آیا جراحی بینی بدون بی حسی و بیهوشی امکان پذیر است؟

عمل بینی بدون بیهوشی
امتیاز به این محتوا

در بین افرادی که برای جراحی رینوپلاستی اقدام می‌کنند، برخی از افراد محدودیتی برای بیهوشی و بی‌حسی داشته و به همین دلیل این سؤال برای آن‌ها به وجود می‌آید که آیا عمل بینی بدون بیهوشی و بی‌حسی امکان‌پذیر است یا خیر. خوشبختانه با پیشرفت‌هایی که در علم پزشکی به خصوص در زمینه عمل‌های زیبایی انجام شده است، امکان انجام عمل بینی بدون بیهوشی کامل نیز فراهم شده .

در نتیجه اگر شما محدودیتی از این نظر دارید، بدون نگرانی و با مراجعه به متخصص حرفه‌ای می‌توانید جراحی زیبایی بینی بدون بیهوشی کامل را انجام دهید. حتماً این سوال برای شما به وجود آمده است که چگونه می‌توان یک جراحی را بدون بیهوشی کامل پیش برد؟ حتماً در این مطلب با ما همراه باشید تا در این مورد با هم صحبت کنیم.

چه کسانی می ‌توانند عمل بینی بدون بیهوشی را انجام دهند؟

همان گونه که گفته شد، با ابداع روش‌های جدید در زمینه جراحی رینوپلاستی، این امکان فراهم شده است که متخصصان بتوانند عمل بینی را بدون بیهوشی کامل انجام دهند. بعضی از افراد دچار بیماری‌های قلبی هستند و در نتیجه اگر بخواهند تحت بیهوشی کامل قرار بگیرندف جان آن‌ها به خطر می‌افتد. از طرف دیگر گروهی به دلیل اینکه از بی‌حسی بسیار ترس دارند، همیشه نگران این موضوع هستند که بیهوشی کامل باعث مرگ آن‌ها شوند.

این دسته از افراد زمانی که می‌خواهند تحت بیهوشی قرار گیرند به حدی دچار استرس می‌شوند که ضربان قلب آن‌ها افزایش یافته و در نتیجه امکان بیهوشی آن‌ها فراهم نمی‌شود. این دو دسته از افراد می‌توانند عمل بینی بدون بیهوشی کامل را انجام دهند. باید ابتدا تست‌های لازم توسط متخصص انجام شده و سپس بهترین روش جراحی رینوپلاستی با بیهوشی کامل برای آن‌ها در پیش گرفته شود.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان برای بارداری بعد از عمل بینی

فواید عمل بینی بدون بیهوشی

مهمترین مزایای عمل بینی بدون بیهوشی

زمانی که روش ‌های جراحی بینی بدون بیهوشی کامل معرفی شدند، افراد زیادی از این روش‌ها استقبال کردند چرا که به کمک بی‌حسی موضعی یا حالت نیمه بیهوشی می‌توان عمل رینوپلاستی را پیش برد. مهمترین مزیت ‌های جراحی بینی بدون بیهوشی عبارتند از:

  1. از آنجایی که بیهوشی کامل برای فرد انجام نمی‌شود، بنابراین عوارض ناشی از ماده بیهوشی همانند حالت سرگیجه، ضعف و حالت تهوع برای شما بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.
  2. در عمل بینی بدون بیهوشی، مدت زمان عمل کمتر می‌شود چون متخصص فرصت زیادی نداشته و ممکن است اثر حالت بی‌حسی موضعی از دست برود. بنابراین باید سریع‌تر عمل را پیش ببرد.
  3. از آنجایی که در جراحی رینوپلاستی بدون بیهوشی، میزان ماده بی‌حسی مورد استفاده بسیار کاهش پیدا کرده است، عوارضی همانندی ورم بینی نیز کمتر می‌شود.
  4. همچنین با کمک جراحی رینوپلاستی بدون بیهوشی افرادی که دچار محدودیت‌هایی همانند بیماری قلبی یا ترس از بیهوشی هستند می‌توانند این عمل را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: چسب بینی بعد از عمل

محدودیت و معایب جراحی بینی بدون بیهوشی

عمل رینوپلاستی بدون بیهوشی کامل، مزیت‌های زیادی داشته و مهمترین آن، برداشتن محدودیت عمل بینی برای افراد مبتلا به بیماری قلبی و افراد مضطرب نسبت به بیهوشی است. اما به هر حال محدودیت‌هایی نیز برای این عمل زیبایی وجود دارد. برای مثال از آنجایی که متخصص در جراحی زیبایی بینی بدون بیهوشی فرصت زیادی نداشته و باید عمل را سریع تمام کند، بنابراین امکان تغییر سایز بینی فراهم نبوده و معمولاً بینی در حالت قبل باقی می‌ماند.

به عبارت دیگر باید بگوییم که عمل رینوپلاستی بدون بیهوشی، معمولاً زمانی استفاده می‌شود که فرد تصمیم دارد نقص‌های ساختاری بینی همانند گرفتگی مجاری یا انحراف تیغه بینی خود را درمان کند و امکان فرم دادن به بینی براساس مدل‌های دلخواه وجود نخواهد داشت.

مطالب بیشتر: بعد از جراحی بینی چی بخوریم؟

قیمت عمل بینی بدون بیهوشی

هزینه جراحی بینی بدون بیهوشی

مسلما برای متقاضیان عمل رینوپلاستی بدون بیهوشی هزینه‌ای که قرار است پرداخت کنند، اهمیت زیادی خواهد داشت. قیمت عمل بینی بدون بیهوشی براساس تیپ بینی فرد و میزان تغییرات لازم در ساختار آن، دستمزد متخصص، هزینه‌های کلینیک، هزینه رفت و آمد به کلینیک و هزینه‌های جانبی دیگر همانند خرید دارو، متفاوت خواهد بود. اگر این عمل با هدف درمانی انجام شده باشد، شما می‌توانید فاکتور‌های عمل را به شرکت بینی مورد نظر خود ارائه کرده و بخشی از هزینه‌ها را دریافت کنید.

مطالب بیشتر: کرم بعد از جراحی بینی

عمل بینی بدون بیهوشی بهتر است یا بیهوشی؟

اکنون با مطالعه این مطلب این سؤال برای شما به وجود آمده است که جراحی بینی بدون بیهوشی بهتر است یا اینکه به سراغ عمل بینی با بیهوشی برویم؟ این وظیفه متخصص است که براساس شرایط شما، بهترین روش را انتخاب کند. اگر شما مشکلی قلبی نداشته باشید و بتوانید ترس خود را کنترل کنید قطعاً رفتن به سراغ عمل بینی با بیهوشی، بهتر خواهد بود چون در این صورت علاوه بر اینکه می‌توان ساختار بینی را درمان کرد، امکان تغییر فرم بینی نیز وجود خواهد داشت.

اما در عمل بینی بدون بیهوشی شما نمی‌توانید از متخصص بخواهید که فرم بینی را تغییر دهد. به عبارت دیگر عمل رینوپلاستی بدون بیهوشی زمانی مناسب است که فقط ساختار بینی دچار مشکل باشد و متخصص نمی‌تواند قسمت ظاهری بینی شما را تغییر دهد مگر اینکه عارضه‌های بسیار خفیف در قسمت ظاهری وجود داشته باشد که در این جراحی می‌توان آن را برطرف کرد. ولی به طور کلی در جراحی بینی بدون بیهوشی امکان تغییر سایز بینی به قدار چشمگیر، وجود نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: ترس از جراحی بینی

مقاله قبلی
درمان انحراف و کجی بینی (با جراحی و بدون جراحی) – تشخیص انحراف سپتوم
مقاله بعدی
شکستگی بینی؛ دلایل و روش های درمان بدون جراحی و با جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید