کاشت مو

نتیجه کاشت مو بعد از 3 و 6 و 9 ماه (جدول زمانی چرخه رشد مو بعد از پیوند مو)

در سال‌های اخیر کاشت طبیعی مو به عنوان یکی از عمل‌های رایج زیبایی در کشور ما شناخته شده که علت این محبوبیت، افزایش آگاهی مردم نسبت به نتایج پیوند طبیعی مو است. همه‌ مراجعه‌کنندگان دوست دارند بلافاصله بعد از ایمپلنت مو بتوانند نتایج کار را رویت کنند اما لازم است بدانید که شما باید دوره نقاهت را سپری نموده و سپس به مرور زمان شاهد نتایج کاشت مو باشید. به طور کلی باید نتیجه کاشت مو بعد از ۳ و ۶ و ۹ ماه مورد بررسی قرار گیرد که در این مقاله متخصصان پایگاه مارال سلامت ایرانیان تمامی تغییرات در این بازه زمانی را به طور کامل شرح خواهند داد. علت لزوم آگاهی در مورد تغییرات نتایج پیوند مو در ۳ و ۶ و ۹ ماه این است که شما ذهنیت درستی نسبت به این مراحل داشته و دچار نگرانی نشوید.

نتیجه کاشت مو بدون فاصله بعد از اتمام کار

متخصص برای شما روشی را انتخاب می‌کند که با شرایط شما از نظر شدت طاسی سر و تعداد فولیکول مورد نیاز و همچنین دلیل ریزش مو تطابق داشته باشد. به هر حال تفاوتی ندارد که شما این عمل زیبایی را با کدام یک از روش‌ها انجام می‌دهید. در هر صورت بعد از اتمام کار، کمی تورم و قرمزی در محل پیوند و بانک ‌مو مشاهده خواهید کرد که البته شدت این عارضه‌ها بسته به روش اجرای کار متفاوت خواهد بود. این عارضه‌ها کاملاً طبیعی هستند و اصلاً نباید نگران باشید چرا که نهایتاً تا ۱۰ روز به طور کامل از بین رفته و پوست شما به حالت عادی باز می‌گردد. قطعاً در طول دو هفته اول بعد از ایمپلنت مو باید بیشترین مراقبت را از خود داشته باشید تا دچار عفونت در محل کاشت نشده و از طرف دیگر فولیکول‌ها تحت تاثیر فشار بالا و دما قرار نگیرند چرا که این بازه زمانی بسیار حساس بوده و فولیکول‌ها در سست‌ترین وضعیت ممکن قرار دارند. کوچکترین بی‌دقتی منجر به مرگ آن‌ها خواهد شد.

مشاهده این مطلب : کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

نتیجه کاشت مو در سه ماه اول

نکته بسیار مهم که لازم است متقاضیان پیوند طبیعی مو بدانند این است که بعد از کاشت مو و تقریبا در بازه زمانی ۲ تا ۴ هفته، دچار شک ریزشی خواهند ش.د عمده افراد به دلیل عدم آگاهی نسبت به مرحله استراحت فولیکول‌ها، فکر می‌کنند که این ریزش به معنای شکست ایمپلنت مو است در حالی که این ذهنیت کاملاً غلط بوده و لازم است بدانید این اتفاق، اولین واکنش مو‌ها به پیوند طبیعی است. در واقع فولیکول‌ها وارد مرحله فاز استراحت مو شده اند و در این مرحله نباید انتظار رویش موی جدید را داشته باشید. شوک ریزشی تقریباً سه ماه طول می‌کشد.

نتیجه کاشت مو بعد از 3 و 6 و 9 ماه

نتیجه کاشت مو در سه ماه اول

در این مدت باید تمامی فولیکول‌ها ریزش کرده و به مرحله استراحت بروند. (فاز استراحت موهای کاشته شده)

نتیجه کاشت مو در سه ماهه دوم

فولیکول‌ها از خواب بیدار شده و وارد مرحله رشد فعال می‌شوند. تقریبا 50 تا 70 درصد نتیجه پیوند مو در این مرحله رویت می‌گردد.

نتیجه کاشت مو در سه ماهه سوم

در این زمان است که شما می‌توانید نتیجه نهایی ایمپلنت مو را رویت کرده و از داشتن موهای پرپشت لذت ببرید.

حفظ نتیجه کاشت مو

توجه به نکات مراقبتی در دوران نقاهت

داشتن تغذیه مناسب

خودداری از دخانیات

عدم بدرفتاری با مو

نتیجه کاشت مو بعد از شش ماه

به طور کلی لازم است بدانید که اولین نتایج کاشت مو بعد از شش ماه رویت خواهند شد. به عبارت دیگر بعد از سپری شدن دوره استراحت و شوک ریزشی، به تدریج باید رشد مو‌های جدید را شاهد باشید. از سه ماه دوم بعد از ایمپلنت مو، فولیکول‌ها به آرامی از خواب بیدار شده و رشد خود را شروع می‌کنند. در این زمان حتی تغییر رنگ مو‌های جدید نیز واضح خواهد بود به گونه‌ای که تیره و ضخیم می‌شوند. البته لازم است بدانید که شما شش ماه بعد از ایمپلنت طبیعی مو تنها حدود ۷۰ درصد از نتیجه کاشت مو را مشاهده خواهید کرد. اما این تازه اول راه است. شما باید منتظر باشید تا سه ماهه سوم بعد از پیوند موی طبیعی آغاز شود.

نتیجه کاشت مو بعد از ۹ ماه

بهترین و واضح‌ترین نتیجه کاشت مو در سه ماهه سوم رویت می‌شود. در این زمان مو‌های پیوندی به طرز چشمگیری رشد کرده و خیلی سریع شاهد پرپشت شدن موی سر خواهید بود. همچنین با نزدیک شدن به اواخر سه ماهه سوم بعد از پیوند مو، مشاهده خواهید کرد رنگ مو‌ها تیره‌تر و ضخامت آن‌ها بیشتر می‌شود.

مشاهده این مطلب : کاشت مو در آقایان

مراقبت های بعد از کاشت مو در ماه های نخست

همان‌گونه که متوجه شدید در سه ماهه اول بعد از پیوند مو‌ها، شاهد رشد مو‌های جدید نخواهید بود. شما باید در دوره استراحت فولیکول‌ها به بهترین شکل ممکن از آن‌ها مراقبت کنید تا بتوانند این مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشته و نتیجه بسیار خوبی از پیوند مو در سه ماهه دوم به دست بیاورید. در این قسمت چند نکته مراقبتی بعد از پیوند مو در ماه‌های نخست را ذکر خواهیم کرد:

مراقبت های بعد از کاشت مو در ماه اول

 1. تا زمانی که پزشک شما توصیه می‌کند لازم است در زمان استراحت سر بالاتر از بدن و در زاویه ۴۵ درجه باشد. پوست سر در زمان پیوند دستکاری شده و به همین دلیل بعد از اتمام کار، ورم پوستی را شاهد خواهید بود. برای اینکه از افزایش التهاب و تورم در ناحیه کاشت جلوگیری شود لازم است این زاویه سر با بدن را حفظ کنید.
 2. اکیداً توصیه می‌کنیم که به مدت یک ماه دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید در غیر این صورت نمی‌توانید نتیجه پیوند طبیعی ‌مو بعد از سه ماه را به خوبی رویت نمایید.
 3. حتماً لازم است تمامی دارو‌های تجویز شده توسط متخصص به طور کامل و در زمان‌های مشخص مصرف شود.
 4. با توجه به اینکه فولیکول‌ها به هیچ عنوان نباید تحت فشار قرار گیرند بنابراین از خارش دادن و ماساژ دادن سر به خصوص در زمان شستشو جلوگیری کرده و حتی برای‌ شانه زدن مو نیز باید از متخصص خود اجازه بگیرید.
 5. این به نفع شما است که تا یک ماه به سراغ ورزش‌ها و هر گونه فعالیت سنگین که باعث افزایش فشار خون و تعریق پوست می‌شود نروید. این کارها قطعاً به ضرر فولیکول‌ها تمام خواهند شد.
 6. حداقل تا چند هفته باید در زمان خروج از منزل، کلاه مخصوص بعد از کاشت مو را بر روی سر قرار دهید و البته استفاده از این کلاه باید از هفته دوم آغاز شود.
 7. به تغذیه خود بیشتر اهمیت دهید. روزانه آب بیشتری نوشیده و حتما میوه‌ها و سبزیجات را در رژیم غذایی خود قرار دهید. این مواد خاصیت آنتی‌اکسیدانی قوی دارند و به التیام زخم‌ها کمک می‌کنند.
 8. تا ۴۸ ساعت بعد از ایمپلنت مو نباید حمام کنید.
 9. به شستن موی سر اهمیت بیشتری بدهید. لازم است تا زمان توصیه شده، از شامپوی مناسب استفاده کرده و همچنین از رفتن در زیر فشار مستقیم آب دوش پرهیز نمایید.
 10. با توجه به این که حداقل تا یک ماه فولیکول‌ها نباید در معرض دمای بالا قرار گیرند، بنابراین در این بازه زمانی استفاده از سشوار، اتو مو، رفتن به سونا و قرار گرفتن در معرض بخار آب حمام و حتی قرار گرفتن در تابش مستقیم خورشید برای شما ممنوع است.

مشاهده این مطلب : کاشت مو به روش میکروایمپلنت

توصیه ‌هایی جهت ماندگاری نتایج کاشت مو بعد از سه ماهه اول

 1. یکی از راهکار‌های مهم جهت ماندگاری نتایج پیوند مو بعد از سه ماه اول اهمیت دادن به نکات مراقبتی بعد از عمل است.
 2. عامل مهم دیگر نیز در این موضوع تاثیر دارد که باید به مهارت متخصص در کاشت مو اشاره نمود. مراجعه‌کنندگان زیادی وجود دارند که از اعتماد خود به یک متخصص غیرحرفه‌ای گلایه می‌کنند چرا که بعد از اتمام کار متوجه شده‌اند فولیکول‌های پیوندی در زمان انتقال از دست رفته و به همین دلیل بعد از طی شدن سه ماهه اول، هیچ رشدی را در موی ابرو شاهد نخواهند بود. لذا اکیدا توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به پیوند مو، بهترین متخصص کاشت طبیعی مو را پیدا کنید تا با خیال آسوده بتوانید این عمل زیبایی را انجام دهید.
 3. البته درمان دلیل ریزش مو نیز عامل موثر دیگری بر ماندگاری نتیجه کاشت مو خواهد بود. متخصصان پیوند طبیعی مو توصیه می‌کنند که قبل از اقدام به کاشت حتما باید حتی‌المقدور دلیل ریزش ابرو درمان شود در غیر این صورت مجددا شاهد از دست رفتن مو‌های کاشته شده خواهید بود و در واقع ماندگاری نتیجه پیوند مو بسیار کوتاه می‌شود.

زمان مورد نیاز جهت مشاهده نتیجه کاشت مو

تحقیقات نشان داده است که در میان روش‌های موجود برای درمان کم پشتی و طاسی سر، پیوند طبیعی مو به عنوان بهترین، مؤثرترین و ایمن‌ترین روش شناخته شده است. متخصص در این روش از فولیکول‌های بدن خود شما استفاده می‌کند. در نتیجه خطر پس زدن توسط سیستم ایمنی بدن وجود ندارد. اما متأسفانه به دلیل اینکه اطلاعات کافی در این زمینه در اختیار مردم قرار نگرفته است، عمده مراجعه‌کنندگان نمی‌دانند که از چه زمانی باید منتظر رؤیت نتیجه کاشت مو باشند. در این قسمت از مقاله، شما را با تغییرات نتیجه کاشت مو در دوره نقاهت تا رسیدن به نتیجه نهایی آشنا خواهیم کرد:

 1. در دو هفته اول شما تنها عارضه‌هایی همانند ورم، التهاب، کبودی، خارش و حتی پوسته پوسته شدن سر را رؤیت می‌کنید. نباید نگران چنین مشکلاتی باشید چرا که به گفته متخصصان این عارضه‌ها کاملاً طبیعی هستند. فرصت بدهید تا بدن ریکاوری کرده و از شر این عارضه‌ها خلاص شوید.
 2. اگر در سه ماه اول با ریزش مو‌ها مواجه شدید باید خوشحال باشید که کاشت ‌مو با موفقیت انجام شده است. حتماً این صحبت برای شما عجیب خواهد بود اما باید بگوییم که این شوک ریزشی به معنای فراهم شدن شرایط جهت رشد فولیکول‌های جدید خواهد بود.
 3. در واقع شما می‌توانید به مرور زمان نتیجه کاشت مو را از سه ماهه دوم مشاهده کنید. تقریباً در شش ماه اول بعد از کاشت مو بین ۵۰ تا ۷۰ درصد مو‌ها براساس نحوه مراقبت شما و البته روشی که متخصص برای کاهش انتخاب کرده است، رؤیت خواهند شد.
 4. و اما در نهایت بعد از سپری شدن ۹ ماه تا ۱۲ ماه شما می‌توانید نتیجه نهایی ایمپلنت طبیعی مو را مشاهده کرده و از پرپشت شدن موی سر خود لذت ببرید.

آیا می ‌توانیم فرآیند رشد مو را تسریع کنیم؟

زمانی که فولیکول‌ها به محل پیوند منتقل می‌شوند، بسیار سست و ضعیف بوده و به مراقبت زیادی برای سازگاری با منطقه جدید نیاز دارند. در چنین شرایطی نه ‌تنها باید به نکات مراقبتی توصیه شده توسط متخصص توجه کرد بلکه باید دارو‌های تقویتی که متخصص برای شما در نظر می‌گیرد را مصرف کنید. از طرف دیگر باید رژیم غذایی مناسب داشته باشید. اگر می‌خواهید فرآیند رشد مو تسریع پیدا کند باید تمامی دستورالعمل‌هایی که بعد از پیوند مو در دوره نقاهت توصیه می‌گردد را جدی گرفته و از طرف دیگر دارو‌های تقویتی همانند زینک پلاس را در زمان مقرر مصرف نمایید. در واقع نحوه عملکرد متخصص، نحوه مراقبت شما در دوره نقاهت و همچنین میزان تقویت فولیکول‌ها، بر سرعت رشد مو تأثیر می‌گذارد.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

‫7 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید من یه سوال داشتم من روز ۷۵ کاشتمه ولی باز ریزش موهای کاشتع شده دارم ایا طبیعیه؟

  1. سلام جناب وقت بخیر، لطفا سوال خودتون رو از مشاور کلینیکی که در آن کاشت انجام دادید بپرسید. صحبت سلامتی هستش پس برای سلامت موهاتون از اشخاص متفاوت دوست، آشنا یا مشاوران دیگر نپرسید، ممکنه است نظر ها متفاوت باشد.

 2. با سلام
  مدت چهار ماه از کاشت موی سرم میگذرد و در مجموع از شروع رویش راضیم, اما از همان هنگام کاشت مو که دو خانم انجامش دادند, بنظرم میامد که متاسفانه یکیشان انچنان منظم و مرتب روی سرم وقت نمیگذارد, کلینیک کاشتم نیز معتبر هستش و دارای مجوز, اکنون همان طرف سرم تعداد کمتری مو در آورده و تراکمش از آنطرف کمتره, دکترم میگوید که این عدم یکسانی طبیعیه و یکبار هم مزوتراپی کردم, آیا امیدی هست در ماههای بعدی کمی فعالیت آن قسمت ضعیف, بیشتر و تراکمش زیاد بشود?

 3. سلام وقت بخیر در ماه سوم و هفتاد روز از کاشت مو میگذرد و حدود بیست تا سی درصد موهای کاشته شده بصورت نازک روئیت میشود این طبیعی است؟ متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟