آن‌ها بسیار پایین است.

 • برند ایده

ایده یکی از برند‌های باسابقه در زمینه ساخت انواع تجهیزات پزشکی است که بیش از ۶۰ سال در این زمینه فعالیت دارد. دلیل ماندگاری برند ایده، استفاده از انواع مواد اورجینال و مرغوب برای ساخت انواع تجهیزات پزشکی من جمله ایمپلنت دندان است. اگر برای ایمپلنت دندان شرایط سختی برای بیمار وجود داشته باشد و در نتیجه متخصص به دنبال یک طراحی منحصر به فرد برای جایگذاری پایه ایمپلنت در استخوان فک بیمار باشد، می‌تواند از ایمپلنت ایده استفاده کند.

 • برند  اس پی ای

برخورداری از ایمنی بسیار بالا، سازگاری با بدن و زیبایی منحصر به فرد، از مهمترین ویژگی‌های برند اس پی ای است. از طرف دیگر پایه این نوع ایمپلنت دوام بسیار بالایی داشته و می‌تواند فشار‌های زیادی را تحمل کند. در واقع پایداری مکانیکی پایه ایمپلنت اس پی ای بسیار بالا است.

مشاهده این مطلب: دلایل عفونت ایمپلنت دندان

ایمپلنت‌های آلمانی

کشور آلمان نیز به عنوان یکی از کشور‌های معتبر و شناخته شده در زمینه‌ طراحی و ساخت انواع ایمپلنت دندان به حساب می‌آید. تنوع در بین ایمپلنت‌های آلمانی بسیار بالا است .برای مثال امکان استفاده از ایمپلنت‌های فوری، انجام ایمپلنت در استخوان نرم و سخت، ایمپلنت‌های تک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای با کمک ایمپلنت‌های آلمانی وجود دارد. مهم‌ترین برند‌های آلمانی که در این زمینه فعالیت دارند شامل:

 • برند  ایمپلنت مدنتیکا

این برند ایمپلنت یکی از بهترین مارک های ایمپلنت دندان به حساب می‌آید که علیرغم گران بودن، ولی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و از طرف دیگر موقع نصب، میزان تحلیل استخوان فک را به حداقل مقدار ممکن کاهش می‌دهد.

 • برند بگو

این ایمپلنت از مواد مرغوب برای ساخت ایمپلنت دندانی استفاده می‌کند. ایمپلنت‌های بگو دارای اباتمنت‌های زیرکونیم هستند و به همین دلیل کیفیت بالایی داشته و در برابر فشار مقاومت خوبی دارند.

 • برند دی آر اس

یکی دیگر از برند‌های گران قیمت آلمانی است که اگر چه از برند اشترامن الگوبرداری می‌کند ولی کیفیت بسیار بالایی داشته و می‌توان آن را به عنوان یکی از بهترین برند‌های ایمپلنت دندان معرفی کرد.

مقاله قبلی
موم ارتودنسی؛ کاربرد و نحوه استفاده از واکس مخصوص ارتودنسی
مقاله بعدی
اگر ایمپلنت دندان عفونی شود چه اتفاقی می افتد؟ علائم و درمان (به روزرسانی 1402)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید