کاشت مو

کاشت مو جلوی سر خانم ها و آقایان + هزینه

زیبایی ظاهر انسان همیشه بر اعتماد به نفس او تأثیر می‌گذارد. کوچک‌ترین نقص در این زمینه می‌تواند شما را به یک انسان خجالتی و منزوی تبدیل کند. متاسفانه طبق آمار بدست آمده در سال‌های اخیر، آمار افراد مبتلا به طاسی جلوی سر افزایش پیدا کرده است که قطعاً این مشکل در آقایان بیشتر رخ می‌دهد. عوامل مختلفی در بروز این عارضه نقش دارند اما جایی برای نگرانی نخواهد بود چرا که روش‌های درمانی متنوع کمک می‌کند تا شما مجدداً بتوانید زیبایی خود را به دست بیاورید. کاشت موی جلوی سر یکی از موثرترین روش‌ها برای رسیدن به مو‌های پرپشت و خوش‌حالت است. البته نباید فراموش کنید که قبل از اقدام به پیوند طبیعی مو جلوی سر باید حتما دلیل ریزش مو شناسایی شده و عامل اصلی برطرف گردد. در غیر این صورت بعد از کاشت مجددا شاهد ریزش مو خواهید بود. این مقاله توسط متخصصان پایگاه مارال سلامت ایرانیان با هدف افزایش آگاهی شما در مورد دلایل ریزش موی جلوی سر و کاشت مو برای درمان این عارضه تنظیم شده است. در این مقاله با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

عوامل موثر بر ریزش موی جلوی سر

قبل از هر چیز لازم است بدانید که چرا ریزش موی جلوی سر اتفاق می‌افتد. آگاهی از عوامل موثر بر این عارضه کمک می‌کند تا شما با مراقبت اصولی، حتی‌المقدور شرایط خود را برای جلوگیری از ریزش فراهم نموده و مو‌های خود را حفظ کنید. به طور کلی رایج‌ترین دلایل ریزش موی جلوی سر عبارتند از:

عوامل موثر بر ریزش موی جلوی سر

 1. ژنتیک یکی از عوامل بسیار مهم در ریزش مو است. اگر والدین شما قبلا دچار کم‌پشتی موی سر بوده و یا در خانواده خود فرد مبتلا به طاسی یا ریزش مو وجود دارد الگوی ریزش موی این افراد به شما نیز به ارث خواهد رسید. به همین دلیل است که در یک خانواده یا ‌فامیل ممکن است اغلب آقایان دچار ریزش موی جلوی سر باشند.
 2. زمانی که تغذیه مناسبی نداشته باشید و بدن دچار فقر مواد غذایی شامل ویتامین‌ها و املاح معدنی باشد در نتیجه نیاز غذایی فولیکول‌ها تأمین نخواهد شد. پس به مرور زمان سست شده و ریزش پیدا می‌کنند.
 3. استرس یکی از مهمترین عوامل موثر بر سلامت مو به حساب می‌آید و متاسفانه در دنیای امروز اغلب آدم‌ها درگیر این ناهنجاری روحی هستند. به طور کلی استرس مادر تمام بیماری‌ها است. تاثیر استرس بر ریزش مو، از طریق اختلالات هورمونی خواهد بود.
 4. کسانی که عادت به مصرف دخانیات دارند نباید انتظار داشته باشند که موی سر همیشه پرپشت و خوش‌حالت باشد زیرا نیکوتین موجود در دخانیات از طریق اختلالات خونرسانی و کاهش سطح اکسیژن خون، بر تمام قسمت‌های بدن و همچنین فولیکول‌ها تاثیر گذاشته و به تدریج شاهد ریزش موی جلوی سر خواهید بود.

مشاهده این مطلب : کاشت مو به روش میکروگرافت

روش ‌های درمان ریزش موی جلوی سر

زمانی که دچار ریزش موی جلوی سر می‌شوید در اولین قدم باید به متخصص مراجعه کنید تا دلیل این عارضه مشخص شده و براساس آن بهترین روش درمانی انتخاب گردد. به طور کلی چند روش برای برطرف کردن این ناهنجاری وجود دارد که عبارتند از:

 1. درمان ریزش مو به روش prp از طریق تزریق محلول مبتنی بر پلاسمای غنی شده به پوست سر
 2. استفاده از روش مزوتراپی برای تزریق محلول مغذی شامل ویتامین‌ها و مواد معدنی به پوسته سر
 3. درمان ریزش مو موی جلوی سر به کمک کاشت مو

اینکه کدام یک از روش‌ها برای شما مناسب باشد، قطعاً بعد از معاینات پزشکی مشخص خواهد شد ولی به طور کلی کاشت موی جلوی سر یکی از بهترین روش‌ها برای درمان همیشگی ریزش مو و داشتن مو‌های پرپشت و خوش‌حالت شناخته شده است.

کاندیدای کاشت موی جلوی سر

همانگونه که گفته شد پیوند موی جلوی سر یکی از روش‌های بسیار عالی برای درمان همیشگی طاسی جلوی سر به حساب می‌آید اما همانند سایر عمل‌های زیبایی ابتدا لازم است جلسه مشاوره با متخصص برگزار گردد تا مشخص شود آیا شما صلاحیت انجام ایمپلنت موی جلوی سر را دارید یا خیر. به طور کلی برای انجام این کار لازم است چند شرط بسیار مهم وجود داشته باشد:

 1. فرد مراجعه‌کننده باید بانک موی قوی داشته باشد. برای این منظور لازم است تراکم مو در قسمت بانک مو و سلامت پوست مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 2. سلامت عمومی بدن یکی دیگر از فاکتور‌های بسیار مهم برای تعیین صلاحیت شما جهت پیوند موی طبیعی جلوی سر به حساب می‌آید.
 3. قطعاً سن شما برای کاشت مو نیز بسیار موثر خواهد بود. به عبارت دیگر متخصصان معتقد هستند که سن مناسب به کاشت مو جلوی سر بعد از دوران بلوغ و در بهترین حالت از بعد از ۲۵ سالگی خواهد بود. در دوران بلوغ سطح هورمون‌های بدن به شدت تغییر می‌کند و همین عامل می‌تواند باعث ریزش موی جلوی سر بشود. بنابراین باید منتظر بمانید تا تعادل هورمونی در بدن برقرار شده و سپس درمان را شروع کنید.
 4. قطعاً متخصص قبل از پیوند مو جلوی سر حتماً دلیل ریزش مو را بررسی می‌کند زیرا ابتدا لازم است که عامل موثر در ریزش مو برطرف گردد. از طرف دیگر دلیل این عارضه بر انتخاب روش‌کاشت بسیار موثر خواهد بود.
 5. افرادی که به بیماری‌های خاص مبتلا هستند حتماً باید این موضوع را به متخصص اطلاع دهند چرا که ممکن است آن‌ها کاندید مناسبی برای کاشت مو جلوی سر نباشد و هرگونه هزینه در این زمینه باعث هدر رفتن تمامی زحمات خواهد شد.

مشاهده این مطلب : پرتراکم ترین روش کاشت مو

عوامل موثر بر نتیجه کاشت موی جلوی سر

عوامل موثر بر نتیجه کاشت موی جلوی سر

یکی از سوالاتی که اغلب مراجعه‌کنندگان از ما مطرح می‌کنند، میزان ماندگاری کاشت موی جلوی سر است. همانگونه که در ابتدای مقاله گفته شد برای درمان طاسی جلوی سر روش‌های مختلفی وجود دارد اما قطعاً همه مردم دوست دارند روشی را انتخاب کنند که نتیجه همیشگی و دائمی داشته باشد. به عبارت دیگر آن‌ها می‌خواهند یک بار برای درمان هزینه کرده و بهترین نتیجه را به دست بیاورند. با توجه به اینکه کاشت موی طبیعی جلوی سر روشی بسیار موثر و مفید برای این منظور شناخته شده است، لازم است بدانید که چند عامل بر ماندگاری نتیجه پیوند موی جلوی سر تاثیر می‌گذارد:

 1. اولین و مهمترین عامل، زمان اقدام به کاشت مو است. اگر که اجازه دهید این طاسی پیشروی کند و در نتیجه قدرت بانکی بشدت ضعیف شود، ممکن است نتوانید نتیجه خیلی خوبی را از کاشت مو به دست بیاورید. همچنین کسانی که قبل از اقدام به پیوند مو، درمان عامل موثر بر ریزش موی جلوی سر را انجام نداده‌اند شک نداشته باشند که بعد از اتمام کاشت مو باز هم شاهد ریزش مو‌ها خواهند بود.
 2. دومین عامل که نقش بسیار مهمی بر نتیجه کاشت موی جلوی سر و ماندگاری آن دارد، نحوه عملکرد متخصص است. به همین دلیل است که شما باید بهترین متخصص کاشت موی جلوی سر را پیدا کنید تا مطمئن باشید که فولیکول‌ها در حین استخراج و کاشت آسیب ندیده و از طرف دیگر بهترین روش برای شما انتخاب می‌شود.
 3. نحوه مراقبت از خود در دوران نقاهت نیز عامل مهم دیگری بر نتیجه ایمپلنت موی جلوی سر خواهد بود. توصیه می‌کنیم تمامی نکات گفته شده توسط پزشک را رعایت کنید. برای اینکه اهمیت مراقبت از کاشت موی جلوی سر را درک کنید لازم است بدانید که بعد از انجام این عمل، مسئولیت شما به اندازه عملکرد متخصص خواهد بود. بنابراین باید خود را از هر گونه خطر احتمالی و محیط‌های آلوده دور نگه داشته و با فولیکول‌های پیوندی به خوبی رفتار کنید.
 4. از این پس باید زندگی سالمی داشته باشید. به این معنا که تغذیه سالم، ورزش مناسب و همچنین دوری از دخانیات را اولویت اول زندگی خود قرار دهید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا