کاشت مو در افراد دارای موی سفید چه نتایجی دارد؟

کاشت موی سفید
2/5 - (1 امتیاز)

شاید شما در سنی تصمیم گرفته‌اید برای کاشت مو اقدام کنید که عمده مو‌های شما به خصوص در ناحیه بانک مو سفید شده‌اند. البته سفیدی مو ممکن است در جوانی نیز اتفاق بیفتد. ما تا به حال با متقاضیان پیوند مو برخورد داشته‌ایم که علی‌رغم جوان بودن، مو‌های سر آن‌ها سفید یا خاکستری شده و نگران این موضوع هستند که آیا کاشت مو با تار موی سفید برای این دسته از افراد امکان‌پذیر است یا خیر. در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم و یک ذهنیت درست در مورد کاشت موی سفید داشته باشید.

آیا می توان موهای سفید را پیوند زد؟

زمانی که قرار است پیوند مو انجام گیرد متخصص به سراغ بانک مو که در قسمت پشت سر است رفته، فولیکول‌ها را با روش مدنظر خود استخراج می‌کند و پس از آماده‌سازی، به محل طاس سر انتقال می‌دهد. هر چقدر که تفاوت بین رنگ مو‌ها و پوست سر بیشتر باشد، جدا کردن فولیکول‌ها از بانک مو به راحتی انجام می‌گیرد و در نتیجه دقت کار افزایش پیدا می‌کند.

پس آنچه که باعث می‌شود کاشت موی سفید با کاشت موی سیاه تفاوت چشمگیری داشته باشد، بحث ظرافت عمل برای استخراج فولیکول‌ها است. وقتی مو‌های شما سفید می‌شوند به دلیل اینکه رنگ مو با رنگ پوست شباهت بسیار زیادی خواهند داشت، بنابراین متخصص باید دقت بیشتری به خرج دهد تا فولیکول‌ها را با ظرافت بالا و بدون اینکه به آن‌ها آسیب وارد کند استخراج نماید. در نتیجه کاشت موی افراد سالمند باید تحت نظر پزشکی انجام گیرد که سابقه کاشت موی با بانک موی سفید را داشته باشد چون این دسته از پزشکان ظرأفت عمل بالاتری دارند.

آیا می توان موهای سفید را با موهای مشکی پیوند زد؟

ممکن است قسمت جلویی مو‌های شما سفید یا خاکستری شده ولی هنوز مو‌های پشت سر شما سیاه هستند. بنابراین شاید این سؤال برای شما به وجود بیاید که آیا امکان پیوند مو‌های سفید با مو‌های مشکی وجود دارد یا خیر.

هیچ محدودیتی در این زمینه برای شما وجود نخواهد داشت. شما می‌توانید مو‌های سیاهی که در قسمت بانک مو وجود دارد را به قسمت جلویی سر خود انتقال دهید. رنگ مو‌های پیوندی از رنگ مو‌هایی که قبلاً از فولیکول‌های بانک مو رشد کرده بودند تبعیت می‌کند.

بنابراین اگر فولیکول‌های سیاه را به قسمت جلوی سر خود انتقال دهید، مو‌های شما نیز سیاه خواهند شد. اکنون اگر جلوی موی شما سفید یا خاکستری باشد ترکیب رنگ سیاه در لابلای آن‌ها زیبایی بسیار چشمگیری را برای شما به ارمغان می‌آورد. البته قبل از انجام کار متخصص تمامی شرایط را برای شما توضیح خواهد داد. ممکن است شرایط شما برعکس باشد.

یعنی قسمت جلوی سر سیاه ولی بانک مو سفید یا خاکستری شده باشد. باز هم اگر فولیکول از بانک مو به قسمت جلوی سر انتقال پیدا کند رنگ مو‌های جدید سفید یا خاکستری خواهد شد.

آیا می توان موهای سفید را با موهای مشکی پیوند زد؟
ایا موی سفید را میتوان کاشت

رنگ موی فولیکول های کاشته شده بعد از کاشت چگونه خواهد بود؟

ممکن است این سؤال برای شما به وجود بیاید که آیا رنگ مو‌های کاشته شده به مرور زمان تغییر پیدا می‌کند؟ از آنجایی که کاشت مو بدون جراحی با استفاده از فولیکول‌ها در واقع یک روش طبیعی شناخته شده است، بنابراین فولیکول‌های پیوند شده روند رشد طبیعی خود را طی می‌کنند. پس با افزایش سن، مو‌های کاشته شده شما نیز به رنگ خاکستری و سپس سفید میل خواهند کرد.

بنابراین نمی‌توانید انتظار داشته باشید که مو‌های پیوندی همچنان سیاه بمانند. اما اگر شما از کاشت موی مصنوعی استفاده کنید به دلیل اینکه رنگ الیاف مصنوعی به هیچ عنوان تغییر نمی‌کنند، می‌توانید همیشه از داشتن مو‌های سیاه لذت ببرید. اما فراموش نکنید که کاشت موی مصنوعی اصلاً زیبایی پیوند موی طبیعی را نداشته و این مو‌ها رشد نمی‌کنند.

رنگ موی فولیکول های کاشته شده
آیا موی سفید قابل کاشت است

نکاتی که در کاشت موهای سفید باید به آن توجه کرد

همانگونه که گفته شد یکی از محدودیت‌هایی که برای کاشت موی سفید شده وجود دارد این است که اگر رنگ مو‌های بانک مو سفید باشد استخراج فولیکول برای متخصص سخت خواهد شد. به همین دلیل ممکن است متخصص از شما بخواهد که چند روز قبل از کاشت، مو‌های بانک موی خود را رنگ کنید چون در این صورت اختلاف رنگ ساقه مو با پوست، شرایط را برای متخصص آسان کرده و برای استخراج فولیکول دچار خطا نخواهد شد.

البته در حال حاضر روش‌های جدیدی همانند استفاده از ربات برای استخراج و کاشت فولیکول وجود دارد که چون در این صورت ربات به صورت هوشمند فولیکول‌ها را بررسی کرده و استخراج آن‌ها را انجام می‌دهد، بنابراین حتی اگر بانک موی سفید شما سفید باشد باز هم محدودیتی ایجاد نمی‌کند.

نکاتی که در کاشت موهای سفید

از دیگر توصیه‌ها و نکات مهم برای کاشت موی سفید این است که اگر تفاوت رنگ بین بانک مو و محل طاس سر وجود دارد متخصص باید ذوق هنری زیادی برای کاشت فولکول‌های پیوندی در قسمت جلوی سر داشته باشد. این بدان معنا است که اگر بانک موی شما سیاه بوده ولی قسمت جلویی سر شما سفید شده است، باید فولیکول‌ها به گونه‌ای در پوست سر قرار گیرند که بعد از رشد و ایجاد ساقه مو تراکم مو‌های سیاه در لابلای مو‌های سفید یک زیبایی طبیعی را ایجاد کند. متأسفانه برخی از متخصصین به این موضوع توجه نداشته و متقاضی بعد از ۹ ماه مشاهده می‌کند که بخشی از سر به طور کامل سیاه و بخش دیگر به طور کامل سفید شده است.

با توجه به اینکه سفید شدن مو‌ها به معنای ضعیف شدن بنیه فولیکول‌ها است بنابراین وقتی می‌خواهید کاشت مو‌های سفید را انجام دهید از چند هفته قبل باید بیشتر به تغذیه خود توجه داشته و حتی چند ماه بعد از کاشت مو ورتکس نیز به نکات تغذیه‌ای و مراقبت از فولیکول‌ها توجه بیشتری داشته باشید تا نتیجه پیوند مو پس‌زده نشود.

سوالات متدوال

آیا کاشت مو می تواند موهای سفید را معکوس کند؟

خیر همانگونه که گفتیم رنگ مو‌های پیوندی از رنگ مو‌هایی که قبلاً از فولیکول‌ها رشد کرده بودند تبعیت می‌کند پس اگر فولیکول‌های ناحیه بانک موی شما مو‌های سفیدی ایجاد کرده‌اند در صورتی که این فولیکول‌ها به قسمت طاس سر منتقل شوند باز هم مو‌های سفید رشد خواهد کرد.

آیا موهای کاشته شده سفید می شوند؟

بله با توجه به اینکه مو‌های کاشته شده روند رشد طبیعی خود را طی می‌کنند بنابراین با افزایش سن مو‌های شما سفید خواهد شد.

مقاله قبلی
آیا در صورت ابتلا به سرطان می‌توان کاشت مو انجام داد؟
مقاله بعدی
کاشت مو اسکن سه بعدی با دستگاه پیشرفته 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید