تزریق ژل

تزریق ژل چانه – عکس قبل و بعد، مدت زمان ماندگاری آن

امتیاز به این محتوا

برخی از افراد دوست دارند صورت زاویه دار داشته باشند. برای این منظور باید فرم دهی چانه انجام شود. روش های مختلفی برای زیباتر کردن چانه وجود دارد که تزریق ژل چانه یکی از بهترین روش های تاثیرگذار است. حتما تا به حال شنیده اید که امروزه تزریق ژل، برای افزایش حجم قسمت های مختلف چهره استفاده می شود و در حال حاضر متخصصین مجرب از این متد برای زاویه دار کردن چهره نیز استفاده می کنند.

پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان تحت نظر متخصصین توانمند و با استفاده از تجهیزات و وسایل پیشرفته، تزریق فیلر چانه را برای شما انجام خواهند داد. البته همه افراد کاندید مناسبی برای این عمل زیبایی نیستند و لازم است شما در جلسه مشاوره شرکت کنید تا بعد از بررسی نتیجه آزمایشات و سلامت عمومی بدن، صلاحیت شما برای تزریق ژل تایید گردد.

فرم مشاوره رایگان

راهنمای دقیق تزریق فیلر به چانه

روش تزریق ژل چانه

حتما برای شما نیز جالب خواهد بود اگر بدانید تزریق ژل چانه چگونه انجام می شود. مراحل کار به شرح زیر است:

 1. بعد از تایید متخصص، پوست صورت استریل شده و سپس چانه بی حس می شود. البته در ژل، مقداری ماده بی حسی نیز وجود دارد اما به هر حال پزشک باز هم از بی حسی برای کاهش درد استفاده خواهد کرد.
 2. تزریق به کمک سرنگ های بسیار ظریف انجام می شود. این کار بسیار حساس است و دکتر باید ظرافت عمل بالایی داشته باشد تا از یک سو بعد از تزریق ژل، تقارن فک حفظ شده و از سویی دیگر منجر به پارگی عروق خونی نگردد.
 3. در نهایت از کمپرس یخ استفاده می شود تا التهاب و کبودی بعد از تزریق ژل چانه برطرف گردد.
مراقبت های تزریق ژل چانه
مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل چانه

مراقبت های قبل از تزریق فیلر چانه

بخش عمده ای از موفقیت تزریق ژل به چانه، به مهارت متخصص بستگی دارد اما مراجعه کننده نیز باید قبل و بعد از تزریق نیز نکاتی را رعایت کند تا نتیجه مطلوب حاصل گردد:

 1. افرادی که عادت به مصرف مشروبات الکلی و دخانیات دارند، باید از مدتی قبل، این مواد را کنار بگذارند.
 2. در صورتی که حساسیت دارویی داشته و یا به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتما در جلسه مشاوره به متخصص اطلاع دهید.
 3. خوردن داروها و خوراکی های رقیق کننده و داروهای منعقد کننده خون، حداقل دو هفته قبل از تزریق ژل چانه ممنوع است.
 4. اگر آستانه تحمل بسیار پایین دارید، حتما چند ساعت قبل، مسکن بخورید.
 5. روزی که قرار است تزریق فیلر چانه را انجام دهید، نباید آرایش صورت داشته باشید.
 6. شب قبل از تزریق فیلر، حمام کنید. تا آلودگی های پوستی برطرف شده و خطر عفونت وجود نداشته باشد.

مشاهده این مطلب : تزریق ژل خط اخم

مراقبت های بعد از تزریق ژل چانه

با تزریق ژل، کار تمام نمی شود بلکه باید مراقبت های بعد از تزریق فیلر چانه را رعایت کنید تا زحمات شما هدر نرود:

 1. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را همچنان تا مدتی بعد از تزریق، کنار بگذارید.
 2. داروهایی که متخصص تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید.
 3. اگر احساس درد بعد از تزریق فیلر چانه داشتید، حتما مسکن مصرف کنید. در ادامه علت درد بعد از تزریق ژل چانه را مورد بررسی قرار می دهیم.
 4. التهاب و کبودی پوست، عارضه ای موقتی است که بعد از چند روز رفع خواهد شد اما برای این که سرعت بهبودی بالاتر برود، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 5. تا مدتی بعد از تزریق فیلر باید از شوینده مناسب استفاده شود تا از یک سو آلودگی های پوستی را رفع کرده و از سویی دیگر تاثیر منفی بر نتیجه تزریق نداشته باشد.
 6. به هیچ عنوان به چانه فشار وارد نکنید. خاراندن و ماساژ بعد از تزریق ژل چانه باعث می شود تقارن چانه بهم خورده و تمامی زحمات هدر برود.
 7. برای اینکه ماندگاری تزریق فیلر بیشتر شود، حتما روزانه آب کافی بنوشید.
عوارض تزریق ژل چانه
عوارض و معایب تزریق ژل به چانه

عوارض تزریق ژل چانه

برخی از مراجعه کنندگان نگران این مسئله هستند که تزریق ژل به چانه عوارضی را برای سلامت بدن و زیبایی چهره به همراه داشته باشد. در این قسمت قصد داریم در مورد عوارض احتمالی تزریق فیلر چانه صحبت کنیم:

 1. همانگونه که ذکر شد، بعد از تزریق، دچار التهاب و کبودی پوست خواهید شد که یک عارضه موقتی است. به این معنا که زود رفع شده و مسئله ای طبیعی است.
 2. حتما برای تزریق ژل به سراغ بهترین دکتر و کلینیک بروید که مطمئن شوید از ژل اصل استفاده می کنند. در بازار ژل تقلبی وجود دارد و اگر متخصص از آن استفاده کند، عوارض خیلی خطرناکی را به همراه خواهد داشت به گونه ای که حتی زیبایی چهره را از بین می برد.
 3. اگر محیط و تجهیزات مورد استفاده به خوبی استریل نشده باشند و همچنین مراجعه کننده، مراقبت های بعد از تزریق را جدی نگیرد، خطر عفونت وجود دارد.
 4. متخصص باید به اندازه ای ماهر باشد که تشخیص دهد سوزن باید تا چه اندازه در چانه فرو برود. کمی خطا کافی است تا منجر به پارگی عروق گردد.
 5. از سویی دیگر تعیین دوز مورد استفاده برای تزریق ژل، بسیار مهم است. اگر مقدار مصرفی، بیشتر از حد مورد نیاز باشد، به سلول های پوست آسیب وارد شده و تولید کلاژن دچار اختلال می شود. در نتیجه شاهد خشکی و زخم شدن پوست خواهید بود.

مطالب بیشتر: تزریق ژل زیر چشم

بهترین مارک برای تزریق ژل خط چانه

در این مقاله بیان کردیم که در حال حاضر ژل های تقلبی نیز در بازار وجود دارد. برخی از افراد سودجو از محبوبیت تزریق فیلر نزد مردم سوءاستفاده کرده و برای رسیدن به درآمد ایده آل، دست به تولیدات بی کیفیت زده اند. این کار تماما به ضرر مراجعه کنندگان خواهد بود. به شما عزیزان توصیه می کنیم از متخصص در مورد برند ژل مورد استفاده سوال کرده و سپس بررسی کنید آیا از جمله مارک های اصل و برتر است یا خیر. در حال حاضر چند مارک بسیار عالی از ژل در بازار عرضه می شوند که عبارتند از:

 1.  ژل ژوویدرم
 2. ژل تئوسیال
 3.  ژل رستیلن
 4. ژل استایلج
 5. ژل بلترو

مشاهده این مطلب : تزریق فیلر به لب

ماندگاری تزریق فیلر به چانه

به هر حال مراجعه کنندگان می خواهند به ازای هزینه ای که پرداخت می کنند، بهترین نتیجه را دریافت نمایند. بنابراین از پزشک خود در مورد ماندگاری تزریق فیلر چانه سوال می پرسند. لازم است بدانید که چند عامل بر این مورد تاثیر می گذارد:

 1. متخصص باید از بهترین ژل برای شما استفاده کند. ژل های تقلبی، نه تنها ماندگاری نداشته بلکه با عوارضی نیز همراه خواهد بود.
 2. همچنین مهارت و طرز عمل پزشک نیز بسیار مهم است. دکتر باید دانش کافی برای تعیین دوز ژل مورد نیاز داشته و در زمان تزریق، خطایی نداشته باشد.
 3. مراجعه کننده باید به مراقبت های بعد از تزریق فیلر توجه داشته باشد تا هم سلامت بدن حفظ شده و هم به زیبایی ایده آل خود برسد. برای مثال آب کافی بنوشید. در ژل، اسید هیالورونیک وجود دارد که اگر توسط بدن جذب شود، اثر تزریق به تدریج از بین می رود. بنابراین باید آب کافی بنوشید تا سرعت جذب هیالورونیک اسید پایین بیاید.
هزینه تزریق ژل خط چانه
قیمت تزریق ژل به چانه در سال ۱۴۰۱

هزینه تزریق ژل خط چانه در سال ۱۴۰۱

مسئله بسیار مهم برای همه مراجعه کنندگان، قیمت تزریق ژل به چانه است. در مورد این موضوع نمی توان با قطعیت صحبت کرد چرا که قیمت کار از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و عواملی همچون مقدار ژل مورد نیاز، هزینه های پایه کلینیک و دستمزد متخصص، مارک ژل مورد استفاده در تزریق فیلر چانه، درمان عوارض احتمالی و… تعیین کننده هزینه نهایی تزریق ژل هستند. بهتر است در جلسه مشاوره از متخصص در این مورد سوال کنید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر
   حداقل به مدت 48 ساعت روی ناحیه تزریق مواد آرایشی و کرم استفاده نشود. در صورت صلاحدید پزشک می توانید برای فرم دهی بهتر چانه را ماساژ دهید.
   برای ماندگاری بیشتر، صورت و چانه خود را کمتر با آب گرم بشویید و از آب ولرم استفاده کنید و همچنین کمتر در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟