تزریق چربی به روش نانوفت – مزایا، عوارض و مراحل

تزریق چربی روش نانوفت
امتیاز به این محتوا

زیبایی و جوانی چهره یکی از موضوعاتی است که برای همه افراد فارغ از جنسیت اهمیت بسیار زیادی دارد. اما در این میان خانم‌ها نسبت به ظاهر خود حساسیت بیشتری داشته و به همین دلیل با کوچکترین عارضه در چهره به فکر درمان خواهند بود. اگر علی‌رغم مراقبت از پوست خود باز هم شاهد بروز عارضه‌هایی همانند چروک و افتادگی و یا تیره شدن پوست هستید، نباید تعجب کنید.

به هر حال شرایط محیطی، افزایش سن، سبک زندگی و استرس، به شدت بر سلامت و شادابی پوست تاثیر می‌گذارد. اما خوشبختانه تکنیک‌هایی همانند تزریق چربی به انسان کمک می‌کند تا مجدداً بتواند چهره خود را چند سال جوان‌تر کرده و اعتماد به نفس خود را به دست بیاورد. تزریق چربی به روش نانوفت یکی از تکنیک‌هایی است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه متخصصان قرار گرفته و همچنین توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. در این مقاله پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان شما را با نحوه انجام انتقال چربی به روش نانوفت آشنا خواهند کرد.

قطعاً برای شما جالب خواهد بود که بدانید ‌ترانسفر چربی نانوفت چه تفاوتی با روش معمولی انتقال چربی دارد. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

راهنمای کامل ترانسفر چربی به روش نانوفت | مارال سلامت ایرانیان

مشاهده این مطلب : تزریق چربی به سینه

منظور از انتقال چربی به روش نانوفت چیست؟

اگر مقالات سایت را به دقت مطالعه کرده باشید متوجه شده‌اید که در سال‌های اخیر تکنیک تزریق چربی به دلیل ایمن بودن و ماندگاری بیشتر، مورد توجه عمده مردم در سراسر دنیا قرار گرفته است. آنچه باعث می‌شود ضریب اطمینان این روش نسبت به تکنیک‌های دیگر ما همانند تزریق ژل و بوتاکس بیشتر باشد، استفاده از چربی بدن خود فرد برای تزریق به اندام هدف است. در نتیجه واکنش‌های آلرژیک و یا واکنش‌های منفی از جانب سیستم ایمنی بدن رخ نداده و احتمال پس زدن تزریق چربی وجود ندارد. اما ‌ترانسفر چربی با روش نانوفت یک روش پیشرفته‌تری از تزریق چربی به حساب می‌آید.

مهمترین تفاوتی که بین این دو تکنیک وجود دارد، نحوه استفاده از سلول‌های چربی است. در تکنیک معمولی انتقال چربی، متخصص از سلول‌های چربی برای انتقال استفاده خواهد کرد اما در فرآیند تزریق چربی با روش نانوفت محتویات داخل سلول‌ها به بدن شما تزریق می‌گردند. بنابراین همانگونه که متوجه شدید در روش نانوفت، ظرافت کار بیشتر شده و از طرف دیگر می‌توان چین و چروک‌های بسیار ریز که در پوست وجود دارند را به راحتی با این روش برطرف نمود.

مراحل انتقال چربی به روش نانو فت

مراحل انجام تزریق چربی با روش نانوفت

در اولین مرحله، متخصص باید نسبت به استخراج چربی اقدام کند. شاید بتوان یکی از مهمترین و البته بزرگترین مزیت ‌های انتقال چربی به روش نانوفت را رسیدن به تناسب اندام نیز دانست. در واقع متخصص از چربی‌های بدن خود شما برای تزریق استفاده می‌کند. بنابراین نه ‌تنها از شر تجربی‌های اضافی در بدن خلاص شده بلکه همین چربی‌ها کمک می‌کنند تا چین و چروک‌های پوستی برطرف شده و همچنین قدرت جوانسازی پوست شما افزایش پیدا کند. با توجه به اینکه در این فرآیند حتما سلول‌های چربی باید زنده بمانند، لذا از روش‌هایی همانند لیپوماتیک برای برداشت استفاده خواهد شد. تفاوت انتقال چربی به روش نانوفت با فرآیند تزریق چربی به روش معمولی در مرحله دوم این متد زیبایی مشخص می‌گردد.

اگر متخصص روش نانوفت را برای شما انتخاب کرده باشد، لازم است در این مرحله سلول‌های چربی کاملاً شکسته شده و مایعات موجود در داخل آن به ذرات ریز نانو تبدیل شود. در این صورت به راحتی می‌توان مایع به دست آمده را به اندام مورد نظر تزریق نمود. نکته لازم به ذکر این است که بعد از استخراج مایع درون سلول‌های چربی، حتما باید مرحله فیلتراسیون انجام گرفته و محلول خون به دست آمده با ترکیبات دیگر همانند سایتوکین غنی شود تا این محلول برای تزریق به قسمت هدف مناسب باشد.

همانگونه که می‌دانید سایتوکین یکی از هورمون‌های رشد است که به ترمیم سلول‌های آسیب دیده کمک کرده و در واقع از طریق تقسیم و توسعه سلولی کمک می‌کند پوست شما با سرعت بیشتری بهبود پیدا کنده به همین دلیل متخصصان در روش نانوفت حتماً از این هورمون در محلول غنی شده استفاده می‌کنند. در نهایت محلول به دست آمده، از طریق سرنگ‌های مخصوص به قسمت مورد نظر تزریق خواهد شد. همانگونه که گفته شد تزریق چربی به روش نانوفت کمک می‌کند بتوان چروک‌های بسیار ریز را نیز برطرف نمود به همین دلیل این روش برای از بین بردن چین و چروک‌های اطراف چشم گزینه بسیار مناسبی است زیرا پوست این قسمت نازک بوده و باید با دقت و ظرافت بیشتری تزریق انجام گیرد.

مشاهده این مطلب : تزریق چربی به روش میکروفت

تزریق چربی به روش نانوفت
مراحل روش نانوفت این روش همانند تزریق چربی به روش معمولی است با این تفاوت که بعد از خالص‌سازی چربی، باید محتویات سلول‌های چربی خارج شوند و این محتویات به اندام هدف تزریق خواهند شد.
مزیت روش نانوفت
  1. افزایش ظرافت تزریق چربی
  2. ماندگاری بیشتر اثر تزریق چربی
  3. دوره نقاهت کوتاه مدت
  4. محو کردن چروک‌های بسیار ریز پوستی
هزینه روش نانوفت چون مراحل کار در این روش بیشتر بوده و به ظرافت عمل بیشتری نیاز است، هزینه تزریق بیشتر خواهد بود.
شدت عوارض روش نانوفت التهاب، ورم و کبودی، از جمله عوارض تزریق چربی هستند که در روش نانوفت، شدت این عوارض بسیار کمتر است.

مزایای تزریق چربی به روش نانوفت

قبل از اینکه یک تکنیک زیبایی را برای جوانسازی و شاداب کردن چهره خود استفاده کنید حتماً باید در مورد مزایا و معایب آن اطلاعات کاملی داشته باشید تا بتوانید بهتر تصمیم‌گیری کرده و یا دلیل انتخاب متخصص را بهتر درک کنید. مزایای انتقال چربی به روش نانوفت به شرح زیر می‌باشد:

  1. به طور کلی تزریق چربی باعث می‌شود که نتیجه کار طبیعی‌تر به نظر برسد.
  2. مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به روش نانوفت بیشتر است. به طور کلی تکنیک‌های زیبایی همانند تزریق چربی، ژل و بوتاکس دوام همیشگی نداشته و بعد از چند ماه مجددا باید برای تزریق اقدام نمایید. اما مدت دوام هر کدام از این روش‌ها با یکدیگر متفاوت است. در صورتی که تزریق چربی با روش نانوفت انجام گیرد فاصله بین جلسات تزریق طولانی‌تر خواهد شد.
  3. با توجه به اینکه در روش نانوفت از محلول غنی شده و سلول‌های بنیادی بدن خود فرد استفاده می‌گردد، به همین دلیل این مسأله نه تنها کمک می‌کند چین و چروک‌های پوستی برطرف شوند بلکه قدرت ترمیم پوست افزایش پیدا کرده و همین موضوع کمک می‌کند از این پس پوست شما با سرعت کمتری دچار پیری گردد.
  4. با کمک انتقال چربی به روش نانوفت شما می‌توانید چین و چروک‌های بسیار ریز در چهره را به راحتی برطرف کرده و یا حتی می‌توان فرورفتگی‌های جزئی که در بینی یا قسمت‌های دیگری از صورت وجود دارد را به راحتی درمان نمود.
  5. لازم به ذکر است که دوره نقاهت انتقال چربی با روش نانوفت کوتاه است و شما تنها به یک تا دو روز استراحت نیاز دارید. بعد از آن به راحتی می‌توانید به شرایط عادی زندگی خود برگردید.
  6. در روش نانوفت از سرنگ‌های بسیار ظریف برای تزریق استفاده می‌گردد. در نتیجه جای زخم بر روی پوست باقی نخواهد ماند.

مشاهده این مطلب : تزریق چربی به چانه

عوارض تزریق چربی به روش نانوفت

عوارض تزریق چربی به روش نانوفت

در علم پزشکی ما نمی‌توانیم ادعا کنیم که تکنیک‌های زیبایی هیچگونه عارضه‌ای برای بدن ندارند. حتی روش‌های همانند تزریق چربی با روش نانوفت که دقت بسیار بالایی دارند نیز با عوارضی همراه خواهند بود. اما نکته لازم به ذکر این است که این عوارض عمدتاً طبیعی بوده و بعد از چند روز برطرف می‌گردند. برای مثال همه افراد در ناحیه تزریق، ورم، التهاب و قرمز شدن پوست را شاهد خواهند بود. به هر حال پوست شما دستکاری شده و بروز این عوارض کاملاً طبیعی خواهد بود.

چند روز به خود اجازه دهید تا شاهد از بین رفتن تدریجی این علائم در چهره خود باشید. البته در صورتی که تزریق چربی در کلینیک‌های غیر استاندارد و توسط افراد غیرحرفه‌ای انجام گیرد ممکن است عواقبی همانند عفونت‌های بافتی و آسیب به اندام‌های داخلی را به همراه داشته باشد. ولی به طور کلی اگر شرایط استاندارد برای این فرآیند در نظر گرفته شده و یک متخصص متبحر تزریق را انجام دهد مطمئن باشید که عارضه خطرناکی برای شما به وجود نخواهد آمد.

مطالب بیشتر: رفع فرورفتگی و جای جوش صورت با تزریق چربی

هزینه تزریق چربی به روش نانوفت

قطعاً یکی از موضوعات بسیار مهم برای همه افرادی که قصد دارند تکنیک‌های زیبایی را انجام دهند، هزینه‌ای است که باید برای این قبیل خدمات پرداخت شود. حذف چربی به عنوان یکی از تکنیک‌های زیبایی موقت، در سال‌های اخیر توانسته است جایگاه ویژه‌ای را به دست بیاورد و با توجه به اینکه افراد برای انجام این تکنیک از شر چربی‌های اضافه بدن نیز خلاص می‌شوند به همین دلیل ترانسفر چربی محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به تزریق ژل و تزریق بوتاکس به دست آورده است. اما قطعاً برای شما هزینه انتقال چربی به روش نانوفت نیز مهم است. هزینه این تکنیک نسبت به تزریق چربی به روش معمولی بیشتر است زیرا بعد از تصفیه‌سازی و به دست آوردن چربی خالص، مرحله بعدی یعنی استخراج محتویات داخل سلول‌های چربی آغاز می‌گردد. به همین دلیل هزینه کار کمی بیشتر خواهد شد. در نهایت براساس میزان چربی مورد نیاز برای تزریق به بافت هدف و دستمزد متخصص و هزینه کلینیک، مبلغ کار در بین افراد متفاوت خواهد بود.

آیا تزریق چربی به روش نانوفت دائمی است؟

در صورتی که تزریق چربی به روش معمولی انجام شده باشد، متخصص این موضوع را با شما در میان خواهد گذاشت که تقریباً بعد از چند ماه ۶۰ درصد چربی‌ها توسط بدن جذب شده و ۴۰ درصد آن‌ها در اندام هدف باقی می‌ماند. به همین دلیل اگر تمایل دارید نتیجه تزریق را حفظ کنید، باید نسبت به تکرار آن اقدام نمایید. اما این موضوع درمورد انتقال چربی به روش نانوفت کمی متفاوت خواهد بود. همانگونه که در این مقاله توضیح داده شد در روش نانوفت از محتویات درون سلول برای تزریق استفاده می‌شود. به همین دلیل مدت زمان ماندگاری انتقال چربی به روش نانوفت بسیار طولانی بوده و حتی طی چند سال ۷۰ تا ۸۰ درصد اثر تزریق به خوبی حفظ خواهد شد.

چه زمانی می ‌توان نتیجه تزریق چربی به روش نانوفت را مشاهده کرد؟

بعد از اینکه انتقال چربی انجام می‌گیرد، قطعاً شما در چهره خود عارضه‌های همانند التهاب، ورم و کبودی را مشاهده می‌کنید. به هر حال باید مدت زمانی صبر کنید تا این عارضه‌ها به طور کامل برطرف شده و نتیجه نهایی تزریق را مشاهده نمایید. به طور کلی متخصصان معتقد هستند تقریباً 2 تا 4 ماه زمان لازم خواهد بود تا بدن بتواند به حالت عادی بازگردد و نتایج تزریق چربی به روش نانوفت را به خوبی رؤیت نمایید.

مطالب بیشتر: تغذیه بعد از تزریق چربی

مقاله قبلی
مرحله دوم تزریق چربی – شارژ ترانسفر چربی
مقاله بعدی
تزریق چربی به روش میکروفت – بهبود کیفیت پوست با جدیدترین روش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید