تزریق ژل چانه – عکس قبل و بعد، مدت زمان ماندگاری آن

تزریق ژل چانه
امتیاز به این محتوا

برخی از افراد دوست دارند صورت زاویه دار داشته باشند. برای این منظور باید فرم دهی چانه انجام شود. روش های مختلفی برای زیباتر کردن چانه وجود دارد که تزریق ژل چانه یکی از بهترین روش های تاثیرگذار است. حتما تا به حال شنیده اید که امروزه تزریق ژل، برای افزایش حجم قسمت های مختلف چهره استفاده می شود و در حال حاضر متخصصین مجرب از این متد برای زاویه دار کردن چهره نیز استفاده می کنند.

پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان تحت نظر متخصصین توانمند و با استفاده از تجهیزات و وسایل پیشرفته، تزریق فیلر چانه را برای شما انجام خواهند داد. البته همه افراد کاندید مناسبی برای این متد زیبایی نیستند و لازم است شما در جلسه مشاوره تزریق ژل شرکت کنید تا بعد از بررسی نتیجه آزمایشات و سلامت عمومی بدن، صلاحیت شما برای تزریق ژل تایید گردد.

راهنمای دقیق تزریق فیلر به چانه

روش تزریق ژل چانه

حتما برای شما نیز جالب خواهد بود اگر بدانید تزریق ژل چانه چگونه انجام می شود. مراحل کار به شرح زیر است:

 1. بعد از تایید متخصص، پوست صورت استریل شده و سپس چانه بی حس می شود. البته در ژل، مقداری ماده بی حسی نیز وجود دارد اما به هر حال پزشک باز هم از بی حسی برای کاهش درد استفاده خواهد کرد.
 2. تزریق به کمک سرنگ های بسیار ظریف انجام می شود. این کار بسیار حساس است و دکتر باید ظرافت عمل بالایی داشته باشد تا از یک سو بعد از تزریق ژل، تقارن فک حفظ شده و از سویی دیگر منجر به پارگی عروق خونی نگردد.
 3. در نهایت از کمپرس یخ استفاده می شود تا التهاب و کبودی بعد از تزریق ژل چانه برطرف گردد.

مراقبت های تزریق ژل چانه

مراقبت های قبل از تزریق فیلر چانه

بخش عمده ای از موفقیت تزریق ژل به چانه، به مهارت متخصص بستگی دارد اما مراجعه کننده نیز باید قبل و بعد از تزریق نیز نکاتی را رعایت کند تا نتیجه مطلوب حاصل گردد:

 1. افرادی که عادت به مصرف مشروبات الکلی و دخانیات دارند، باید از مدتی قبل، این مواد را کنار بگذارند.
 2. در صورتی که حساسیت دارویی داشته و یا به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتما در جلسه مشاوره به متخصص اطلاع دهید.
 3. خوردن داروها و خوراکی های رقیق کننده و داروهای منعقد کننده خون، حداقل دو هفته قبل از تزریق ژل چانه ممنوع است.
 4. اگر آستانه تحمل بسیار پایین دارید، حتما چند ساعت قبل، مسکن بخورید.
 5. روزی که قرار است تزریق فیلر چانه را انجام دهید، نباید آرایش صورت داشته باشید.
 6. شب قبل از تزریق فیلر، حمام کنید. تا آلودگی های پوستی برطرف شده و خطر عفونت وجود نداشته باشد.

مشاهده این مطلب : تزریق ژل خط اخم

مراقبت های بعد از تزریق ژل چانه

با تزریق ژل، کار تمام نمی شود بلکه باید مراقبت های بعد از تزریق فیلر چانه را رعایت کنید تا زحمات شما هدر نرود:

 1. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را همچنان تا مدتی بعد از تزریق، کنار بگذارید.
 2. داروهایی که متخصص تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید.
 3. اگر احساس درد بعد از تزریق فیلر چانه داشتید، حتما مسکن مصرف کنید. در ادامه علت درد بعد از تزریق ژل چانه را مورد بررسی قرار می دهیم.
 4. التهاب و کبودی پوست، عارضه ای موقتی است که بعد از چند روز رفع خواهد شد اما برای این که سرعت بهبودی بالاتر برود، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 5. تا مدتی بعد از تزریق فیلر باید از شوینده مناسب استفاده شود تا از یک سو آلودگی های پوستی را رفع کرده و از سویی دیگر تاثیر منفی بر نتیجه تزریق نداشته باشد.
 6. به هیچ عنوان به چانه فشار وارد نکنید. خاراندن و ماساژ بعد از تزریق ژل چانه باعث می شود تقارن چانه بهم خورده و تمامی زحمات هدر برود.
 7. برای اینکه ماندگاری تزریق فیلر بیشتر شود، حتما روزانه آب کافی بنوشید.

غذا خوردن بعد از تزریق ژل چانه

پیروی از دستورالعمل‌ها و نکات مراقبتی پس از تزریق چربی نقتزریق چربی نقشیبایی در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو عبارتند از:

برای مدت کوتاه به دنبال داشته باشد.اشته باشد.ت. اارتباط مستقیمی با نتایج نهایی این شیوه درمانی دارد. این مراقبت‌ها عموماً توسط پزشک معالج به فرد زیبا جو به طور کامل ارائه می‌شوند. غذا خوردن پس از تزریق ژل به چانه نیز یکی از مواردی است که فرد زیبا جو می‌بایست به آن توجه داشته باشد.

از سوی متخصصین توصیه می‌گردد که بعد از تزریق ژل چانه، حداقل ۲ ساعت صبر کنید و سپس بعد از آن غذا بخورید. این امر به دلیل آن است که بعد از تزریق ژل چانه، ممکن است محل تزریق دردناک، متورم و یا مسدود شده باشد که ممکن است باعث ایجاد مشکلات در خوردن شود.

علاوه بر این، در صورت صرف غذا قبل از گذشت 2 ساعت از تزریق ژل، ممکن است فشار بر محل تزریق بیشتر شود که در نهایت باعث تشدید نشانه‌های تزریق شود. پس از گذشت ۲ ساعت، می‌توانید آرام و با دقت غذا خورده و از تمامی مواد غذایی که به شما توصیه شده است استفاده کنید.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل چانه

یکی از موارد بسیار مهمی که پس از تزریق ژل و فیلرها به چانه باید به آن توجه شود، توجه به نحوه خوابیدن و دراز کشیدن پس از تزریق است. این مسئله نیز یکی از نکات مراقبتی مهم مرتبط با تزریق ژل تلقی می‌گردد.

بعد از تزریق ژل چانه، توصیه می‌شود که در اولین شب، رو به محل تزریق خوابیده نشود. بهتر است رو به جهت دیگری که درد و عفونت ندارد، خوابیده شود تا از تحریک بیشتر محل تزریق ژل جلوگیری شود.

از سوی متخصصین پوست و مو توصیه می‌شود که بعد از تزریق ژل چانه، به مدت ۴ تا ۶ ساعت، سربالا بخوابید و از خم شدن یا فشار دادن به محل درمان خودداری کنید. علاوه بر این، بهتر است از دستگاه‌های الکترونیکی مانند تلفن همراه، تبلت و لپ‌تاپ قبل از خوابیدن اجتناب کنید؛ چرا که این دستگاه‌ها ممکن است باعث بیدار شدن شما شوند و خواب شما را مختل کنند.

در صورتی که به هر دلیلی با احساس ناراحتی و علائم نامطلوبی مانند درد شدید، تورم، قرمزی و یا خارش در محل تزریق مواجه شدید، بهتر است با پزشک معالج خود در تماس باشید.

نحوه ماساژ بعد از تزریق ژل چانه

هدف از ماساژ بعد از تزریق ژل چانه این است که شما بتوانید میزان پستی و بلندی ناشی از تزریق در این قسمت را کمی دستکاری کنید. ممکن است شما بعد از تزریق تمایل داشته باشید که چانه شما کمی طبیعی‌تر به نظر برسد و یا اینکه بخش‌هایی از‌ چانه برجسته شده‌اند و می‌خواهید این برجستگی‌ها را صاف‌تر کنید تا چانه از حالت طبیعی خارج نشود.

در این صورت کافی است با انگشت شست، تنها بر روی قسمت تزریق فشار بیاورید به گونه‌ای که استخوان زیر قسمت تزریق را با دست خود احساس کنید. قرار نیست با ماساژ بعد از تزریق فیلر چانه به جابجایی فیلر کمک کنید بلکه هدف این است که اگر قسمت‌هایی از محل تزریق پستی و بلندی دارند، بتوانید این قسمت‌ها را اصلاح نمایید.

عوارض تزریق ژل چانه

عوارض تزریق ژل چانه

برخی از مراجعه کنندگان نگران این مسئله هستند که تزریق ژل به چانه عوارضی را برای سلامت بدن و زیبایی چهره به همراه داشته باشد. در این قسمت قصد داریم در مورد عوارض احتمالی تزریق فیلر چانه صحبت کنیم:

 1. همانگونه که ذکر شد، بعد از تزریق، دچار التهاب و کبودی پوست خواهید شد که یک عارضه موقتی است. به این معنا که زود رفع شده و مسئله ای طبیعی است.
 2. حتماً برای تزریق ژل به سراغ بهترین دکتر و کلینیک بروید که مطمئن شوید از ژل اصل استفاده می کنند. در بازار ژل تقلبی وجود دارد و اگر متخصص از آن استفاده کند، عوارض خیلی خطرناکی را به همراه خواهد داشت به گونه ای که حتی زیبایی چهره را از بین می برد.
 3. اگر محیط و تجهیزات مورد استفاده به خوبی استریل نشده باشند و همچنین مراجعه کننده، مراقبت های بعد از تزریق را جدی نگیرد، خطر عفونت وجود دارد.
 4. متخصص باید به اندازه ای ماهر باشد که تشخیص دهد سوزن باید تا چه اندازه در چانه فرو برود. کمی خطا کافی است تا منجر به پارگی عروق گردد.
 5. از سویی دیگر تعیین دوز مورد استفاده برای تزریق ژل، بسیار مهم است. اگر مقدار مصرفی، بیشتر از حد مورد نیاز باشد، به سلول های پوست آسیب وارد شده و تولید کلاژن دچار اختلال می شود. در نتیجه شاهد خشکی و زخم شدن پوست خواهید بود.

کبودی بعد از تزریق ژل چانه

از جمله عوارضی که بعد از تزریق ژل چانه اتفاق می‌افتد، کبودی در محل تزریق است. این موضوع برای همه افراد متقاضی نگران‌کننده خواهد بود. علت این کبودی، ورود سوزن به بافت پوست و پاره شدن مویرگ‌های بسیار ظریف و نازک است.

نکته‌ای که لازم است بدانید این است که این عارضه اصلا دائمی نیست و بعد از چند روز با ترمیم بافت‌های دستکاری شده و مویرگ‌ها، برطرف می‌شود. بنابراین میزان کبودی بعد از تزریق فیلر چانه به مهارت متخصص در فرو کردن سوزن به بافت چانه بستگی دارد. بعد از اتمام تزریق باید حتماً چند نکته را رعایت کنید تا این کبودی زودتر برطرف گردد.

برای مثال می‌توانید از کمپرس یخ در نزدیکی محل تزریق استفاده کنید ولی نباید کمپرس را بر روی محل تزریق قرار دهید. همچنین دارو‌های رقیق‌کننده خون را مصرف نکنید. از طرفی به سراغ خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های رقیق‌کننده خون نروید چون در غیر این صورت میزان این کبودی بیشتر می‌گردد. بهتر است به مدت چند روز تا زمان کاهش التهاب و کبودی پوست، در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرید.

علت درد بعد از تزریق ژل چانه

زمانی که قرار است تزریق فیلر چانه انجام گیرد، متخصص ابتدا بی‌حسی موضعی را برای شما تزریق خواهد کرد. بنابراین در حین فرآیند تزریق، به عنوان دردی را احساس نمی‌کنید. اما به محض اینکه اثر بی‌حسی از بین برود، به دلیل اینکه سوزن وارد بافت پوست شده و عصب‌های آن قسمت تحریک شده‌اند، شما درد را احساس می‌کنید.

در واقع تحریک بیش از اندازه عصب‌ها باعث درد بعد از تزریق فیلر چانه خواهد شد. این درد به حدی نیست که نتوانید آن را تحمل کنید ولی اگر مجبور شدید به سراغ مصرف مسکن بروید، حتماً باید از مسکن‌هایی استفاده کنید که متخصص برای شما تجویز کرده است. بعضی از مسکن‌ها باعث رقیق شدن خون نیز می‌شوند و در این صورت التهاب، ورم و کبودی در محل تزریق بیشتر خواهد شد.

ورم بعد از تزریق ژل چانه چند روز طول می کشد؟

بعد از تزریق فیلر چانه شما شاهد ورم در این قسمت خواهید بود. در واقع آنچه بلافاصله بعد از تزریق مشاهده می‌کنید، ورم ایجاد شده در این قسمت است. شما باید چند روز صبر کنید تا این ورم فروکش کرده و بتوانید نتیجه واقعی تزریق را مشاهده کنید.

اما سؤالی که مطرح می‌شود این است که ورم بعد از تزریق فیلر چانه چند روز طول می‌کشد؟ معمولاً در عرض یک هفته، این عارضه برطرف خواهد شد ولی بسته به مهارت متخصص و همچنین میزان رعایت نکات مراقبتی، ممکن است که این بازه زمانی کمتر یا بیشتر شود. برای مثال اگر متخصص آسیب زیادی به بافت‌های چانه وارد کرده باشد یا اگر شما در دوره نقاهت مواد رقیق‌کننده خون همانند غذا‌های شور و مایعات زیادی مصرف کنید، این ورم بیش از یک هفته دوام خواهد داشت.

سفتی چانه بعد از تزریق ژل

سفت شدن چانه بعد از تزریق ژل

اگر متخصص در تعیین میزان فیلر مورد نیاز برای فرم دادن به چانه دقت لازم را نداشته باشد، به دلیل تجمع بیش از حد ژل‌ها در این قسمت، شما شاهد سفت و گلوله شدن ژل در چانه خواهید بود. اما یکی دیگر از دلایل سفت شدن چانه بعد از تزریق فیلر، واکنش بدن در چند هفته اول بعد از انجام این اقدام زیبایی است. شما باید صبر کنید تا این مدت سپری شود.

در صورتی که هنوز شاهد سفتی چانه بعد از تزریق فیلر بودید، باید حتماً به متخصص مراجعه کنید. شاید نیاز باشد که اقداماتی را انجام دهید تا تخلیه ژل انجام گیرد و چانه از حالت سفتی خارج شود.

علائم عفونت ژل چانه

متأسفانه باید بگوییم که اگر شما تزریق فیلر را در محیط‌های غیر استاندارد انجام دهید، اگر متخصص برای تزریق از تجهیزات استریل شده استفاده نکند و در نهایت اگر بعد از تزریق نکات بهداشتی را رعایت نکنید، خطر عفونت ژل چانه وجود خواهد داشت.

حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که چگونه می‌توان متوجه عفونت شویم؟ در صورتی که در محل تزریق احساس گرما و تورم افزاینده را دارید و همچنین اگر متوجه می‌شوید که درد فروکش نمی‌کند بلکه هر روز بیشتر می‌گردد، این چند علامت نشان می‌دهد که شما دچار عفونت در محل تزریق شده‌اید.

از طرف دیگر باید علائمی همانند آبسه و جوش‌های سفید را نیز مشاهده کنید. در این صورت حتماً به متخصص مراجعه کنید تا قبل از این اینکه عفونت پیشروی کند، درمان را برای شما آغاز نماید.

نکروز چانه بعد از تزریق ژل

نکروز چانه بعد از تزریق ژل یکی از عارضه‌های بسیار نادر ولی متأسفانه نسبتاً خطرناک به حساب می‌آید. به طور کلی نکروز وقتی رخ می‌دهد که ژله باعث انسداد جریان خون شده باشد.در این صورت شما علائم نکروز را مشاهده می‌کنید. انسداد رگ‌های خونی یا به دلیل انتخاب نادرست محل تزریق و یا به دلیل فشار بیش از اندازه‌ ژل به عروق خونی رخ می‌دهد.

البته اگر یک متخصص حرفه‌ای باشد، حتی زمانی که ایسکمی یا همان انسداد عروق خونی را مشاهده می‌کند، با ماساژ درمانی و یا در صورت لزوم تزریق آنزیم به محل تزریق کمک می‌کند علائم نکروز هر چه زودتر برطرف گردد. البته شما نیز باید در فرصتی مناسب و قبل از اینکه دیر شود، به متخصص مراجعه کنید.

مطالب بیشتر: تزریق ژل زیر چشم

بهترین مارک برای تزریق ژل خط چانه

در این مقاله بیان کردیم که در حال حاضر ژل های تقلبی نیز در بازار وجود دارد. برخی از افراد سودجو از محبوبیت تزریق فیلر نزد مردم سوءاستفاده کرده و برای رسیدن به درآمد ایده آل، دست به تولیدات بی کیفیت زده اند. این کار تماما به ضرر مراجعه کنندگان خواهد بود. به شما عزیزان توصیه می کنیم از متخصص در مورد برند ژل مورد استفاده سوال کرده و سپس بررسی کنید آیا از جمله مارک های اصل و برتر است یا خیر. در حال حاضر چند مارک بسیار عالی از ژل در بازار عرضه می شوند که عبارتند از:

 1.  ژل ژوویدرم
 2. ژل تئوسیال
 3.  ژل رستیلن
 4. ژل استایلج
 5. ژل بلترو

سؤالی که اغلب متقاضیان برای تزریق فیلر چانه مطرح می‌کنند این است که بهترین ژل برای تزریق چانه کدام است؟ برند‌های زیادی در بازار وجود دارد ولی به طور کلی رفتن به سراغ فیلرهایی که حاوی هیالورونیک اسید هستند، به دلیل اینکه این ماده به صورت طبیعی در بدن وجود دارد، بنابراین کمترین عارضه را برای شما به همراه داشته و نتیجه آن ماندگارتر خواهد بود. ژل‌هایی همانند آلیاکسین، ژوویدرم و رووفیل جز بهترین‌ ژل ها برای ناحیه چانه هستند.

مشاهده این مطلب : تزریق فیلر به لب

ماندگاری تزریق فیلر به چانه

به هر حال مراجعه کنندگان می خواهند به ازای هزینه ای که پرداخت می کنند، بهترین نتیجه را دریافت نمایند. بنابراین از پزشک خود در مورد ماندگاری تزریق فیلر چانه سوال می پرسند. لازم است بدانید که چند عامل بر این مورد تاثیر می گذارد:

 1. متخصص باید از بهترین ژل برای شما استفاده کند. ژل های تقلبی، نه تنها ماندگاری نداشته بلکه با عوارضی نیز همراه خواهد بود.
 2. همچنین مهارت و طرز عملکرد پزشک نیز بسیار مهم است. دکتر باید دانش کافی برای تعیین دوز ژل مورد نیاز داشته و در زمان تزریق، خطایی نداشته باشد.
 3. مراجعه کننده باید به مراقبت های بعد از تزریق فیلر توجه داشته باشد تا هم سلامت بدن حفظ شده و هم به زیبایی ایده آل خود برسد. برای مثال آب کافی بنوشید. در ژل، اسید هیالورونیک وجود دارد که اگر توسط بدن جذب شود، اثر تزریق به تدریج از بین می رود. بنابراین باید آب کافی بنوشید تا سرعت جذب هیالورونیک اسید پایین بیاید.

هزینه تزریق ژل خط چانه

هزینه تزریق ژل خط چانه در سال ۱۴۰۲

مسئله بسیار مهم برای همه مراجعه کنندگان، قیمت تزریق ژل به چانه است. در مورد این موضوع نمی توان با قطعیت صحبت کرد چرا که قیمت کار از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و عواملی همچون مقدار ژل مورد نیاز، هزینه های پایه کلینیک و دستمزد متخصص، مارک ژل مورد استفاده در تزریق فیلر چانه، درمان عوارض احتمالی و … تعیین کننده هزینه نهایی تزریق ژل هستند. بهتر است در جلسه مشاوره از متخصص در این مورد سوال کنید.

ترمیم ژل چانه

امروزه به لطف توسعه فناوری و ارتقای دانش به شمار بسیاری از راهکارهای درمانی و اصلاحی صورت و زیبایی فردی افزوده شده و امکان ارتقای زیبایی برای عموم متقاضیان فراهم شده است. ترمیم و فرم دهی چانه نیز یکی از موارد درمانی و اصلاحی است که بسیاری از افراد نسبت به آن علاقمند هستند.

امروزه فرم دهی چانه با استفاده از ژل‌ و فیلرها نیز در میان شیوه‌های موجود ترمیم به یکی از محبوب‌ترین راهکارها مبدل شده است. اعمال این شیوه اصلاحی در کلینیک‌های معتبر و باسابقه پوست و مو می‌تواند نتایج بسیار مطلوبی را برای چهره فرد زیبا جو به دنبال داشته باشد.

تزریق فیلر به ناحیه چانه به‌عنوان یک تکنیک غیرتهاجمی، مورد تائید FDA و قابل‌استفاده برای اصلاح شکل صورت شناخته شده است. عموم افرادی که به دنبال تقویت خط فک خود یا ایجاد یک چانه مشخص‌تر هستند، کاندیدای مناسب استفاده از تزریق ژل چانه خواهند بود. کلیدی‌ترین مزایای این شیوه اصلاحی و زیبایی در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو عبارتند از:

 1. فقدان عوارض جدی
 2. هزینه مقرون‌به‌صرفه
 3. عدم آسیب به بدن
 4. کوتاه بودن فرآیند درمانی
 5. ارتقای زیبایی چهره فرد متقاضی

فرآیند تزریق ژل به چانه عموماً باعث ایجاد ناراحتی قابل‌توجه و ماندگاری نمی‌شود. این شیوه درمانی ممکن است عوارض جانبی کوتاه‌مدتی مانند تورم، قرمزی و حساسیت پوست را برای مدت کوتاه به دنبال داشته باشد.

مقاله قبلی
تزریق ژل خط اخم با بهترین برندها، هزینه 1402
مقاله بعدی
لیست بهترین پزشکان و کلینیک های تزریق ژل در تهران 1402

8 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام وقت بخیر بعد از انجام این کار چه مراقبت هایی و باید انجام بدیم؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   حداقل به مدت 48 ساعت روی ناحیه تزریق مواد آرایشی و کرم استفاده نشود. در صورت صلاحدید پزشک می توانید برای فرم دهی بهتر چانه را ماساژ دهید.
   برای ماندگاری بیشتر، صورت و چانه خود را کمتر با آب گرم بشویید و از آب ولرم استفاده کنید و همچنین کمتر در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرید.

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر
    بنده یکسال پیش تزریق ژل داشتن الان بصورت ناکهانی چانه ام ورم کرده و درد میکند نظرشما خطرناکه

    پاسخ
    • سلام وقت بخیر
     بهترین راه‌حل در این موقعیت مراجعه به یک پزشک یا متخصص پوست است. این علائم ورم ناگهانی و درد در منطقه تزریق ژل ممکن است نشان‌دهنده واکنش التهابی یا مشکل دیگری باشد. یک پزشک می‌تواند با بررسی دقیق و تشخیص درست، به شما توصیه‌های لازم را ارائه کند. در مواردی که ورم و درد همراه با تغییر رنگ پوست، حساسیت شدید یا علائم دیگر همراه باشند، بهتر است به طور فوری به پزشک مراجعه کنید.

     پاسخ
 • سلام من امروز فیلر چانه زدم، رووفیل دو سی سی
  متاسفانه یک طرف لب پایینم به بالا و داخل دهانم کشیده میشه… لب پایینم نا متقارن شده.. خیلی نگرانم ممنون نیشم یه راهنمایی بکنید علتش چیه و ایا درست میشه؟؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   اتیلوکسید موجود در فیلرهای هیالورونیک اسید، ممکن است در برخی افراد باعث ورم، تورم و عدم تقارن در مناطقی که فیلر در آن ها تزریق شده بشود. این واکنش‌ها معمولاً موقت بوده و در طی چند روز تا چند هفته رفع می‌شوند. به هر حال، بهتر است که در مورد وضعیت خود با پزشکی که فیلر را تزریق کرده است مشورت کنید. آنها می‌توانند وضعیت را ارزیابی کنند و راهنمایی لازم را ارائه دهند. در برخی موارد، پزشک ممکن است نیاز به اصلاح یا تجدید تزریق فیلر را تشخیص دهد تا تقارن مورد نظر برقرار شود.

   پاسخ
 • سلام وخسته نباشید میگم من فیلرچانه ولب تزریق کردم ولی دکترم فقط گفت آسیکلویر استفاده کنم وآنتی بیوتیک ندادو گفتن که تا۲۴ ساعت آب به صورتم نزنم،، آیا استفاده نکردن از آنتی بیوتیک مشکل ایجاد نمیکنه؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   فیلرچانه ولب یک فرآیند زیبایی است که در آن از موادی مانند آسیدهای هیالورونیک استفاده می‌شود تا حجم و شکل لب‌ها را تغییر دهد. احتمالاً دکتر شما آسیکلویر (Acyclovir) را به عنوان یک ضد ویروس پیشگیری کننده از عفونت‌هایی که به دنبال تزریق فیلر ممکن است ایجاد شود، توصیه کرده است. به عنوان مثال، آنتی‌ویروس‌ها می‌توانند در جلوگیری از ویروس‌های هرپس (علائم عمده آن شامل تب خال دهانی و لبی است) موثر باشند.
   با توجه به توصیه‌های پزشک خود، مطمئن شوید که دستورات و نکات مرتبط با مراقبت‌های پس از تزریق فیلر را به درستی دنبال کنید. اگر سوال یا نگرانی خاصی دارید، حتماً با پزشک خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید