کاشت مو اسکن سه بعدی با دستگاه پیشرفته 2024

کاشت مو سه بعدی
امتیاز به این محتوا

کاشت مو یکی از متدهای زیبایی رایج در دنیا شناخته شده است که به خصوص در دو دهه اخیر در ایران آمار زیادی را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر نه تنها مردان بلکه خانم‌ها نیز برای کاشت مو بدون جراحی اقدام می‌کنند.

جالب است بدانید که همزمان با پیشرفت علم و تکنولوژی ما شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه پیوند مو نیز هستیم. برای مثال کاشت مو سه بعدی در حال حاضر به عنوان یکی از جدیدترین روش‌های پیوند مو شناخته شده است.

حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که کاشت مو به روش اسکن سه بعدی به چه صورت پیش می‌رود و آیا واقعاً چنین فناوری در زمینه ایمپلنت مو کارآمد واقع شده است یا خیر. شما می‌توانید پاسخ تمامی سؤالات خود را در مورد پرینت سه بعدی مو و همچنین مزایای کاشت مو با فناوری سه بعدی دریافت کنید. پس با ما همراه باشید.

منظور از کاشت مو سه بعدی چیست؟

همه متقاضیان پیوند مو دوست دارند که موی آن‌ها کاملاً طبیعی به نظر برسد. متأسفانه برخی از متخصصان ظرافت عمل خوبی نداشته و در نتیجه بعد از ۹ ماه فرد متقاضی متوجه می‌شود که خط موی او اصلاً طبیعی نیست و هر کس موی کاشته شده را مشاهده کند متوجه می‌شود که پیوند مو برای او انجام گرفته است.

با پرینت سه بعدی مو چنین مشکلی برطرف خواهد شد. در واقع اسکن سه بعدی در کاشت مو یک روش تکمیلی در جریان پیوند مو به حساب می‌آید که باعث می‌شود ظرأفت عمل متخصص در جریان کاشت مو افزایش پیدا کند. اگر به کلینیک‌های پیشرفته و مدرن که پرینت سه بعدی مو و حتی پرینت سه بعدی فولیکول‌های مو را در صفحات نمایشگر به شما ارائه می‌کنند مراجعه نمایید متوجه خواهید شد که این تکنولوژی چه اندازه می‌تواند ذهنیت بسیار شفاف و واضحی برای شما در مورد نتیجه نهایی ایمپلنت مو به ارمغان بیاورد.

شما می‌توانید نحوه رشد مو‌ها بعد از ۹ ماه حتی خط رویش مو و حتی تعداد فولیکول‌های قابل برداشت را از طریق پرینت سه بعدی مشاهده نمایید و اکنون به این نتیجه برسید که آیا این روش درمانی برای شما مناسب است یا خیر.

تکنولوژی اسکن سه بعدی در کاشت مو

نقشه‌برداری دیجیتال پوست سر برای کاشت مو

فرض کنیم که شما می‌خواهید به مسافرت بروید ولی هیچ ذهنیتی در مورد مسیر‌ها، خطراتی که در هر مسیر ممکن است در کمین شما باشد و همچنین اختلاف بین مسیر‌ها از نظر زمانی برای رسیدن به مقصد ندارید. اگر یک نقشه راه در اختیار شما باشید تمامی این مشکلات حل شده و اکنون می‌توانید یک راه درست را انتخاب کنید.

نقشه‌برداری دیجیتال پوست سر برای کاشت مو دقیقاً وظیفه نقشه راه را برای متخصص ایفا می‌کند. این اسکن سه بعدی مو چند نقش بسیار مهم را در جریان پیوند مو ایفا می‌کند:

 1. در درجه اول وظیفه ارزیابی دقیق پوست سر را بر عهده دارد. زمانی که متخصص بداند ضخامت پوست سر چقدر است؛ آیا در محلی که قرار است کاشت مو انجام شود پوست سر نازک یا ضخیم بوده و همچنین در قسمت بانک مو آیا با یک پوست ضخیم طرف است یا ضخامت آن بسیار کم است، بهتر می‌تواند روش مناسب را انتخاب کند.
 2. پرینت سه بعدی مو همچنین این امکان را فراهم می‌کند که متخصص بتواند ارزیابی دقیقی در مورد منطقه اهدا‌کننده یا بانک مو از نظر وضعیت سلامت پوست، میزان چربی آن، تعداد فولیکول‌ها و همچنین فولکول‌های قوی و مناسب برای کاشت مو داشته باشد.
 3. یکی دیگر از اطلاعاتی که پرینت سه بعدی در اختیار شما قرارمی‌دهد بحث نحوه طراحی خط رویش مو است. همانگونه که گفتیم این خط رویش تأثیر بسیار زیادی بر روی طبیعی به نظر رسیدن نتیجه کاشت مو دارد. متخصص می‌تواند با استفاده از نرم افزار کاشت مو مشخص کند که دقیقاً فولیکول‌ها در چه قسمتی از خط رویش مو قرار بگیرند تا نتیجه نهایی کاشت مو طبیعی و زیبا جلوه کند.

مزایای استفاده از اسکنرهای سه بعدی در روش کاشت مو

مزایا کاشت مو سه بعدی

مهمترین مزایای کاشت مو به روش سه بعدی عبارتند از:

 1. فرد متقاضی در جلسه مشاوره کاشت مو می‌تواند یک ذهنیت درست در مورد تراکم مو و نحوه رشد مو‌ها بعد از ۹ تا ۱۲ماه گذر زمان داشته باشد. بنابراین بهتر می‌تواند تصمیم‌گیری کند که آیا فرآیند ایمپلنت مو را انجام دهد یا خیر.
 2. کاشت مو سه بعدی به متخصص کمک می‌کند ظرأفت عمل بسیار بالاتری داشته باشد چرا که به کمک آن می‌تواند یک خط رویش دقیق برای فرد متقاضی طراحی کرده و در نتیجه خط رویش مو طبیعی به نظر برسد.
 3. با کمک جدیدترین دستگاه کاشت مو متخصص می‌تواند در مورد بانک مو و محل دریافت مو اطلاعات دقیقی از نظر ضخامت پوست، چربی پوست، وضعیت منافذ، قدرت فولیکول‌ها و همچنین محل قرارگیری فولیکول‌ها در قسمت طاس سر داشته باشد. پس در نتیجه هم روش بسیار مناسبی را برای فرد متقاضی انتخاب می‌کند و هم به دلیل اینکه یک نقشه عالی برای محل قرار دادن فولیکول‌ها در اختیار دارد در نهایت تراکم مو بسیار طبیعی و چشمگیر جلوه خواهد کرد.

معایب و عوارض کاشت مو سه بعدی

کاشت مو با اسکن سه بعدی اصلاً عارضه‌ای برای شما ندارد چون در واقع این روش یک روش مکمل در کنار پیوند مو به حساب می‌آید و قرار است یک نقشه راه را در اختیار متخصص و همچنین در اختیار فرد متقاضی قرار دهد. شما با اسکنی که از روی پوست سر خود انجام می‌دهید می‌توانید اطلاعات بسیار دقیق و جزئی در مورد سلامت پوست سر خود، قدرت فولیکول‌ها، تراکم فولیکول در بانک مو، ضخامت پوست سر و در نهایت نتیجه کاشت مو بعد از ۹ ماه داشته باشید.

از طرف دیگر متخصص با این نقشه بهتر می‌تواند یک روش کارآمد را برای شما انتخاب کند. بنابراین پرینت سه بعدی مو نه تنها برای شما عوارضی را به همراه نخواهد داشت بلکه به عنوان یک ابزار کمکی به حساب می‌آید که دقت عمل و حتی سرعت عمل متخصص را بالا می‌برد.

کاشت مو پیشرفته با اسکن سه بعدی

نتایج طبیعی با کاشت مو سه بعدی

مهمترین نتیجه کاشت مو سه بعدی این است که خط رویش موی شما کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد. متأسفانه در گذشته به دلیل اینکه متخصصان فقط باید از تصور ذهنی خود برای قرار دادن فولیکول‌ها در خط رویش مو استفاده می‌کردند در برخی موارد به خصوص اگر متخصص ذوق هنری و ظرأفت عمل خوبی نداشت باعث می‌شد خط رویش مو اصلاً طبیعی جلوه نکند و اگر کسی فرد متقاضی را بعد از ۹ ماه می‌دید متوجه می‌شد که پیوند مو را انجام داده است.

اما اکنون با کمک طراحی خط مو با اسکن سه بعدی، چنین مشکلی برطرف خواهد شد. متخصص یک نقشه در پیش روی خود دارد که می‌داند دقیقاً براساس آن باید فولیکول‌ها را در کدام قسمت خط مو قرار دهد تا در نهایت این قسمت از کاشت مو که در جلوی سر قرار دارد زیبا و طبیعی جلوه کند.

از دیگر نتایج کاشت مو سه بعدی این است که متخصص بهتر می‌داند باید تراکم فولیکول‌ها در محل طس سر را چگونه تنظیم کند تا همان تراکم موی‌ ایده‌آل بعد از ۹ تا ۱۲ ماه رؤیت گردد. شاید در گذشته برخی از متخصصان مجبور بودند از روش‌های ترکیبی استفاده کنند چون نمی‌دانستند که با این تعداد فولیکول آیا می‌توانند جوابگوی تراکم مو برای متقاضی باشند یا خیر.

ولی اکنون با کاشت مو سه بعدی با دستگاه اسکن پیشرفته شما دقیقاً می‌توانید یک روش بسیار مناسب را برای فرد متقاضی انتخاب کنید. پس هم نتیجه بهتر رؤیت خواهد شد و هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

کاندید مناسب کاشت مو سه بعدی

قبل از اینکه پرینت سه بعدی مو را انجام دهید متخصص باید متوجه شود که آیا در کل شما کاندید مناسبی برای پیوند مو هستید یا خیر. در صورتی که شرایط مناسبی نداشته باشید بی‌دلیل نباید هزینه‌ای را برای پرینت سه بعدی مو‌های خود هدر دهید. بنابراین اجازه دهید نگاهی به لیست کاندید‌های مناسب کاشت موی سه بعدی داشته باشیم:

 1. افرادی که در فاصله سنی ۲۵ تا ۵۵ سال هستند.
 2. افرادی که مبتلا به ریزش مو ناشی از ارثی یا کمبود مواد غذایی شده‌اند.
 3. افرادی که به دلیل بیماری یا اختلالات هورمونی دچار ریزش مو هستند تا زمانی که درمان را به طور کامل انجام نداده و متخصص سلامت آن‌ها را تأیید نکند نباید برای پیوند مو اقدام نمایند.
 4. افرادی که بیش از ۵ سال است که دچار ریزش مو شده‌اند نیز کاندید مناسبی برای کاشت موی ورتکس طبیعی هستند.
 5. ابتلا به بیماری‌های پوست سر پیوند مو را محدود می‌کند. بنابراین باید ابتدا مشکلات پوست سر را درمان کنید.
 6. افراد معتاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی تا زمانی که اعتیاد خود را ترک نکردند نباید برای کاشت مو اقدام کنند.

مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو سه بعدی

 1. حداقل دو هفته قبل از کاشت مو سه بعدی مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید.
 2. یک هفته قبل از پیوند مو سه بعدی نباید به سراغ خوراکی‌ها و دارو‌های رقیق‌کننده خون بروید. حتی در مصرف مکمل‌ها نیز احتیاط به خرج دهید.
 3. روز قبل از انجام پیوند مو سه بعدی حتماً استحمام کنید چون تا چند روز امکان حمام کردن برای شما وجود ندارد.
 4. در صورتی که به ماده بی‌حسی حساسیت دارید و یا به بیماری خاصی مبتلا هستید حتماً باید این موضوع را به متخصص اطلاع دهید.

بعد از کاشت مو سه بعدی نیز شما باید یکسری دستورات را رعایت کنید. در دو هفته اول که دوره نقاهت نام دارد حتماً به موارد زیر توجه داشته باشید:

 1. به سراغ خوراکی‌ها و مواد غذایی شور، فرآوری شده و غذا‌های سرخ کردنی نروید. در اینجا درباره داروهای تقویتی بعد از کاشت مو بخوانید.
 2. آب و مایعات فراوان بنوشید ولی از مصرف نوشیدنی‌های گازدار و بسیار شیرین پرهیز نمایید.
 3. مصرف میوه و سبزیجات خود را بالا ببرید.
 4. در زمان خوابیدن سر بالاتر از بدن باشد و مراقب باشید به محل کاشت مو فشاری وارد نشود.
 5. به هیچ عنوان در این دو هفته سر خود را خم نکنید.
 6. تا جایی که امکان دارد در این دو هفته از خانه خارج نشوید تا آفتاب و جریان هوا با پوست سر برخورد نکنند.
 7. بعد از دو روز شما می‌توانید استحمام کنید ولی موقع استحمام کردن از آب گرم استفاده نکرده و فقط به سراغ شوینده‌هایی بروید که متخصص برای شما تجویز نموده است.
 8. به هیچ عنوان پوست سر را لمس نکنید تا فشاری به محل پیوند مو وارد نشود.
 9. از دارو‌ها و پماد‌های تجویز شده دقیقاً در زمان مشخص استفاده نمایید.
 10. اگر بعد از اتمام کاشت مو درد داشتید فقط به سراغ مسکن‌های تجویز شده توسط متخصص بروید.

بعد از اینکه دوره نقاهت تمام شد شما باز هم باید از فولیکول‌های پیوندی مراقبت کنید تا آسیبی نبینند چون حداقل سه ماه طول می‌کشد تا رشد فعال خود را آغاز نمایند. بنابراین:

 1. همچنان در طول روز آب و نوشیدنی‌ها و آبمیوه کافی مصرف کنید.
 2. بعد از دو هفته وقتی می‌خواهید از خانه خارج شوید باید کلاه بر روی سر خود بگذارید تا آفتاب به پوست سر شما برخورد نکند.
 3. به هیچ عنوان در ۵ ماه اول مو‌های خود را رنگ نکنید.
 4. در چند ماه اول از برس یا‌ شانه استفاده نکنید و حداقل سه ماه این وسایل را کنار بگذارید. بعد از سه ماه اگر می‌خواهید مو‌های خود را‌شانه کنید مراقب باشید که فشاری به محل کاشت مو وارد نشود.
 5. همچنان از شوینده تجویز شده توسط متخصص استفاده نمایید.
 6. در صورتی که متخصص مزوتراپی مو را برای شما تجویز کرد حتماً این کار را انجام دهید تا رشد مو با قدرت بیشتری پیش برود.

فاکتورهای موثر بر قیمت کاشت مو سه بعدی

اگر شما می‌خواهید کاشت مو سه بعدی را انجام دهید در کنار هزینه‌هایی که باید برای پیوند مو بپردازید باید هزینه طراحی خط مو با اسکن سه بعدی و یا به طور کلی اسکن سه بعدی کاشت مو را نیز در نظر داشته باشید.

مسلما استفاده از فناوری‌های پیشرفته هزینه این کار کمی بالاتر می‌برد ولی فراموش نکنید که شما یکبار قرار است این متد زیبایی را انجام دهید. بنابراین خساست به خرج ندهید. هر چه متخصص بتواند اطلاعات دقیق‌تری در مورد پوست سر و فولیکول‌های شما داشته باشد و از طرف دیگر یک نقشه دقیق در پیش روی خود داشته و براساس آن طراحی خط مو را انجام دهد، نتیجه پیوند برای شما زیباتر جلوه کرده و تضمین شده‌تر خواهد بود.

بنابراین به طور کلی در کنار هزینه‌هایی که شما باید برای پرینت سه بعدی مو و پرینت سه بعدی فولیکول‌های سر داشته باشید باید هزینه کاشت مو براساس تعداد فولیکول‌های پیوندی، روش انتخابی، دستمزد متخصص، هزینه کلینیک، هزینه خرید دارو و همچنین مبلغ مربوط به رفت و آمد به کلینیک را نیز در نظر بگیرید.

انتخاب کلینیک کاشت مو سه بعدی

در حال حاضر اسکن سه بعدی کاشت مو به عنوان یکی از جدیدترین روش‌ها شناخته شده است که اغلب کلینیک‌ها هنوز به این تجهیزات مجهز نیستند. بنابراین اگر خواستید یک کلینیک را انتخاب کنید اول باید سابقه عملکرد در زمینه پیوند مو را بررسی نمایید. آیا متخصصان حاضر در آن رزومه درخشانی دارند؟

آیا متقاضیان قبلی از عملکرد این متخصصان و کلینیک راضی بوده‌اند؟ هزینه‌ای که کلینیک از شما دریافت می‌کند آیا منطقی و عاقلانه است؟ همچنین محیط داخلی کلینیک را بررسی کنید تا از نظر بهداشتی، رفتار کادر درمان و خدماتی که ارائه پیدا می‌کند اطلاعات دقیق‌تری به دست بیاورید.

از طرف دیگر باید مطمئن شوید که متخصص از تجهیزات پیشرفته برای طراحی خط مو با اسکن سه بعدی استفاده می‌کند. براساس این فاکتور‌ها شما می‌توانید یک کلینیک بسیار خوب در زمینه پیوند مو سه بعدی انتخاب نمایید.

مقاله قبلی
کاشت مو در افراد دارای موی سفید چه نتایجی دارد؟
مقاله بعدی
کاشت مو برای بیماران لوپوس امکان پذیر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید