کاشت مو جلوی سر خانم ها و آقایان + هزینه در سال 1402

کاشت مو جلوی سر
3.4/5 - (7 امتیاز)

زیبایی ظاهر انسان همیشه بر اعتماد به نفس او تأثیر می‌گذارد. کوچک‌ترین نقص در این زمینه می‌تواند شما را به یک انسان خجالتی و منزوی تبدیل کند. متاسفانه طبق آمار بدست آمده در سال‌های اخیر، آمار افراد مبتلا به طاسی جلوی سر افزایش پیدا کرده است که قطعاً این مشکل در آقایان بیشتر رخ می‌دهد. عوامل مختلفی در بروز این عارضه نقش دارند اما جایی برای نگرانی نخواهد بود چرا که روش‌های درمانی متنوع کمک می‌کند تا شما مجدداً بتوانید زیبایی خود را به دست بیاورید.

کاشت موی جلوی سر یکی از موثرترین روش‌ها برای رسیدن به مو‌های پرپشت و خوش‌حالت است. البته نباید فراموش کنید که قبل از اقدام به پیوند طبیعی مو جلوی سر باید حتما دلیل ریزش مو شناسایی شده و عامل اصلی برطرف گردد. در غیر این صورت بعد از کاشت مجددا شاهد ریزش مو خواهید بود. این مقاله توسط متخصصان پایگاه مارال سلامت ایرانیان با هدف افزایش آگاهی شما در مورد دلایل ریزش موی جلوی سر و کاشت مو برای درمان این عارضه تنظیم شده است. در این مقاله با ما همراه باشید.

کاشت مو جلوی سر خانم ها و آقایان

عوامل موثر بر ریزش موی جلوی سر

قبل از هر چیز لازم است بدانید که چرا ریزش موی جلوی سر اتفاق می‌افتد. آگاهی از عوامل موثر بر این عارضه کمک می‌کند تا شما با مراقبت اصولی، حتی‌المقدور شرایط خود را برای جلوگیری از ریزش فراهم نموده و مو‌های خود را حفظ کنید. به طور کلی رایج‌ترین دلایل ریزش موی جلوی سر عبارتند از:

عوامل موثر بر ریزش موی جلوی سر

 1. ژنتیک یکی از عوامل بسیار مهم در ریزش مو است. اگر والدین شما قبلا دچار کم‌پشتی موی سر بوده و یا در خانواده خود فرد مبتلا به طاسی یا ریزش مو وجود دارد الگوی ریزش موی این افراد به شما نیز به ارث خواهد رسید. به همین دلیل است که در یک خانواده یا ‌فامیل ممکن است اغلب آقایان دچار ریزش موی جلوی سر باشند.
 2. زمانی که تغذیه مناسبی نداشته باشید و بدن دچار فقر مواد غذایی شامل ویتامین‌ها و املاح معدنی باشد در نتیجه نیاز غذایی فولیکول‌ها تأمین نخواهد شد. پس به مرور زمان سست شده و ریزش پیدا می‌کنند.
 3. استرس یکی از مهمترین عوامل موثر بر سلامت مو به حساب می‌آید و متاسفانه در دنیای امروز اغلب آدم‌ها درگیر این ناهنجاری روحی هستند. به طور کلی استرس مادر تمام بیماری‌ها است. تاثیر استرس بر ریزش مو، از طریق اختلالات هورمونی خواهد بود.
 4. کسانی که عادت به مصرف دخانیات دارند نباید انتظار داشته باشند که موی سر همیشه پرپشت و خوش‌حالت باشد زیرا نیکوتین موجود در دخانیات از طریق اختلالات خونرسانی و کاهش سطح اکسیژن خون، بر تمام قسمت‌های بدن و همچنین فولیکول‌ها تاثیر گذاشته و به تدریج شاهد ریزش موی جلوی سر خواهید بود.
کاشت مو جلوی سر خانم ها و آقایان

بهترین کاندیدای کاشت مو

 1. داشتن سلامت عمومی
 2. عدم ابتلا به بیماری خاص
 3. داشتن بانک موی قوی

نتیجه کاشت موی جلوی سر

 1. قدرت و سلامت فولیکول‌ها در چه سطحی است؟
 2. آیا متخصص مهارت لازم برای کاشت بدون آسیب به فولیکول را دارد؟
 3. آیا دوره نقاهت را به خوبی سپری کرده‌اید؟

هزینه کاشت موی جلوی سر

براساس تعداد فولیکول مورد نیاز، میزان کم‌پشتی جلوی سر و روش انتخابی، هزینه پیوند مو در بین افراد با هم تفاوت دارد اما در هر حال، قیمت کاشت موی جلوی سر کمتر از پیوند مو برای تمامی قسمت‌های سر خواهد بود.

دلیل ریزش موی جلوی سر

 1. توارث
 2. نوع رژیم غذایی
 3. مصرف دخانیات و الکل
 4. عدم مراقبت از مو
 5. استفاده از مواد آرایشی زیاد
 6. فقر آهن در بدن

روش ‌های درمان ریزش موی جلوی سر

زمانی که دچار ریزش موی جلوی سر می‌شوید در اولین قدم باید به متخصص مراجعه کنید تا دلیل این عارضه مشخص شده و براساس آن بهترین روش درمانی انتخاب گردد. به طور کلی چند روش برای برطرف کردن این ناهنجاری وجود دارد که عبارتند از:

 1. درمان ریزش مو به روش prp از طریق تزریق محلول مبتنی بر پلاسمای غنی شده به پوست سر
 2. استفاده از روش مزوتراپی برای تزریق محلول مغذی شامل ویتامین‌ها و مواد معدنی به پوسته سر
 3. درمان ریزش مو موی جلوی سر به کمک کاشت مو

اینکه کدام یک از روش‌ها برای شما مناسب باشد، قطعاً بعد از معاینات پزشکی مشخص خواهد شد ولی به طور کلی کاشت موی جلوی سر یکی از بهترین روش‌ها برای درمان همیشگی ریزش مو و داشتن مو‌های پرپشت و خوش‌حالت شناخته شده است.

روش های کاشت مو جلوی سر

برای کاشت مو جلوی سر از چه روش‌هایی استفاده می‌شود؟

ریزش موهای جلوی سر در خانم ها و آقایان به دلایل مختلفی بروز می‌کند. بدین ترتیب الگوی ریزش مو و مقدار ریزش مو همین طور دلایلی که سبب کم پشت شدن موهای جلوی سر می‌شوند با یکدیگر متفاوت هستند. این فاکتورها از جمله موارد موثر جهت تعیین نوع روش کاشت برای هر فرد می‌باشند. با انتخاب یک روش کاربردی و موثر می‌توان نتایج حاصل از کاشت مو را به شکلی مطلوب مشاهده نمود. برای کاشت مو جلوی سر از روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌شود که به طور کلی می‌توان گفت در همه آن‌ها مراحل کار به صورت کلی شباهت زیادی به یکدیگر دارند. تفاوتی که در روش کاشت مو جهت جلوی سر انجام می‌شود با توجه به تکنیک به کار رفته متفاوت خواهد بود.

انتخاب روش مناسب برای کاشت موی جلوی سر توسط متخصص مربوطه صورت می‌گیرد تا با توجه به شرایط فرد متقاضی، بهترین و کاربردی‌ترین روش به کار برده شود. کاشت مو با روش میکروگرافت، fue و روش sue از جمله تکنیک‌های شناخته شده برای کاشت مو در قسمت جلوی سر هستند. در بین این شیوه‌ها می‌توان گفت که روش sue یک روش جدید است که از جمله مزایای استفاده از این روش کار کردن با دستگاه‌های پیشرفته می‌باشد. به همین جهت مراحل برداشت مو با سرعت زیادی صورت خواهد گرفت و در این تکنیک، حداقل عوارض ممکن پدید خواهد آمد. بدین ترتیب با وجود موفقیت بالا در کاربرد این شیوه به عنوان یکی از روش‌های محبوب و پرطرفدار در سال‌های اخیر شناخته شده است.

روش‌های دیگری مانند FIT و FUT و یا روش‌های ترکیبی برای کاشت مو توصیه می‌شوند که انتخاب هر شیوه نیاز به بررسی شرایط متقاضی و همین طور تکنیک مناسب هر فرد از طرف جراح دارد. در نتیجه می‌توان گفت که کاشت مو با روش‌های مدرن و با استفاده از تجهیزات پیشرفته به عنوان یک راهکار موثر جهت درمان کم مویی برای خانم‌ها و آقایان شناخته می‌شود.

با استفاده از کاشت مو با تکنیک حرفه‌ای و پیشرفته می‌توانید تراکم و زیبایی موهای از دست رفته خود را به شکلی دلخواه تجربه کنید. انتخاب شیوه صحیح کاشت مو رسیدن به تراکم مطلوب و دلخواه بیمار به عواملی از قبیل کیفیت مو و فولیکول‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند همین طور به کیفیت بانک مو و مهارت جراح بستگی دارد. هر شیوه‌ای که جهت ایمپلنت مو به کار برده شود در صورتی با نتیجه ایده‌آل همراه است که بیمار همه نکات لازم را قبل و بعد از کاشت مو به دقت مورد توجه قرار بدهد. نحوه مراقبت در دوران نقاهت از مهم‌ترین مواردی است که باید توسط بیمار بررسی شده و لازم است که فرد خود را از هر نوع عامل خطر و محیط آلوده دور نگه دارد.

مطالب بیشتر: کاشت مو اقساط در تهران

کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی زنان

کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی زنان

برخی از خانم‌ها پیشانی بلندی دارند. این بدان معنا است که خط موی آن‌ها از حالت طبیعی عقب‌تر است و پیشانی بلندتر به نظر می‌رسد. با کمک فرآیند پیوند مو می‌توان پیشانی را کوتاه کرد. در واقع کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی زنان یکی از بهترین اقداماتی است که به زیباتر شدن چهره آن‌ها کمک می‌کند.

اما این مسئله بسیار مهم است که پیوند مو برای کوتاه شدن پیشانی، با دقت بسیار بالاتر و ظرافت زیادی انجام شود چون خط رویش مو در این قسمت ها باید کاملا طبیعی جلوه کند به گونه‌ای که وقتی موهای پیوندی رشد کردند، کسی متوجه کاشت مو در پیشانی نشود از طرف دیگر خط کاشت مو نباید به گونه‌ای تنظیم گردد که فرم چهره بهم نریزد. در واقع خط پیشانی می‌بایست در امتداد خط چهره قرار گیرد.

هزینه کاشت مو در پیشانی زنان

امروزه با افزوده شدن به شمار شیوه‌های پیوند مو، به تنوع هزینه‌ها نیز افزوده شده است. به طور کلی، هزینه کاشت مو در پیشانی زنان ممکن است متغیر باشد و این امر به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل تعیین‌کننده هزینه پیوند مو در پیشانی زنان عبارتند از:

 1. میزان ریزش مو فرد متقاضی: چنانچه ریزش مو در ناحیه پیشانی بالا باشد و نیاز به تعداد گرافت بیشتری باشد، هزینه بیشتری ممکن است موردنیاز باشد.
 2. محل و مکان کلینیک: هزینه پیوند مو در ناحیه پیشانی می‌تواند با توجه به مکان یا شهری که کلینیک مربوطه در آن قرار دارد متغیر باشد. هزینه‌های دریافتی در شهرهای مختلف و حتی در نقاط مختلف یک شهر ممکن است متفاوت باشد.
 3. تکنیک پیوند مو: استفاده از تکنیک‌های مختلف برای پیوند مو می‌تواند به هزینه نهایی تأثیر بگذارد. تکنیک‌های پیشرفته‌تر ممکن است مستلزم هزینه بیشتری باشند.
 4. مهارت و تجربه پزشک مربوطه: مهارت و تجربه پزشک جراح نیز ممکن است در هزینه نهایی مداخله‌گر باشد. پزشکان متخصص و باتجربه ممکن است هزینه بیشتری را دریافت کنند
 5. آزمایش‌های قبل از پیوند: بر اساس ویژگی‌های فرد متقاضی ممکن است برخی آزمایش‌ها پیش از کاشت تجویز شوند. نوع این آزمایش‌ها نیز در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد.
 6. جلسات مشاوره قبل و بعد از پیوند: تعداد جلسات مشاوره کاشت مو و تجویز برخی راهکارهای مکمل درمانی نیز می‌توانند بر هزینه نهایی پیوند مو تأثیرگذار باشند.

برای کسب دقیق‌ترین اطلاعات در مورد هزینه کاشت مو در پیشانی زنان، بهتر است از امکان مشاوره رایگان کلینیک مارال بهره‌جویی نمایید.

کاندیدای کاشت موی جلوی سر

همانگونه که گفته شد پیوند موی جلوی سر یکی از روش‌های بسیار عالی برای درمان همیشگی طاسی جلوی سر به حساب می‌آید اما همانند سایر متدهای زیبایی ابتدا لازم است جلسه مشاوره با متخصص برگزار گردد تا مشخص شود آیا شما صلاحیت انجام ایمپلنت موی جلوی سر را دارید یا خیر. به طور کلی برای انجام این کار لازم است چند شرط بسیار مهم وجود داشته باشد:

 1. فرد مراجعه‌کننده باید بانک موی قوی داشته باشد. برای این منظور لازم است تراکم مو در قسمت بانک مو و سلامت پوست مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 2. سلامت عمومی بدن یکی دیگر از فاکتور‌های بسیار مهم برای تعیین صلاحیت شما جهت پیوند موی طبیعی جلوی سر به حساب می‌آید.
 3. قطعاً سن شما برای پیوند گرافت مو نیز بسیار موثر خواهد بود. به عبارت دیگر متخصصان معتقد هستند که سن مناسب به کاشت مو جلوی سر بعد از دوران بلوغ و در بهترین حالت از بعد از ۲۵ سالگی خواهد بود. در دوران بلوغ سطح هورمون‌های بدن به شدت تغییر می‌کند و همین عامل می‌تواند باعث ریزش موی جلوی سر بشود. بنابراین باید منتظر بمانید تا تعادل هورمونی در بدن برقرار شده و سپس درمان را شروع کنید.
 4. قطعاً متخصص قبل از پیوند مو جلوی سر حتماً دلیل ریزش مو را بررسی می‌کند زیرا ابتدا لازم است که عامل موثر در ریزش مو برطرف گردد. از طرف دیگر دلیل این عارضه بر انتخاب روش‌کاشت بسیار موثر خواهد بود.
 5. افرادی که به بیماری‌های خاص مبتلا هستند حتماً باید این موضوع را به متخصص اطلاع دهند چرا که ممکن است آن‌ها کاندید مناسبی برای کاشت مو جلوی سر نباشد و هرگونه هزینه در این زمینه باعث هدر رفتن تمامی زحمات خواهد شد.

عوامل موثر بر نتیجه کاشت موی جلوی سر

عوامل موثر بر نتیجه کاشت موی جلوی سر

یکی از سوالاتی که اغلب مراجعه‌کنندگان از ما مطرح می‌کنند، میزان ماندگاری کاشت موی جلوی سر است. همانگونه که در ابتدای مقاله گفته شد برای درمان طاسی جلوی سر روش‌های مختلفی وجود دارد اما قطعاً همه مردم دوست دارند روشی را انتخاب کنند که نتیجه همیشگی و دائمی داشته باشد. به عبارت دیگر آن‌ها می‌خواهند یک بار برای درمان هزینه کرده و بهترین نتیجه را به دست بیاورند. با توجه به اینکه کاشت موی طبیعی جلوی سر روشی بسیار موثر و مفید برای این منظور شناخته شده است، لازم است بدانید که چند عامل بر ماندگاری نتیجه پیوند موی جلوی سر تاثیر می‌گذارد:

 1. اولین و مهم‌ترین عامل، زمان اقدام به کاشت مو است. اگر که اجازه دهید این طاسی پیشروی کند و در نتیجه قدرت بانکی بشدت ضعیف شود، ممکن است نتوانید نتیجه خیلی خوبی را از کاشت مو به دست بیاورید. همچنین کسانی که قبل از اقدام به پیوند مو، درمان عامل موثر بر ریزش موی جلوی سر را انجام نداده‌اند شک نداشته باشند که بعد از اتمام کاشت مو باز هم شاهد ریزش مو‌ها خواهند بود.
 2. دومین عامل که نقش بسیار مهمی بر نتیجه پیوند موی جلوی سر و ماندگاری آن دارد، نحوه عملکرد متخصص است. به همین دلیل است که شما باید بهترین متخصص پیوند گرافت موی جلوی سر را پیدا کنید تا مطمئن باشید که فولیکول‌ها در حین استخراج و کاشت آسیب ندیده و از طرف دیگر بهترین روش برای شما انتخاب می‌شود.
 3. نحوه مراقبت از خود در دوران نقاهت نیز عامل مهم دیگری بر نتیجه ایمپلنت موی جلوی سر خواهد بود. توصیه می‌کنیم تمامی نکات گفته شده توسط پزشک را رعایت کنید. برای اینکه اهمیت مراقبت از کاشت موی جلوی سر را درک کنید لازم است بدانید که بعد از انجام این متد، مسئولیت شما به اندازه عملکرد متخصص خواهد بود. بنابراین باید خود را از هر گونه خطر احتمالی و محیط‌های آلوده دور نگه داشته و با فولیکول‌های پیوندی به خوبی رفتار کنید.
 4. از این پس باید زندگی سالمی داشته باشید. به این معنا که تغذیه سالم، ورزش مناسب و همچنین دوری از دخانیات را اولویت اول زندگی خود قرار دهید.

چه تعداد گرافت برای جلو نیاز دارم؟

به طور کلی می‌توان گفت که بالاترین میزان تراکم یا بیشترین تعداد گرافت که برای جلوی سر در فرایند کاشت لازم است به الگوی ریزش مو بستگی دارد. اغلب برای افرادی که قسمت جلوی سر آن‌ها ریزش پیدا کرده به طور متوسط تعداد گرافت مورد نیاز در حدود 1800 تا 2400 عدد در نظر گرفته می‌شود. البته برای این که حداکثر میزان گرافت جهت کاشت در قسمت جلوی سر مورد استفاده قرار گیرد عددی در حدود 2400 تا 3600 گرافت برآورد می‌شود.

در این صورت یک تراکم بالا پس از کاشت مشاهده خواهد شد. برای مشاهده نتیجه کاشت باید 10 الی 12 ماه صبر کنید تا بتوانید تراکم موهای کاشته شده را به شکلی مطلوب ببینید. در همه موارد برای طبیعی‌تر دیده شدن قسمت طاسی سر، نصف تراکم طبیعی مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مراقبت های بعد از کاشت مو جلو سر

مراقبت بعد از کاشت موی جلوی سر

شما نباید این تصور را داشته باشید که تنها با انتخاب بهترین متخصص و کلینیک کاشت مو می‌توانید به نتیجه ‌ایده‌آل برسید بلکه لازم است این نکته را به خاطر داشته باشید که نحوه مراقبت از موی پیوندی در دوره نقاهت، به اندازه انتخاب متخصص بر نتیجه کار تأثیر خواهد گذاشت. بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع، در این قسمت از مقاله برخی از نکات مراقبتی بعد از کاشت مو جلوی سر خانم ‌ها و آقایان را برای شما عزیزان ذکر خواهیم کرد:

 1. آیا می‌دانید به منظور حفظ سلامت فولیکول‌ها، کمک به بهبود خونرسانی و همچنین کمک به انتقال اکسیژن کافی به فولیکول‌ها باید تا یک ماه بعد از ایمپلنت موی جلوی سر، مصرف دخانیات و الکل را کنار بگذارید؟
 2. آیا می‌دانید که حداقل تا ۴۸ ساعت نباید محل پیوند را شسته و سپس تا مدتی که متخصص اعلام می‌کند برای شستن سر از شوینده مناسب، آب ولرم و همچنین یک ظرف برای ریختن آب بر روی سر خود استفاده نمایید؟
 3. آیا می‌دانید که رژیم غذایی شما تأثیر بسیار زیادی بر سلامت و تقویت فولیکول‌ها خواهد گذاشت؟ به همین دلیل است که متخصص در کنار تجویز دارو‌های تقویتی از شما می‌خواهد مصرف میوه‌ها، سبزیجات و حتی نوشیدنی‌های مفید به خصوص آب را در طول روز زیاد کنید.
 4. حتماً برای شما این سؤال به وجود آمده است که بعد از کاشت مو آیا باید نحوه خوابیدن را عوض کنیم یا خیر؟ با توجه به اینکه نباید هیچگونه فشاری به فولیکول‌ها وارد گردد، بنابراین تا مدت زمانی که پزشک شما توصیه می‌کند، لازم است سر بالاتر از بدن بوده و هیچ فشاری در حین خواب به فولیکول‌ها وارد نگردد. در چنین مواقعی متخصص از شما می‌خواهد در دو طرف بدن دو بالش قرار دهید تا امکان چرخیدن در حین خواب وجود نداشته باشد.
 5. اگر شما از جمله خانم‌هایی هستید که بعد از کاشت موی جلوی سر و افزایش تراکم مو در این قسمت علاقه‌مند به رنگ کردن مو هستید، بهتر است این موضوع را به خاطر بسپارید که حداقل تا یک ماه باید دست نگه دارید. سپس به متخصص مراجعه کرده و در صورتی که شرایط لازم را داشتید به شما اجازه می‌دهد از رنگ مناسب تحت نظر آرایشگر حرفه‌ای استفاده نمایید.

قیمت کاشت موی جلوی سر

هزینه کاشت موی جلوی سر

اگر شما بدانید بعد از پیوند طبیعی موی جلوی سر به چه نتیجه ‌ایده‌آل و ماندگاری رسیده و زیبایی و شادابی چهره شما تا چه اندازه تغییر می‌کند، به جای اینکه در ابتدا به فکر تأمین هزینه کاشت موی سر باشید، تمام تمرکز خود را بر انتخاب بهترین متخصص و کلینیک پیوند مو خواهید گذاشت. به خصوص اینکه در سال‌های اخیر کلینیک‌های متعدد از طریق فراهم کردن خدمات کاشت موی اقساطی این امکان را در اختیار مردم عزیز قرار دادند تا بدون هیچگونه نگرانی مالی بتوانند این متد زیبایی را تحت شرایط استاندارد انجام دهند.

در نهایت لازم است بدانید که ممکن است هزینه کاشت موی جلوی سر برای شما نسبت به دوست یا آشنایی که قبلاً این کار را انجام داده است تغییرات زیادی داشته باشد چرا که تعداد فولیکول مورد نیاز و روش انتخابی تأثیر بسیار زیادی بر مبلغ کار خواهد گذاشت.

مقاله قبلی
کاشت مو اقساطی با شرایط ویژه و استثنائی
مقاله بعدی
بهترین زمان برای کاشت مو از نظر سنی چه زمانی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید