نتیجه کاشت مو بعد از 3 و 6 و 9 ماه (جدول زمانی چرخه رشد مو)

نتیجه کاشت مو بعد از 3 و 6 و 9 ماه

فهرست این مطلب

4.7/5 - (149 امتیاز)

در سال‌های اخیر کاشت طبیعی مو به عنوان یکی از متدهای رایج زیبایی در کشور ما شناخته شده که علت این محبوبیت، افزایش آگاهی مردم نسبت به نتایج پیوند طبیعی مو است. همه‌ مراجعه‌کنندگان دوست دارند بلافاصله بعد از ایمپلنت مو بتوانند نتایج کار را رویت کنند اما لازم است بدانید که شما باید دوره نقاهت را سپری نموده و سپس به مرور زمان شاهد نتایج کاشت مو باشید.

به طور کلی باید نتیجه کاشت مو بعد از ۳ و ۶ و ۹ ماه مورد بررسی قرار گیرد که در این مقاله متخصصان پایگاه مارال سلامت ایرانیان تمامی تغییرات در این بازه زمانی را به طور کامل شرح خواهند داد. علت لزوم آگاهی در مورد تغییرات نتایج پیوند مو در ۳ و ۶ و ۹ ماه این است که شما ذهنیت درستی نسبت به این مراحل داشته و دچار نگرانی نشوید.

جدول زمانی چرخه رشد مو بعد از پیوند مو

نتیجه کاشت مو بدون فاصله بعد از اتمام کار

متخصص برای شما روشی را انتخاب می‌کند که با شرایط شما از نظر شدت طاسی سر و تعداد فولیکول مورد نیاز و همچنین دلیل ریزش مو تطابق داشته باشد. به هر حال تفاوتی ندارد که شما این متد زیبایی را با کدام یک از روش‌ها انجام می‌دهید. در هر صورت بعد از اتمام کار، کمی تورم و قرمزی در محل پیوند و بانک مو مشاهده خواهید کرد که البته شدت این عارضه‌ها بسته به روش اجرای کار متفاوت خواهد بود.

نتیجه پیوند مو بدون فاصله بعد از اتمام کار

این عارضه‌ها کاملاً طبیعی هستند و اصلاً نباید نگران باشید چرا که نهایتاً تا ۱۰ روز به طور کامل از بین رفته و پوست شما به حالت عادی باز می‌گردد. قطعاً در طول دو هفته اول بعد از ایمپلنت مو باید بیشترین مراقبت را از خود داشته باشید تا دچار عفونت در محل کاشت نشده و از طرف دیگر فولیکول‌ها تحت تاثیر فشار بالا و دما قرار نگیرند چرا که این بازه زمانی بسیار حساس بوده و فولیکول‌ها در سست‌ترین وضعیت ممکن قرار دارند. کوچکترین بی‌دقتی منجر به مرگ آن‌ها خواهد شد.

مشاهده این مطلب : کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

کاشت مو بعد از ۱۰ روز

تفاوتی نمی‌کند که شما چه روشی را برای ایمپلنت مو انتخاب کرده‌اید. به طور کلی در هر روشی زخم‌هایی در محل پیوند و بانک مو ایجاد می‌شود که شدت آن‌ها براساس میزان ظرافت متخصص در انجام کار و البته روش پیوند مو، متفاوت خواهند بود. 10 روز بعد از کاشت مو باید این زخم‌ها التیام پیدا‌ کنند.

در این مدت دلمه‌هایی بر روی زخم‌ها ایجاد می‌شوند که نشان دهنده بهبودی کامل زخم‌ها بوده و زمانی که شما سر خود را می‌شویید دلمه‌ها ریزش پیدا خواهند کرد. از طرف دیگر این دلمه‌ها نقش نگهدارنده و عایق برای فولیکول‌ها را نیز ایفا می‌کنند چون باعث می‌شوند فولیکول‌ها با قدرت بیشتری در پوست سر استقرار پیدا کرده و حرکت نکنند.

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از کاشت مو

۱۴ روز بعد از کاشت مو

۱۴ روز بعد از کاشت مو

از زمانی که فرآیند پیوند مو به اتمام می‌رسد، فرد متقاضی باید به تمام توصیه‌های متخصص توجه داشته باشد تا با بی‌احتیاطی آسیبی به فولیکول‌های پیوندی وارد نکند. برای مثال متقاضی باید بداند که عوارض جزئی مانند التهاب، ورم و تشکیل دلمه در محل پیوند و همچنین بانک مو، معمولاً در فاصله یک تا دو هفته برطرف خواهند شد. یعنی ۱۴ روز بعد از کاشت مو نباید هیچ عارضه دیگری را در پوست سر مشاهده کنید. در صورتی که این عارضه‌ها ادامه‌دار شدند، حتماً باید با متخصص صحبت کنید.

برای مثال ورم پوست سر باید روند کاهشی داشته باشد و در فاصله بین ۱ تا ۲ هفته به طور کامل برطرف گردد. در صورتی که هر روز شاهد تشدید ورم در ناحیه پیوند بودید باید حتماً این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

 اگر در این ۱۴ روز به خوبی از مو‌های پیوند شده مراقبت نکنید ممکن است دچار مشکلاتی همانند جابجا شدن فولیکول و یا حتی آلوده شدن زخم‌ها گردید. در واقع دو هفته اول بعد از کاشت مو جز زمان طلایی به حساب می‌آید که باید با وسواس زیادی به تک ‌تک نکات توصیه شده توسط متخصص توجه داشته باشید. در این مدت بهتر است بیرون نروید تا محل پیوند با جریان هوا در ارتباط نباشد.

به طور کلی در 14 روز بعد از پیوند مو به هیچ عنوان نباید جریان هوا و نور خورشید به صورت مستقیم به پوست سر شما برخورد کند چون فولیکول‌ها هنوز به خوبی در پوست سر استقرار پیدا نکرده و با کوچکترین فشار یا آلودگی دچار جابجایی و یا عفونت خواهند شد.

50 روز بعد از پیوند مو

50 روز بعد از کاشت مو

در سه ماه اول ریزش مو‌های پیوندی شروع می‌شود که این مرحله نشان دهنده آغاز فاز خواب مو خواهد بود. بنابراین ۵۰ روز بعد از کاشت مو شما هیچ نتیجه‌ای از رشد مو در محل پیوند مشاهده نمی‌کنید بلکه ریزش فولیکول‌ها با شدت بیشتری پیش می‌رود که این مسأله باید باعث خوشحالی شما گردد زیرا ریزش مو‌های پیوندی در سه ماه اول نشان‌دهنده موفقیت انجام این متد زیبایی است.

ماه دوم کاشت مو

آشنایی با دوره رشد مو‌های کاشته شده باعث می‌شود شما از نتیجه این متد زیبایی ناامید نشوید و با دیدن برخی از علائم ناخواسته به محل پیوند آسیب وارد نکند. برای مثال همه افراد باید بدانند که در سه ماهۀ اول فولیکول‌ها ریزش پیدا می‌کنند. در واقع از ماه دوم کاشت مو، شدت ریزش فولیکول‌های پیوندی افزایش یافته و تا آخر ماه سوم این فرآیند به اتمام می‌رسد.

علت این اتفاق، ورود فولیکول‌های پیوندی به فاز استراحت برای رشد قوی در سه ماهه دوم است. در واقع شما شاهد ریزش تار مو‌های کاشته شده هستید در حالی که فولیکول‌ها سالم در بافت پوست باقی می‌مانند.

نتیجه کاشت مو در سه ماه اول

نکته بسیار مهم که لازم است متقاضیان پیوند طبیعی مو بدانند این است که بعد از کاشت مو و تقریبا در بازه زمانی ۲ تا ۴ هفته، دچار شک ریزشی خواهند ش.د عمده افراد به دلیل عدم آگاهی نسبت به مرحله استراحت فولیکول‌ها، فکر می‌کنند که این ریزش به معنای شکست ایمپلنت مو است در حالی که این ذهنیت کاملاً غلط بوده و لازم است بدانید این اتفاق، اولین واکنش مو‌ها به پیوند طبیعی است.

در واقع فولیکول‌ها وارد مرحله فاز استراحت مو شده اند و در این مرحله نباید انتظار رویش موی جدید را داشته باشید. شوک ریزشی تقریباً سه ماه طول می‌کشد.

مطالب بیشتر: شستن موها بعد از کاشت مو

نتیجه کاشت مو بعد از 3 و 6 و 9 ماه

نتیجه کاشت مو در سه ماه اول

در این مدت باید تمامی فولیکول‌ها ریزش کرده و به مرحله استراحت بروند. (فاز استراحت موهای کاشته شده)

نتیجه کاشت مو در سه ماهه دوم

فولیکول‌ها از خواب بیدار شده و وارد مرحله رشد فعال می‌شوند. تقریبا 50 تا 70 درصد نتیجه پیوند مو در این مرحله رویت می‌گردد.

نتیجه کاشت مو در سه ماهه سوم

در این زمان است که شما می‌توانید نتیجه نهایی ایمپلنت مو را رویت کرده و از داشتن موهای پرپشت لذت ببرید.

حفظ نتیجه کاشت مو

 1. توجه به نکات مراقبتی در دوران نقاهت
 2. داشتن تغذیه مناسب
 3. خودداری از دخانیات
 4. عدم بدرفتاری با مو

نتیجه پیوند مو بعد از 4 ماه

کاشت مو بعد از ۴ ماه

به طور کلی در ۳ تا ۴ ماه اول بعد از پیوند مو باید شاهد ریزش مو فولیکول‌های پیوندی باشید .در غیر این صورت نتیجه کاشت مو شکست خورده است. به محض اینکه پیوند به اتمام می‌رسد فولیکول‌های کاشته شده وارد فاز استراحت می‌شوند. پس مو‌های کاشته شده می‌ریزند ولی فولیکول‌ها در پوست سر باقی مانده و به تغذیه خود ادامه می‌دهند.

بنابراین پیوند طبیعی مو بعد از 4 ماه اولین نتایج خود را نشان می‌دهد چون پس از گذشت این بازه زمانی رشد فعال فولیکول‌ها آغاز شده و در واقع مو‌ها وارد فاز رشد می‌شوند. در نتیجه از این پس شما می‌توانید جوانه‌های مو‌های پیوندی را بر روی سر خود مشاهده کنید.

نتیجه پیوند مو بعد از 6 ماه

نتیجه کاشت مو بعد از شش ماه

به طور کلی لازم است بدانید که اولین نتایج کاشت مو بعد از شش ماه رویت خواهند شد. به عبارت دیگر بعد از سپری شدن دوره استراحت و شوک ریزشی، به تدریج باید رشد مو‌های جدید را شاهد باشید. از سه ماه دوم بعد از ایمپلنت مو، فولیکول‌ها به آرامی از خواب بیدار شده و رشد خود را شروع می‌کنند. در این زمان حتی تغییر رنگ مو‌های جدید نیز واضح خواهد بود به گونه‌ای که تیره و ضخیم می‌شوند. البته لازم است بدانید که شما شش ماه بعد از ایمپلنت طبیعی مو تنها حدود ۷۰ درصد از نتیجه کاشت مو را مشاهده خواهید کرد. اما این تازه اول راه است. شما باید منتظر باشید تا سه ماهه سوم بعد از پیوند موی طبیعی آغاز شود.

نتیجه پیوند مو بعد از 9 ماه

نتیجه کاشت مو بعد از ۹ ماه

بهترین و واضح‌ترین نتیجه کاشت مو در سه ماهه سوم رویت می‌شود. در این زمان مو‌های پیوندی به طرز چشمگیری رشد کرده و خیلی سریع شاهد پرپشت شدن موی سر خواهید بود. همچنین با نزدیک شدن به اواخر سه ماهه سوم بعد از پیوند مو، مشاهده خواهید کرد رنگ مو‌ها تیره‌تر و ضخامت آن‌ها بیشتر می‌شود.

نتیجه نهایی کاشت مو در ماه یازدهم

به طور کلی زمانی که شما وارد ماه ششم کاشت مو می‌شوید می‌توانید اولین نشانه‌های نتیجه پیوند مو را مشاهده کنید ولی اگر می‌خواهید نتیجه کامل مشخص گردد باید حداقل ۱۰ ماه صبر کنید. در سه ماهه دوم فولیکول‌ها از فاز استراحت خارج شده و رشد فعال خود را آغاز می‌کنند. بنابراین طبق آمار به دست آمده در شش ماهه اول نزدیک به ۵۰ درصد نتیجه کاشت مو مشخص می‌گردد.

ولی زمانی که شما به ماه یازدهم به بعد می‌رسید تقریباً عمده نتایج مشخص خواهد شد و شما می‌توانید وضعیت تراکم نهایی مو‌ها و همچنین خط رویش مو را ملاحظه نمایید. نکته‌ای که متخصصان به متقاضیان ایمپلنت مو گوشزده می‌کنند این است که باید منتظر نتیجه نهایی پیوند دائمی مو در ماه یازدهم باشند تا تراکم نهایی مو به طور کامل خودنمایی کند. در صورتی که همچنان تراکم مو کم بود و جایی برای کاشت مو وجود داشت، فرآیند ترمیم مو و افزایش تراکم فولیکول‌های پیوندی انجام خواهد شد.

 روند رشد موی کاشته شده در ماه دوازدهم

یکسال اول بعد از کاشت مو باید از فولیکول‌ها به خوبی مراقبت کنید تا به درستی در پوست سر استقرار پیدا کرده، رشد کنند و تراکم ‌ایده‌آل موی سر را برای شما به ارمغان بیاورند. روند رشد موی کاشته شده در ماه دوازدهم به حالت عادی برمی‌گردد. یعنی بعد از یکسال شما با خیال راحت می‌توانید از داشتن مو‌های زیبا لذت ببرید و برای رنگ کردن یا حالت دادن مو‌های خود البته با احتیاط اقدام نمایید. از این پس مو‌های پیوندی همانند مو‌های طبیعی سر، دوران استراحت و دوران رشد فعال خود را همگام با آن‌ها پیش خواهند برد.

 البته باز هم این نکته را متذکر می‌شویم که اگر شما اصالتاً فولیکول‌های ضعیفی داشته‌اید و یا اینکه تعداد زیادی فولیکول به محل پیوند منتقل شده باشد باز هم از ماه دوازدهم به بعد احتیاط‌های لازم را داشته باشید. یعنی حتی اگر می‌خواهید مو‌های خود را رنگ کنید یا برای صاف کردن مو‌ها اقدام نمایید تا زمانی که متخصص به شما اجازه نداده است دست به کار نشوید. همچنین به سراغ رنگ‌های طبیعی بروید. نباید عادی شدن رشد مو‌ها از ماه دوازدهم به بعد شما را فریب داده و ناخواسته به فولیکول‌ها آسیب وارد نمایید.

نتیجه نهایی یک سال بعد از کاشت

سؤالی که اغلب متقاضیان در جلسه مشاوره پیوند مو مطرح می‌کنند این است که چه زمانی می‌توانند نتیجه نهایی کاشت مو را مشاهده کنند. به طور کلی بین ۹ ماه تا یک سال زمان لازم است تا شما بتوانید نتیجه نهایی را رویت کنید.

 براساس روش انتخابی برای پیوند مو، تعداد فولیکول‌های پیوند شده و میزان مراقبت از فولیکول‌های کاشته شده، سرعت ظهور نتیجه نهایی کاشت مو متفاوت خواهد بود. ولی به طور کلی همه متقاضیان ایمپلنت مو بعد از یک سال می‌توانند نتیجه نهایی این اقدام زیبایی را ملاحظه نمایند. در این زمان است که شما می‌توانید تصمیم‌گیری کنید آیا باز هم نیاز به کاشت فولیکول است یا خیر.

کسانی که دچار طاسی شدید باشند اگر بعد از یک سال باز هم فضای خالی در پوست سر خود مشاهده نمایند می‌توانند با متخصص مشورت کنند تا ترمیم پیوند مو برای آن‌ها انجام گیرد.

نتایج کاشت مو بسته به نوع ریزش مو متفاوت است

مهمترین عامل مؤثر بر نتیجه کاشت مو، دلیل ریزش مو است. به همین دلیل متخصص در جلسه مشاوره از شما می‌خواهد ابتدا آزمایش خون انجام دهید و همچنین وضعیت ریزش موی شما را با دقت بررسی کرده و از شما می‌خواهد شرحی در مورد روند درمان تاکنون داشته باشید.

چون باید بداند که ریزش مو دقیقاً به چه دلیلی اتفاق افتاده است. برای مثال اگر به دلیل اختلالات هورمونی دچار ریزش مو شده‌اید احتمال رسیدن به بهترین نتیجه پیوند مو سخت می‌شود چون اگر دوباره عدم تعادل هورمونی در بدن اتفاق بیفتد تمام نتیجه کاشت مو از دست می‌رود. ولی نتیجه کاشت مو در مواردی که فرد دچار طاسی با الگوی مردانه شده است بهتر خواهد بود.

میزان موهای ناحیه اهدا کننده

از طرف دیگر باید تراکم مو در ناحیه اهدا‌کننده بانک مو نیز بررسی گردد. اگر طاسی سر شما شدید باشد قطعاً به تعداد زیادی فولیکول برای پیوند مو نیاز دارید و در نتیجه کم بودن تراکم مو در بانک اهدا‌کننده مانع از این می‌شود که شما به نتیجه دلخواه کاشت مو برسید.

سن

قطعاً سن فرد متقاضی عامل بسیار مهمی است که بر روی نتیجه پیوند مو تأثیر می‌گذارد. با افزایش سن هم بنیه فولیکول‌های مو ضعیف می‌شوند و در نتیجه بعد از پیوند مو ممکن است نتوانند در محل جدید استقرار پیدا کنند و هم به دلیل پیری پوست و در نتیجه کاهش میزان کلاژن و الاستین پوست، اتصال بین فولیکول‌های پیوندی با پوست سر کاهش یافته و خطر ریزش مو افزایش می‌یابد. به همین دلیل افراد باید در سن ۲۵ تا ۵۵ سالگی برای کاشت مو اقدام کنند.

تجربه پزشک

مهارت متخصص نیز بر روی نتیجه کاشت مو در آقایان تأثیر می‌گذارد. یک پزشک حرفه‌ای که تجربه زیادی در پیوند گرافت مو دارد می‌داند براساس الگو و دلیل ریزش مو در فرد، قدرت بانک مو و براساس سن او چه روشی را انتخاب کند که بهترین نتیجه کاشت مو را برای او به ارمغان بیاورد.

مراقبت های بعد از کاشت مو در ماه های نخست

همان‌گونه که متوجه شدید در سه ماهه اول بعد از پیوند مو‌ها، شاهد رشد مو‌های جدید نخواهید بود. شما باید در دوره استراحت فولیکول‌ها به بهترین شکل ممکن از آن‌ها مراقبت کنید تا بتوانند این مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشته و نتیجه بسیار خوبی از پیوند مو در سه ماهه دوم به دست بیاورید. در این قسمت چند نکته مراقبتی بعد از پیوند مو در ماه‌های نخست را ذکر خواهیم کرد:

مراقبت های بعد از کاشت مو در ماه اول

 1. تا زمانی که پزشک شما توصیه می‌کند لازم است در زمان استراحت سر بالاتر از بدن و در زاویه ۴۵ درجه باشد. پوست سر در زمان پیوند دستکاری شده و به همین دلیل بعد از اتمام کار، ورم پوستی را شاهد خواهید بود. برای اینکه از افزایش التهاب و تورم در ناحیه کاشت جلوگیری شود لازم است این زاویه سر با بدن را حفظ کنید.
 2. اکیداً توصیه می‌کنیم که به مدت یک ماه دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید در غیر این صورت نمی‌توانید نتیجه پیوند طبیعی ‌مو بعد از سه ماه را به خوبی رویت نمایید.
 3. حتماً لازم است تمامی دارو‌های تجویز شده توسط متخصص به طور کامل و در زمان‌های مشخص مصرف شود.
 4. با توجه به اینکه فولیکول‌ها به هیچ عنوان نباید تحت فشار قرار گیرند بنابراین از خارش دادن و ماساژ دادن سر به خصوص در زمان شستشو جلوگیری کرده و حتی برای‌ شانه زدن مو نیز باید از متخصص خود اجازه بگیرید.
 5. این به نفع شما است که تا یک ماه به سراغ ورزش‌ها و هر گونه فعالیت سنگین که باعث افزایش فشار خون و تعریق پوست می‌شود نروید. این کارها قطعاً به ضرر فولیکول‌ها تمام خواهند شد. توصیه می شود مقاله ورزش بعد از کاشت مو را مطالعه کنید.
 6. حداقل تا چند هفته باید در زمان خروج از منزل، کلاه مخصوص بعد از کاشت مو را بر روی سر قرار دهید و البته استفاده از این کلاه باید از هفته دوم آغاز شود.
 7. به تغذیه خود بیشتر اهمیت دهید. روزانه آب بیشتری نوشیده و حتما میوه‌ها و سبزیجات را در رژیم غذایی خود قرار دهید. این مواد خاصیت آنتی‌اکسیدانی قوی دارند و به التیام زخم‌ها کمک می‌کنند.
 8. تا ۴۸ ساعت بعد از ایمپلنت مو نباید حمام کنید.
 9. به شستن موی سر اهمیت بیشتری بدهید. لازم است تا زمان توصیه شده، از شامپوی مناسب استفاده کرده و همچنین از رفتن در زیر فشار مستقیم آب دوش پرهیز نمایید.
 10. با توجه به این که حداقل تا یک ماه فولیکول‌ها نباید در معرض دمای بالا قرار گیرند، بنابراین در این بازه زمانی استفاده از سشوار، اتو مو، رفتن به سونا و قرار گرفتن در معرض بخار آب حمام و حتی قرار گرفتن در تابش مستقیم خورشید برای شما ممنوع است.

میزان درد بعد از کاشت مو

درد خفیف می تواند تا چند روز پس از کاشت مو وجود داشته باشد. برخی از زیباجویان در روزهای اول پس از کاشت در خوابیدن و استراحت بعد از ایمپلنت مو مشکل دارند. پس از پیوند طبیعی مو معمولاً درد در ناحیه اهداکننده بیشتر از ناحیه گیرنده است. درد کاشت مو پس از پیوند را می توان با مسکن های بدون نسخه تسکین داد.

ناراحتی و درد ایمپلنت مو باید در عرض 48 تا 72 ساعت پس از جراحی کاهش یابد. در غیر این صورت می بایست با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

برای جلوگیری و کاهش تورم و درد در ناحیه دریافت فولیکول‌ها می‌توانید مراحل و اقدامات زیر را دنبال کنید:

 1. استفاده از داروهای مسکن: پزشک معالج شما ممکن است داروهای تسکین درد موضعی یا سیستمیک را تجویز کند تا درد را کاهش دهد. همیشه دستورات پزشک را دنبال کرده و داروها را به‌دقت مصرف کنید.
 2. استفاده از کمپرس سرد: استفاده از کمپرس سرد در ناحیه پیوند مو می‌تواند به تسکین تورم و درد کمک کند؛ اما توجه داشته باشید که کمپرس را باید با ملایمت روی پوست قرار دهید.
 3. استراحت کافی و اجتناب از فعالیت‌های شدید: در طول روزهای اولیه پس از پیوند موی طبیعی، به بدن و سر خود استراحت کافی داده و از انجام فعالیت‌های سنگینی که باعث تحریک ناحیه پیوند مو می‌شوند اجتناب کنید.
 4. پرهیز از خاراندن ناحیه پیوند مو: در 2 هفته نخست دوره نقاهت از خاراندن و اعمال فشار بر ناحیه درمان خودداری کنید.

دست زدن به موهای کاشته شده

یکی از مراقبت‌های بعد از پیوند مو، عدم دست زدن به موهای کاشته شده است. فولیکول‌هایی که به تازگی در محل جدید منتقل شده‌اند، بسیار حساس هستند و با کوچک‌ترین فشار، یا زاویه کاشت آن‌ها تغییر پیدا کرده و در نتیجه وقتی موها رشد می‌کنند، ظاهری شلخته خواهند داشت و یا اینکه ممکن است یا فولیکول‌ها به دلیل تحمل فشار، از بین بروند. بنابراین نتیجه کاشت مو به طور کامل از دست خواهد رفت. متخصص از شما می‌خواهد حداقل به مدت دو هفته از دست زدن به موهای کاشته شده پرهیز کنید.

بعضی از افراد می‌خواهند دلمه‌هایی که در محل زخم ها تشکیل شده است را تمیز کنند. باید اجازه دهید که این دلمه‌ها به صورت خود به خود بریزد و به هیچ عنوان آن‌ها را دستکاری نکنید. حتی در مدت این دو هفته به هیچ عنوان نباید از کلاه و روسری بر روی سر خود استفاده کنید چون همین فشار کم هم می‌تواند به فولیکول‌های شما آسیب جدی وارد کند. پس احتیاط لازم را به خرج دهید تا نتیجه کاشت و هزینه‌ای که صرف کرده‌اید، به بهترین شکل ممکن حفظ شود. برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو کلیک کنید.

توصیه ‌هایی جهت ماندگاری نتایج کاشت مو بعد از سه ماهه اول

 1. یکی از راهکار‌های مهم جهت ماندگاری نتایج پیوند مو بعد از سه ماه اول اهمیت دادن به نکات مراقبتی بعد از کاشت است.
 2. عامل مهم دیگر نیز در این موضوع تاثیر دارد که باید به مهارت متخصص در کاشت مو اشاره نمود. مراجعه‌کنندگان زیادی وجود دارند که از اعتماد خود به یک متخصص غیرحرفه‌ای گلایه می‌کنند چرا که بعد از اتمام کار متوجه شده‌اند فولیکول‌های پیوندی در زمان انتقال از دست رفته و به همین دلیل بعد از طی شدن سه ماهه اول، هیچ رشدی را در موی ابرو شاهد نخواهند بود. لذا اکیدا توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به پیوند مو، بهترین متخصص کاشت طبیعی مو را پیدا کنید تا با خیال آسوده بتوانید این متد زیبایی را انجام دهید.
 3. البته درمان دلیل ریزش مو نیز عامل موثر دیگری بر ماندگاری نتیجه کاشت مو خواهد بود. متخصصان پیوند طبیعی مو توصیه می‌کنند که قبل از اقدام به پیوند گرافت مو حتما باید حتی‌المقدور دلیل ریزش ابرو درمان شود در غیر این صورت مجددا شاهد از دست رفتن مو‌های کاشته شده خواهید بود و در واقع ماندگاری نتیجه پیوند مو بسیار کوتاه می‌شود.

زمان مورد نیاز جهت مشاهده نتیجه کاشت مو

زمان مورد نیاز جهت مشاهده نتیجه کاشت مو

تحقیقات نشان داده است که در میان روش‌های موجود برای درمان کم پشتی و طاسی سر، پیوند طبیعی مو به عنوان بهترین، مؤثرترین و ایمن‌ترین روش شناخته شده است. متخصص در این روش از فولیکول‌های بدن خود شما استفاده می‌کند. در نتیجه خطر پس زدن توسط سیستم ایمنی بدن وجود ندارد. اما متأسفانه به دلیل اینکه اطلاعات کافی در این زمینه در اختیار مردم قرار نگرفته است، عمده مراجعه‌کنندگان نمی‌دانند که از چه زمانی باید منتظر رؤیت نتیجه کاشت مو باشند. در این قسمت از مقاله، شما را با تغییرات نتیجه کاشت مو در دوره نقاهت تا رسیدن به نتیجه نهایی آشنا خواهیم کرد:

 1. در دو هفته اول شما تنها عارضه‌هایی همانند ورم، التهاب، کبودی، خارش و حتی پوسته پوسته شدن سر را رؤیت می‌کنید. نباید نگران چنین مشکلاتی باشید چرا که به گفته متخصصان این عارضه‌ها کاملاً طبیعی هستند. فرصت بدهید تا بدن ریکاوری کرده و از شر این عارضه‌ها خلاص شوید.
 2. اگر در سه ماه اول با ریزش مو‌ها مواجه شدید باید خوشحال باشید که کاشت ‌مو با موفقیت انجام شده است. حتماً این صحبت برای شما عجیب خواهد بود اما باید بگوییم که این شوک ریزشی به معنای فراهم شدن شرایط جهت رشد فولیکول‌های جدید خواهد بود.
 3. در واقع شما می‌توانید به مرور زمان نتیجه کاشت مو را از سه ماهه دوم مشاهده کنید. تقریباً در شش ماه اول بعد از کاشت مو بین ۵۰ تا ۷۰ درصد مو‌ها براساس نحوه مراقبت شما و البته روشی که متخصص برای کاهش انتخاب کرده است، رؤیت خواهند شد.
 4. و اما در نهایت بعد از سپری شدن ۹ ماه تا ۱۲ ماه شما می‌توانید نتیجه نهایی ایمپلنت طبیعی مو را مشاهده کرده و از پرپشت شدن موی سر خود لذت ببرید.

آیا می ‌توانیم فرآیند رشد مو را تسریع کنیم؟

زمانی که فولیکول‌ها به محل پیوند منتقل می‌شوند، بسیار سست و ضعیف بوده و به مراقبت زیادی برای سازگاری با منطقه جدید نیاز دارند. در چنین شرایطی نه ‌تنها باید به نکات مراقبتی توصیه شده توسط متخصص توجه کرد بلکه باید دارو‌های تقویتی که متخصص برای شما در نظر می‌گیرد را مصرف کنید. از طرف دیگر باید رژیم غذایی مناسب داشته باشید.

اگر می‌خواهید فرآیند رشد مو تسریع پیدا کند باید تمامی دستورالعمل‌هایی که بعد از پیوند مو در دوره نقاهت توصیه می‌گردد را جدی گرفته و از طرف دیگر دارو‌های تقویتی همانند زینک پلاس را در زمان مقرر مصرف نمایید. در واقع نحوه عملکرد متخصص، نحوه مراقبت شما در دوره نقاهت و همچنین میزان تقویت فولیکول‌ها، بر سرعت رشد مو تأثیر می‌گذارد.

چربی مو بعد از کاشت طبیعی است؟

باید بدانید که بعد از کاشت مو، دچار چربی پوست سر خواهیم شد و همین موضوع باعث نگرانی فرد متقاضی می‌شود چون فکر می‌کند چربی سر بعد از پیوند مو خطرناک بوده و باعث آسیب به فولیکول‌ها می‌شود. درست است که در حالت عادی چرب شدن مو‌های سر اصلا مناسب نیست و باید هر چه زودتر این چربی کنترل شود ولی بحث چربی سر بعد از ایمپلنت مو، امری کاملاً طبیعی بوده و در واقع به بهبود سریع‌تر زخم‌های ایجاد شده در سر و تقویت فولیکول‌ها کمک می‌کند. بنابراین چربی سر بعد از کاشت مو از چند منظر مفید است:

چرب شدن پوست سر بعد از کاشت مو

 • ترمیم زخم ها

زمانی که زخمی بر روی پوست ایجاد می‌شود، واکنش طبیعی پوست در راستای ترمیم زخم‌ این است چربی را به عنوان یک لایه محافظتی بر روی پوست ایجاد کند تا از یک سو از خشک شدن بیش از اندازه پوست جلوگیری کرده و در نتیجه زخم خیلی سریع‌تر التیام پیدا کند و از طرف دیگر این لایه محافظتی همانند یک عایق، از نفوذ میکروب‌ها به داخل زخم جلوگیری نماید. پس همانگونه که متوجه شدید، چربی سر بعد از کاشت مو برای جلوگیری از عفونی شدن زخم‌ها، اهمیت بسیار زیادی دارد.

 • تقویت زخم و فولیکول

از طرف دیگر این چربی نقش تغذیه‌کنندگی دارد. در واقع برای اینکه زخم‌ها سریع‌تر بهبود پیدا کنند، باید مواد غذایی به زخم‌های ایجاد شده در محل بانک مو و محل پیوند برسد. چربی بعد از ایمپلنت مو، سرشار از مواد مغذی است. پس هم زخم‌ها بهبود پیدا کرده و هم قدرت فولیکول‌ها افزایش می‌یابد و مو‌ها با سرعت بیشتری رشد خواهد کرد.

 • تثبیت فولیکول در محل پیوند

با توجه به اینکه چربی پوست سر بعد از پیوند مو همانند یک لایه عایق عمل کرده و مانع از خشک شدن پوست می‌شود، بنابراین به جا‌گیری بهتر فولیکول‌ها نیز کمک خواهد کرد. پس از حرکت و جابجایی آن‌ها جلوگیری می‌کند. البته توجه داشته باشید اگر شما حتی فشار کمی به سر وارد کنید، در نتیجه این چربی نمی‌تواند فولیکول‌ها را در خود حفظ کرده و فولیکول‌ها جابجا خواهند شد.

پس همان گونه که متوجه شدید چربی سر بعد از پیوند مو اگر در حد نرمال باشد، نه تنها باعث ریزش مو‌ها نمی‌شود بلکه به تقویت فولیکول‌ها و التیام پوست سر کمک می‌کند. اما اگر شاهد افزایش چربی سر بعد از کاشت مو هستید، باید حتماً با متخصص صحبت داشته باشید چون چربی بیش از اندازه، تاثیر کاملاً منفی داشته و در نتیجه خطر جدی برای فولیکول‌ها به حساب می‌آید. در چنین شرایطی متخصص از شما می‌خواهد شوینده مناسب استفاده کنید؛ در معرض گرد و غبار قرار نگیرید و از شستن بیش از اندازه مو‌های خود پرهیز کنید تا این چربی کنترل شده و مو‌های پیوندی سالم بمانند.

علت ریزش موهای کاشته شده بعد از یک سال

اکثر موهای کاشته شده در طول دوران نقاهت ممکن است دچار ریزش شوند که این امر برای پیوند مو طبیعی قلمداد می‌شود. به طور معمول بعد از یک جراحی موفق کاشت مو می‌توان پس از مدت زمان یک سال، رشد موها را به صورت طبیعی مشاهده نمود. در این مدت موها دارای ضخامت مطلوب خواهند شد و طبیعی به نظر می‌رسند. ممکن است ریزش موها بعد از یک سال به دلایل گوناگون از جمله عدم کاشت موفق مشاهده شود. گاهی اوقات سن نامناسب برای کاشت مو سبب می‌شود که فرایند پیوند مو به طور قابل توجهی با عدم موفقیت مواجه شده و موها به صورت مناسبی رشد نکنند و حتی دچار ریزش شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سن کاشت مو این مقاله را مطالعه کنید.

رعایت کردن نکاتی که توسط پزشک مشخص می‌شود پس از فرایند کاشت از ضروریات مهم است که باید مورد توجه افرادی که کاشت مو را انجام داده‌اند قرار بگیرد. تغذیه مناسب و مصرف ویتامینهای ضروری که تجویز می‌شوند، تقویت موها، مراجعه به متخصص مربوطه به صورت دوره‌ای، شستشوی مناسب موها و کاهش استرس از جمله عواملی هستند که سبب می‌شوند جریان خون بهتر شده و در نتیجه فرایند کاشت مو موفقیت‌آمیز شود. با رعایت مراقبتهای لازم برای موهای کاشته شده فولیکولها تقویت می‌شوند و در نتیجه ریشه و تار موها مقاوم باقی خواهند ماند.

چند درصد از موهای کاشته شده رشد می کنند؟

به طور کلی در سه ماه اول بعد از کاشت مو، رشد مو را شاهد نخواهید بود چون فولیکول‌های پیوندی در فاز استراحت قرار می‌گیرند. بنابراین رشد مو‌ها از ماه چهارم به بعد آغاز می‌شود. در سه ماهه دوم، نزدیک به ۷۵ درصد و بعد از این 9 ماه نزدیک به ۹۰ درصد مو‌های کاشته شده را شاهد خواهید بود.

بنابراین همانطور که متوجه شدید، نتیجه این متد زیبایی، بسیار عالی است. اما در صورتی که فولیکول‌ها ضعیف باشند، متخصص در حین جابجایی فولیکول‌ها به آن‌ها آسیب وارد کند و یا اگر شما نکات مراقبتی را رعایت نکنید و به صورت ناخواسته منجر به آسیب به فولیکول‌ها شوید، قطعاً درصد رشد مو‌ از فولیکول‌های پیوندی کاهش خواهد یافت.

چرا موهای کاشته شده رشد نمی کند؟

چرا موهای کاشته شده رشد نمی کند؟

نتیجه نهایی یک کاشت موی موفق که توام با مراقبت صحیح از سوی بیمار باشد این است که موهای کاشته شده به شکل مناسبی رشد کرده و پس از یک سال از تراکم کافی برخوردار شوند. تقویت ریشه و ساقه موها از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در چرخه رشد موهای کاشته شده موثر عمل می‌کند. یکی از مهم‌ترین مراحل پس از کاشت مو، هفته اول است که نیاز به مراقبت جدی از طرف بیمار دارد.

در این زمان لازم است که از پیوندها مراقبت کافی به عمل آید زیرا پیوندها در طول این مدت ایمن نیستند و هرگونه آسیب به آنها ممکن است سبب عدم رشد صحیح مو در آینده شود. بسیاری از افرادی که قبل از انجام کاشت مو دارای شرایط مناسب و لازم نیستند احتمال دارد که دچار ریزش موهای کاشته شده شود. استفاده از داروهایی که توسط پزشک تجویز می‌شود تا روند رشد موها سرعت بیشتری پیدا کند ضرورت دارد. عواملی که در بدن سبب می‌شوند ریشه موها تضعیف شوند موحب خواهند شد فولیکول‌های کاشته شده نیز رشد کافی نداشته باشند.

بنابراین توصیه می‌شود قبل از کاشت مو برای هر داوطلب، علل ریزش موهای او مشخص شود تا بتوان از ریزش مجدد موها پس از کاشت ممانعت کرد. البته این نکته را باید مورد نظر قرار داد که ریشه مو باید به شکلی مطلوب حفظ گردد تا درمانهای طبی بتوانند موثر واقع شوند. مشکلات متابولیکی، کمبود ویتامین‌ها و برخی مواد معدنی در بدن، همین طور زیاد بودن هورمون دی هیدروتستوسترون از جمله موارد مهمی هستند که در تضعیف ریشه موها نقشی مهم دارند. این موارد باید قبل از فرایند کاشت مو توسط متخصص مربوطه بررسی شوند تا کاشت مو با عدم موفقیت روبرو نشود.

دلایلی که ممکن است کاشت مو ریزش کند؟

اکثر تکنیک‌‎‌های پیوند طبیعی مو مادام العمر دوام خواهند داشت، اما در برخی شرایط ناگوار ممکن است در نهایت ریزش کنند و نیاز به تجدید داشته باشند. دلیل این امر می تواند این باشد که شما پیوند را در سنین جوانی انجام داده اید و فولیکول ها به طور ناگهانی تولید فولیکول مو متوقف شده اند.

تنها زمانی که می توانید انتظار داشته باشید کاشت مو ریزش کند، در چند ماه اول پس از کاشت است و اگر نکات مراقبت پس از کاشت را رعایت کنید جای نگرانی نیست.

برای اطمینان از جلوگیری از ریزش گرافت های کاشته شده، می توانید نکات مراقبتی بعد از کاشت را رعایت کنید . اگر تمام تلاش خود را برای پیروی از نکات ما انجام می دهید، بعید است که کاشت موی شما در دراز مدت ریزش کند و معمولاً به مراقبت زیادی نیاز ندارد.

آیا نتیجه کاشت مو دائمی است؟

آیا کاشت مو نتایج دائمی می دهد؟

کاشت مو یکی از روشهایی است که اگر با تکنیک صحیح و مهارت پزشک برای فردی که دارای شرایط مناسبی جهت پیوند مو است استفاده شود نتایج طولانی مدت و دائمی خواهد داشت. برای این که بتوان از کاشت مو نتایج قطعی و دائمی گرفت نیاز است که تجویزهای دارویی و شرایط مراقبتی که از طرف پزشک تعیین می‌شوند توسط بیمار رعایت گردند.

فولیکول‌هایی که کاشته می‌شوند اگر به درستی مراقبت شوند به صورت دائمی رشد کرده و با افزایش سن نیز تغییری در آنها ایجاد نخواهد شد. البته بعد از پیوند، نازک شدن موها با افزایش سن مشاهده شود هیچ گاه به صورت الگوی ریزش اولیه قبل از پیوند بروز نخواهد کرد.

نتیجه نهایی کاشت مو در ورتکس سر

چنانچه کاشتن مو در منطقه ورتکس سر با استفاده از تکنیک‌های مدرن و توسط پزشکان ماهر و متخصص انجام شود، نتایج زیر قابل پیش‌بینی خواهد بود:

 1. برطرف شدن آثار پیوند و التهاب در طی ماه اول
 2. ریزش موقتی موهای کاشته شده ( شوک ریزش مو) در 2 الی 3 ماه نخست
 3. رویش و افزایش ضخامت موها پس از 6 ماه نخست
 4. رشد منظم و تطابق موهای کاشته شده با سایر موها در 9 الی 12 ماه نخست

لازم به ذکر است که نتیجه نهایی پیوند مو در ناحیه ورتکس سر به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت. برخی از موارد مؤثر در نتایج نهایی، به شرح زیر خواهند بود:

 1. وضعیت موهای موجود در این منطقه
 2. کیفیت پوست و فرم صورت شما
 3. تکنیک پیوند مو
 4. تجربه و مهارت پزشک انجام دهنده متد
 5. تجربه و مهارت کادر درمانی
 6. پاسخ بدن فرد به پیوند مو طبیعی

چگونه موهای کاشته شده را تقویت کنیم؟

زمانی که فرآیند پیوند مو به اتمام می‌رسد، وظیفه فرد متقاضی برای مراقبت از مو‌های کاشته شده آغاز خواهد شد. در این مدت باید نکات مراقبتی که توسط متخصص آموزش داده می‌شوند را رعایت کنید تا از ریزش فولیکول‌های کاشته شده جلوگیری کرده و از طرف دیگر بتوانید مو‌های پیوندی را تقویت کنید. راهکار‌هایی که باعث تقویت مو‌های کاشته شده می‌شوند عبارتند از:

 1. متخصص از شما می‌خواهد حتما دارو‌های تقویتی تجویز شده را مصرف کنید. به هیچ عنوان نباید به صورت سر خود به سراغ دارو و یا مکمل بروید چون وضعیت بدن هر فرد واکنش متفاوتی را نسبت به این دارو‌ها نشان می‌دهد. شاید شما به داروی تقویتی نیاز ندارد و مصرف کردن آن‌ها تأثیر منفی بر روی نتیجه کاشت مو خواهد گذاشت. پس تنها موظف هستید به سراغ دارو‌هایی بروید که متخصص در نظر گرفته است.
 2. یکی دیگر از روش‌های تقویت مو‌های کاشته شده، مزوتراپی است. مزوتراپی به روش گفته می‌شود که در آن متخصص محلول تقویتی حاوی انواع ویتأمین‌ها، پروتئین‌ها، هورمون‌ها و عناصر معدنی را با استفاده از سوزن‌های ظریف به پوست سر تزریق می‌کند. در این صورت این مواد مستقیماً در تماس با فولیکول‌ها قرار گرفته و راندمان جذب افزایش خواهد یافت. از سه ماهه دوم بعد از کاشت مو، رشد مو‌ها آغاز خواهد شد. اگر متخصص متوجه شود که سرعت رشد مو‌ها بسیار کند است و بداند که دلیل این کندی رشد، ناشی از ضعف فولیکول‌ها است، قطعاً فرآیند مزوتراپی را برای شما انجام خواهد داد.

تراکم موهای کاشته شده

تراکم موهای کاشته شده چقدر است؟

متقاضیان پیوند مو باید بدانند که در هر جلسه درمانی حداکثر چه تعداد فولیکول قابل پیوند است تا انتظار بی‌جا نداشته باشند. به طور کلی بالاترین تراکم پیوندی، ۴۵۰۰ گرافت است و اگر متخصصی به شما این وعده را داده که ما تعدادی بالاتر از این عدد را برای شما پیوند می‌کنیم، بدانید که ادعای دروغین را مطرح می‌کند تا از این طریق بتواند توجه شما را به خود جلب کند. البته لازم است بدانید که امکان یا عدم امکان کاشت ۴۵۰۰ گرافت برای فرد متقاضی به چند عامل بستگی دارد:

 1. شدت طاسی سر
 2. الگوی طاسی
 3. قدرت بانک مو و تراکم مو در بانک مو
 4. مهارت متخصص در انتخاب روش و اجرای آن

آیا امکان دارد موهای کاشته شده رشد نکنند؟

متأسفانه باید این واقعیت را بیان کنیم که امکان رشد نکردن فولیکول‌های پیوندی وجود دارد. این اتفاق به دلایل مختلف رخ می‌دهد:

 1. اولین عامل، نحوه عملکرد متخصص است. اگر دکتر کاشت ابرو در برداشت و کاشت فولیکول با دقت عمل نکند، آسیب‌های وارد شده به فولیکول‌ها باعث از دست رفتن آن‌ها می‌شود. بنابراین وقتی فاز استراحت سپری شد و شما منتظر هستند در سه ماهه دوم فولیکول‌های پیوند رشد خود را آغاز کنند اصلاً نتیجه‌ای را شاهد نخواهید بود.
 2. از طرف دیگر ممکن است که فولیکول‌ها ذاتا ضعیف باشند. اگر رشد طبیعی موی شما بسیار ضعیفی است، باید قبل از کاشت مو این موضوع را با متخصص در میان بگذارید. در واقع ژنتیک مهمترین عاملی است که می‌تواند بر روی روند رشد مو‌های پیوندی تأثیر بگذارد.
 3. سومین عاملی که منجر به رشد کردن مو‌های کاشته شده می‌گردد، بحث عدم تغذیه مناسب و عدم خون‌رسانی کافی به فولیکول‌های پیوندی است. یعنی اگر شما نکات مراقبتی بعد از پیوند مو را رعایت نکنید و تغذیه لازم را نداشته باشید، فولیکول‌ها دچار ضعف و عفونت شده و از بین می‌روند.

نظرات کسانی که پیوند مو انجام داده اند

نظرات کسانی که کاشت مو انجام داده اند

از آنجایی که آگاهی از نظرات افرادی که کاشت مو را انجام داده‌اند کمک می‌کند تا ما با دقت بیشتری بتوانیم تصمیم‌گیری کرده و حتی اطلاعات واقعی و حقیقی به دست بیاوریم، بنابراین چند مورد از نظرات متقاضیان پیوند مو که قبلاً تحت نظر این کلینیک کاشت موی طبیعی را انجام داده‌اند را برای شما بیان می‌کنیم:

 1. کاشت مو باعث پرپشتی و یکنواختی مو‌ها می‌گردد.
 2. اگر حرفه‌ای باشد و فولیکول‌ها را در جایگاه مناسب در محل پیوند قرار دهد، هم خط رویش موی شما طبیعی به نظر می‌رسد و هم مو‌های بسیار پرپشتی خواهید داشت.
 3. سرعت رشد مو در محل پیوند کم بود که به نظر متخصصین این اتفاق به دلیل ژنتیک و یا ضعف غذایی بدن اتفاق افتاده است.
 4. کاشت مو عوارضی را به همراه دارد اما شدت این عارضه‌ها به عملکرد متخصص بستگی دارد.
 5. می‌توانید مو‌های کاشته شده را نیز رنگ کنیم ولی برای زمان رنگ کردن حتماً باید از متخصص خود سؤال بپرسید.
 6. اگر بانک موی بسیار ضعیفی دارید باز هم با روش‌هایی همانند میکروگرافت می‌توانید نتیجه بسیار خوبی را از پیوند مو به دست بیاورید.

رویش مو بعد از کاشت چقدر طول می کشد؟

به طور کلی متقاضیان پیوند موی طبیعی باید بدانند که لازم است ۹ تا ۱۲ ماه صبر کنند تا نتیجه نهایی و کامل کاشت مو طبیعی رؤیت گردد. در واقع در سه ماه اول شما هیچ نتیجه‌ای را مشاهده نمی‌کنید چون فولیکول‌ها در حال استراحت هستند و سه ماهه دوم رشد مو‌ها آغاز می‌شود. اگر فولیکول‌های شما به صورت ذاتی قوی باشند و از طرف دیگر به تغذیه خود اهمیت دهید، قطعاً رشد مو‌ها با سرعت بیشتری پیش می‌رود و ۹۰ درصد نتیجه نهایی پیوندی مو بعد از ۹ ماه رؤیت خواهد شد.

ایا همه موهای کاشته شده رشد می کنند؟

برای اینکه تمامی مو‌های کاشته شده رشد کرده و مو‌های پرپشتی را بعد از ۹ ماه شاهد باشید، چند شرط لازم است:

 1. فولیکول‌های شما به صورت ژنتیکی باید قوی باشند تا بعد از پیوند بتوانند خود را با محیط جدید وفق دهند و با قدرت در پوست سر استقرار پیدا کنند. در این صورت احتمال از دست رفتن فولیکول‌ها کاهش می‌یابد.
 2. دومین عامل، عملکرد متخصص برای استخراج و کاشت فولیکول‌ها است. در واقع عمده نتیجه این متد زیبایی به دستان متخصص بستگی دارد. اگر آسیبی به فولیکول‌ها وارد شود ممکن است همه مو‌های کاشته شده رشد نکنند.
 3. همچنین شما باید توصیه‌های مراقبتی بعد از کاشت مو را جدی بگیرید. این موضوع هم به کاهش دوره نقاهت و برطرف شدن سریع‌ترین عارضه‌ها کمک می‌کند و از سوی دیگر باعث تقویت بهتر فولیکول‌ها شده و باعث افزایش سرعت رشد موهای پیوندی خواهد شد.

محکم شدن گرافت مو های کاشته شده چقدر طول میکشد؟

مدت زمان محکم شدن گرافت مو

۷ تا ۱۰ روز زمان لازم است تا گرافت‌های کاشته شده در پوست سر به خوبی استقرار پیدا کنند و به اصطلاح محکم شوند. در این مدت به هیچ عنوان نباید فشاری به پوست سر وارد کرد. حتی لمس کردن پوست سر، خاراندن و حتی استفاده از کلاه باعث آسیب جدی به گرافت‌ها می‌شود. به عبارت دیگر این 10 روز، زمان طلایی به حساب می‌آید چون فولیکول‌ها هنوز حساس هستند و گرافت‌های کاشته شده به خوبی در پوست سر تثبیت نشده‌اند. بنابراین کوچکترین فشار حتی در حد وزش باد باعث جابجایی گرافت‌ها و از دست رفتن آن‌ها خواهد شد.

آیا موی کاشته شده سفید میشود؟

برای پیوند مو متخصص از فولیکول‌هایی که در قسمت پشت سر یا در صورت شما وجود دارد استفاده می‌کند. بنابراین مو‌های کاشته شده همانند مو‌های دیگری که در سر شما وجود دارند، روند رشد طبیعی خود را طی کرده و با افزایش سن، شما شاهد سفید شدن مو‌های کاشته شده خواهید بود.

بعد از کاشت مو چقدر باید استراحت کرد؟

دوره نقاهت بعد از کاشت مو بین یک تا دو هفته طول می‌کشد. براساس شدت عوارضی که در پوست سر بروز کرده‌اند، این دوره نقاهت برای هر فرد متفاوت خواهد بود. البته قدرت ایمنی بدن فرد متقاضی برای بهبود سریع‌تر زخم‌های ایجاد شده در محل پیوند و بانک مو نیز تعیین‌کننده دوره نقاهت خواهد بود. بهتر است چند روز اول بعد از کاشت مو را به طور کامل در خانه باشید و به استراحت بپردازید. در واقع یک هفته اول بعد از ایمپلنت مو بهترین فاصله زمانی برای التیام زخم‌ها، کاهش التهاب و ورم پوست سر است. بهتر است در این یک هفته از شرایط کاری و حتی از استرس به دور باشید و در خانه بمانید.

سیاه شدن سر بعد از کاشت مو

سیاه شدن سر بعد از کاشت مو می‌تواند ناشی از عفونت باشد. باید حتماً وضعیت پوست سر شما کنترل گردد. اگر علائم عفونت را مشاهده کردید باید هر چه زودتر به متخصص مراجعه کنید تا دارو درمانی آغاز گردد. شاید بتوان جلوی پیشروی عفونت را گرفت و بخش عمده‌ای از فولیکول‌های پیوندی را زنده نگه داشت. البته ممکن است خونرسانی ضعیف به محل پیوند، دلیل دیگری از سیاه شدن سر بعد از کاشت موی طبیعی باشد. بنابراین اگر شما فشاری به پوست سر خود وارد کرده باشید، همین فشار می‌تواند باعث مسدود شدن رگ‌های خونی در محل زخم شده و در نتیجه پوست سر سیاه می‌شود.

مدل مو برای موهای کاشته شده

امکان انتخاب مدل مو برای مو‌های کاشته شده وجود دارد منوط بر اینکه حداقل ۹ ماه صبر کنید تا عمده نتیجه ایمپلنت موی طبیعی رؤیت گردد. در این صورت با اطمینان خاطر از اینکه هیچ آسیبی به فولیکول‌ها وارد نمی‌شود، می‌توانید مدل دلخواه خود را بر روی مو‌ها پیاده کنید. البته باز هم بهتر است در فاصله زمانی یک سال بعد از کاشت مو احتیاط‌های لازم را به خرج دهید و از زمانی که می‌خواهید مدل مو‌های خود را عوض کنید، نکات مراقبتی همانند دور نگهداشتن سشوار از سر و استفاده کمتر از مواد حالت‌دهنده مو را رعایت نمایید تا فولیکول‌ها دچار آسیب نشوند.

سشوار کشیدن بعد از پیوند مو

سشوار بعد از کاشت مو

سؤالی که اغلب متقاضیان پیوند مو مطرح می‌کنند این است که چه زمان می‌توانیم به سراغ سشوار بعد از کاشت مو برویم. از آنجایی که حرارت باعث آسیب به فولیکول‌ها می‌گردد، بنابراین بهتر است که حداقل یک ماه صبر کنید تا فولیکول‌های کاشته شده به خوبی در پوست سر استقرار پیدا کنند و با افزایش دما از بین نروند. البته متخصص براساس وضعیت پیوند موی شما، نوع روش استفاده شده و تعداد فولیکول‌های پیوندی، بهترین زمان برای استفاده از سشوار بعد از پیوند مو را مشخص می‌کند. اما بعد از یک ماه در صورتی که خواستید سشوار استفاده کنید باز هم باید فاصله آن تا پوست سر حداقل ۳۰ سانتیمتر باشد تا باد گرم مستقیم به فولیکول‌ها برخورد نکند.

آیا بعد از کاشت مو می توان موها را از بین برد؟

اگر گرافت‌ها در خط مو مورد رضایت فرد زیباجو نباشد، می‌توان از لیزر موهای زائد و/یا موچین برای برداشتن این موها استفاده کرد. خط رویش بیش از حد پایین باعث ظاهری غیر طبیعی می شود و اغلب مراجعین از اشتباهات جراح قبلی خود شاکی هستند و به دنبال راهی برای حذف گرافت های کاشته شده هستند.

درمان های مکرر ممکن است لازم باشد تا زمانی که موها در این مکان ها رشد نکنند. علاوه بر این، موهایی که در جهتی متفاوت از روش رشد طبیعی مو قرار گرفته اند، معمولاً باید برداشته شوند. لیزر موهای زائد زمانی مناسب است که گرافت‌های پیوند شده کوچک باشند. گرافت های موی کاشته شده شما را می‌توان برداشت و در ناحیه دیگری قرار داد تا اشتباهات جراح قبلی شما اصلاح یا رفع شود.

چگونه بعد از کاشت مو لاغر شویم؟

پس از انجام کاشت مو، مهم است که به روشی ایمن به وزن ایده‌ال خود برسید. در اینجا چند نکته برای دنبال کردن وجود دارد:

 1. همیشه قبل از شروع هر برنامه کاهش وزن با پزشک خود مشورت کنید.
 2. از رژیم های غذایی شدید یا روش‌های کاهش وزن سریع خودداری کنید، زیرا می‌توانند بدن شما را تحت فشار قرار دهند و بهبودی را به تاخیر بیندازند.
 3. ورزش منظم را در برنامه روزانه خود بگنجانید، اما مراقب فعالیت‌هایی باشید که ممکن است به پوست سر شما آسیب وارد کند.
 4. برای حمایت از رشد مو و سلامت کلی، روی خوردن غذاهای سالم و غنی از مواد مغذی تمرکز کنید.
 5. هیدراته بمانید و مقدار زیادی آب بنوشید تا بدن و فولیکول های مو را سالم نگه دارید.

علت پیچش مو بعد از کاشت مو

علت فر شدن مو بعد از کاشت

یکی از عمده سؤال‌های مطرح‌شده از سوی متقاضیان پیوند مو علت فر و وز شدن موها پس از کاشتن مو است. در این راستا نخستین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که نتایج موفق پیوند مو ارتباط مستقیمی با تبحر و تجربه پزشک جراح پوست و مو خواهد داشت.

پزشک متخصص پوست و مو باید بر اساس ویژگی‌های فرد متقاضی اقدام به تعیین مناسب‌ترین ناحیه برداشت فولیکول مو اقدام کند. چنانچه محل برداشت مو از کیفیت لازم برخوردار نباشد ممکن است نتایج نامطلوبی قابل‌تصور باشد. در بسیاری از موارد محل برداشت مو ناحیه پشت سر فرد متقاضی خواهد بود؛ با این حال، ناحیه مذکور باید از فولیکو‌های مناسبی برخوردار باشد.

علاوه بر موارد ذکرشده، در هنگام پروسه جراحی پزشک جراح باید شیارهایی را در ناحیه درمان ایجاد کند. این شیارها باید با تجربه قبلی و ظرافت ایجاد شده تا از دست‌کاری و آسیب به پیازهای مو اجتناب صورت گیرد.

روش و تکنیک پیوند مو نیز می‌تواند در احتمال بروز مشکلاتی مانند فر و وز شدن موهای جدید مؤثر باشد؛ به طور مثال، در روش FIT به علت فقدان بافت محافظت‌کننده در اطراف فولیکول‌ها، احتمال آسیب به ساقه و ریشه موها وجود خواهد داشت. شایان‌ذکر است که احتمال بروز چنین عوارضی در کلینیک‌های معتبر پوست و درمان بسیار پایین خواهد بود.

کراتین بعد از کاشت مو

پیروی و پایبندی به اصول مراقبتی تجویزشده برای دوران نقاهت پیوند مو می‌تواند در نتایج نهایی این شیوه درمانی تأثیر بسزایی داشته باشد. یکی از نکات مهم پس از پیوند موی طبیعی مصرف مکمل‌ها تحت نظر پزشک معالج است. به طور کلی، پس از کاشتن مو به فرد زیبا جو توصیه می‌شود که تا مدتی از فعالیت‌های سنگین مانند بدن‌سازی اجتناب کند. همچنین فرد موردنظر باید از مصرف خودسرانه برخی ویتامین‌ها و مکمل‌ها مانند کراتین خودداری کند.

شواهدی وجود دارد که بیان‌گر این مطلب هستند که ارتباط مستقیمی میان توقف ریزش مو و توقف مصرف کراتین وجود دارد؛ به همین سبب از فرد متقاضی خواسته می‌شود که تا مدتی پس از پیوند موی طبیعی از مصرف کراتین خودداری کند. همچنین فرد مذکور باید از محتویات مکمل‌های مورد مصرف خود نیز به طور کامل آگاه باشد. به طور مثال، برخی از مکمل‌های ورزشی به استروئید آلوده بوده و می‌توانند نتایج نامطلوبی را برای پیوند مو ایجاد کنند.

مقاله قبلی
کاشت مو اقساطی با شرایط ویژه و استثنائی
مقاله بعدی
بهترین زمان برای کاشت مو از نظر سنی چه زمانی است؟

67 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام خسته نباشید من یه سوال داشتم من روز ۷۵ کاشتمه ولی باز ریزش موهای کاشتع شده دارم ایا طبیعیه؟

  پاسخ
 • با سلام
  مدت چهار ماه از کاشت موی سرم میگذرد و در مجموع از شروع رویش راضیم, اما از همان هنگام کاشت مو که دو خانم انجامش دادند, بنظرم میامد که متاسفانه یکیشان انچنان منظم و مرتب روی سرم وقت نمیگذارد, کلینیک کاشتم نیز معتبر هستش و دارای مجوز, اکنون همان طرف سرم تعداد کمتری مو در آورده و تراکمش از آنطرف کمتره, دکترم میگوید که این عدم یکسانی طبیعیه و یکبار هم مزوتراپی کردم, آیا امیدی هست در ماههای بعدی کمی فعالیت آن قسمت ضعیف, بیشتر و تراکمش زیاد بشود?

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر در ماه سوم و هفتاد روز از کاشت مو میگذرد و حدود بیست تا سی درصد موهای کاشته شده بصورت نازک روئیت میشود این طبیعی است؟ متشکرم

  پاسخ
 • ابوالفضل حبیبی نیا
  نوامبر 30, 2022 1:57 ق.ظ

  سلام من الان ۶ماه از کاشت مو گذشته است ایا میتوانم از شامپوی ضد شوره استفاده کنم چون ۶ماه گذشته یا باید بیشتر از سر مراقبت کنم

  پاسخ
 • محمد حمیدی
  دسامبر 11, 2022 10:01 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر و متشکرم از پاسخ های خوبتان، بنده دقیقاً ۵ ماه از کاشت موهایم میگذرد ، موها کامل رشد کردند اما از تراکم رضایت کامل ندارم، آیا تراکم موها بیشتر خواهد شد یا خیر ؟ متشکرم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   با پزشک خود مشورت کنید و در صورت صلاحدید ایشان احتمالا بتوانید بعد از چند ماه بسته به نظر پزشک خودتان از PRP و مزوتراپی برای رسیدن به نتیجه بهتر استفاده کنید.

   پاسخ
   • درود بر شما
    من بعد از ده ماه موها خوب بلند شدن اما دو هفته است داره موهای که به اندازه یک بند انگشته داره به تعداد زیاد هنگام شسته شو ریزش دارد آیا طبیعی است
    البته من سه بار هم پی ار پی کردم و تا حالا هم اصلا ریزشه مشهود نبود

    پاسخ
 • محمد حمیدی
  دسامبر 22, 2022 4:45 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر و سپاسگزارم از پاسخ های بسیار خوبتان، بنده پنج ماه و نیم از کاشت مویم میگذرد، آیا هنوز هم باید به تراکم بیشتر و ضخامت بیشتر تارهای مو امید داشته باشم؟ممنون

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   بله با رعایت دستورالعمل هایی که توسط پزشک به شما داده شده تا یکسال میتوانید شاهد افزایش تراکم و زخامت باشید.

   پاسخ
   • سلام وقتتون بخیر
    من ۸ ماه از کاشت موهام گذشته و هنوز موهام اون تراکم لازم رو نداره به دکتر مراجعه کردم گفتن بعد از ۱۲ ماه موها تراکم خودش رو نشون می‌ده واقعا اینطوره؟ و گفتن نتیجه کاشت مو در خانم‌ها چون موهاشون بلنده و بیشتر انرژی رو می‌گیره کندتر آیا درسته؟

    پاسخ
  • ابراهیم زاده
   ژانویه 12, 2023 4:30 ق.ظ

   سلام وقت بخیر من موهام درحال ریزش هستش میتونم بکارم جناب؟؟

   پاسخ
   • سلام دوست عزیز
    لطفا در سایت فرم پر کنید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و به تمام سوالات شما در رابطه با کاشت مو پاسخ بدهند.

    پاسخ
  • جمشید توکلی
   فوریه 4, 2023 8:26 ق.ظ

   سلام .وقت بخیر.من حدود ۴۵ روز از کاشت موم میگذره .قسمت پشت سرم که برداشت شده .تو چند ناحیه .موهام در نیومده.این جاهای خالی پشت سرم مو در میاد

   پاسخ
 • باسلام
  موهای من بعد ۹ ماه دچار ریزش شده(هم کاشته ها وهم بقیه سر) ایا طبیعی است؟
  از ماه ۶ تا۸ هم پرپشت بودولی تواین دوماه کم پشت شده.پیشنهادتون چی هست؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   حتما به پزشک خود مراجعه کنید و طبق نظر پزشک خود که به طور کامل در جریان روند کاشت شما بوده اند سعی کنید نتیجه کار را بهبود ببخشید.

   پاسخ
  • سلام من وارد ماه ششم شدم ولی هنوز سرم خالیه خیلی نگران هستم شما موهات خوب شد

   پاسخ
 • سلام من حدود یک ماه هست که کاشت انجام دادم، الان روی پوست سرم شوره داره میزنه که قبلا هم میزد و بااستفاده از محلول کلوتریزون بر طرف میشد، اگه الان کلوتریزون استفاده کنم برای موهای کاشته شده مشکلی پیش

  پاسخ
 • من موهام چرب شده این طبیعیه ؟ قبلا چرب نبود نکنه عوارض باشه

  پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر سوال ک ذهن منو درگیره کرده ایا بعد ده روز کاشت مو رابطه جنسی به موهای کاشته شده آسیب میزنه یا خیر از کاشتم 77روز میگذره و موهای نازک در امده و خارش داره کف سرم ممنون میشم پاسخ بدین از نگرانی خلاصم کنید

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   متوجه این موضوع نشدم که از کاشت شما 10 روز میگذرد یا 77 روز؟ از خارش سر پرهیز کنید میتوانید از پزشک خود در رابطه با استفاده از شامپو مناسب مشورت بگیرید نازک بودن مو هم در این زمان طبیعی می باشد. سعی کنید مراقبت لازم را داشته باشید.

   پاسخ
 • سلام من 11ماه است موهایم را کشته ام پر پشت نشده است . ایا prpکمکی میکند . متاسفانه پزشکم در دسترس نیست . چه داروهایی کمک به پر پشت موها و رشد ان کمک میکند .

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من الان تقریبا 5ماه هستش که کاشت انجام دادم و خیلی راضیم ولی بعضی روزا ریزش داره بعضی موقع هم زیاده ریزش خواستم بدونم طبیعی هستش یا نه ممنون میشم پاسخ بدید🙏

  پاسخ
 • درود بر شما
  از کاشت موهام تقریبا یک ماه گذشته و حدود ۸۵ درصد از موها ریخته و طی چند روز اخیر این ریزش شدت بیشتری داشته است آیا این طبیعی هستش؟!!

  پاسخ
 • سلام….من فوبیای آمپول دارم آیا بنظرتون میتونم سمت کاشت مو برم و میتونم تحمل کنم؟؟؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   این موضوع کاملا به آستانه تحمل شما بستگی داره البته در بعضی کلینیک های از دستگاه Needle-free Injection بجای آمپول بی حسی استفاده می شود.

   پاسخ
 • سلام من هفت ماه از کاشت مو گذشته اما هنوز بعضی وقتا ریزش مو دارم وقتی سرم رو میشورم طبیعیه یا نه

  پاسخ
 • سلام من ده روز میشه کاشت مو زدم و بعد از روز سوم سرم ترک پیدا کرده است و هر روزه شست‌وشو میدم و شستشوی کامل را چی وقت انجام بدم تا دلمه ها از بین بره

  پاسخ
 • سلام
  وقت بخیر حدود 80 روز از کاشتم میگذره. به دکترم دیگه دسترسی ندارم. دو جلسه مزوتراپی انجام دادم. قرص فولیکوژن هم مصرف میکنم. آیا بدون استفاده از محلول امکان رشد موهام وجود نداره؟ میریزه موهام؟
  مزوتراپی هم با توجه به محل کارم دیگه دسترسی ندارم. ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بدون محلول مزوتراپی و استفاده از روش‌های دیگری مانند محصولات مویی یا درمان‌های دارویی، امکان رشد موهای کاشته شده وجود دارد، اما احتمالاً به شکل کندتری اتفاق می‌افتد. مزوتراپی و استفاده از محلول‌های موثر می‌تواند به رشد و قوی‌تر شدن موها کمک کند.

   پاسخ
 • سلام. من نهمین ماه کاشتم سپری شده. به نظر میاد از بیشتر گرافت های کاشته شده فقط یک مو یا نهایتا دو تا بیرون اومده. امکان داره طی چند ماه آینده این تک موها، چند مویی بشن. آخه موقع کاشت غالبا فولیکول های چند مویی رو برمیدارن و میکارن

  پاسخ
  • سلام. بعد از عمل کاشت مو، رشد موهای جدید زمان بر است و به طور معمول حدود 3 تا 6 ماه طول می‌کشد تا موهای جدید به طور کامل رشد کنند. در این مدت، ممکن است تنها یک مو یا تعداد محدودی از موها قابل مشاهده باشند. اما معمولاً در طول چند ماه بعدی، فولیکول‌های مویی که کاشته شده‌اند، بیشتر رشد و به تدریج تعداد موهای جدید افزایش می‌یابد. این فرایند به شدت از فرد به فرد متفاوت است و به عواملی مانند عملکرد بدنی شما، جهش‌های ژنتیکی، مراقبت‌های مویی و سایر عوامل مرتبط با شما بستگی دارد. به هر حال، برای اطمینان بیشتر و بررسی وضعیت خود، بهتر است با پزشکی که عمل کاشت مو را انجام داده است مشورت کنید. او می‌تواند بر اساس شرایط شما و مشاهدات خود نظر دقیق‌تری را ارائه دهد.

   پاسخ
 • سلام. وقت بخیر. همسرم کاشت مو انجام دادند و بعد از ۲ هفته موها شروع به ریزش کرد و تا یک ماه کل موهای کاشته شده ریخت. الان دو ماه از کاشت میگذره و هنوز رویشی مشاهده نمی‌شود. آیا طبیعی است؟

  پاسخ
  • در مورد موقعیت خاص همسرتان، اگر پس از دو ماه از عملیات کاشت مو، هنوز رویش موی جدیدی مشاهده نشده است، ممکن است نیاز به مشاوره و ارزیابی بیشتر با پزشک مربوطه باشد.

   پاسخ
 • سعید ذوالفقاری
  جولای 13, 2023 7:20 ق.ظ

  سلام آیا امکان دارد کسی مو بکارد و بعد از آن از هیچ محلول و مزوتراپی استفاده نکند و هیچ قرصی هم مصرف نکند بعد موی آن رشد کند و ضخیم شود یا احتمال از بین رفتن گرفت ها پس از کاشت هم وجود دارد مثلا من 10 ماه است مو کاشتم حداقل 2 بار prp و 10 بار مزوتراپی کردم و قرص درموبلا و زینک هم استفاده می کنم ولی هنوز کف سر موهام کم پشت هست آیا این کم پشتی به مرور برطرف می شود یا همینجوری هست تا آخر ؟؟؟؟؟ جلو موهام رشد خوبی داشته پزشک میگه چون خونرسانی به اون قسمت بیشتر هست .. به نظر شما اگر کسی مزوتراپی نرود و قرص هم نخورد موهای کاشته شده روال خود را می گذاراند و رشد می کند یا پرپشت می شود یا حتماً باید تمام نکات بعداز کاشت رعایت شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون از جوابدهیتون

  پاسخ
  • سلام
   پس از انجام کاشت مو، نکاتی مانند استفاده از محلول‌ها، مزوتراپی و قرص‌های مربوطه ممکن است توسط پزشک شما توصیه شده باشند به منظور حفظ و بهبود رشد و ضخامت موها. این توصیه‌ها عمدتاً برای بهتر شدن و نگهداری از نتایج کاشت مو است. با این حال، شرایط در هر فرد با وضعیت خاص منحصر بفرد ممکن است متفاوت باشد و نتایج هم ممکن است در هر فرد متفاوت باشند. اگر شما تمامی مراقبت‌های پس از کاشت مو را رعایت نکنید، احتمالاً تأثیر مستقیمی بر رشد و ضخامت موها داشته باشد.

   مهمترین نکته این است که با پزشک خود در مورد نتایج و توقعاتتان صحبت کنید. آنها می‌توانند بر اساس شرایط شما، نتایج قابل دسترس و توصیه‌های مربوطه را به شما توضیح دهند.

   پاسخ
   • سلام سوال من این است آیا اگر کسی مراقبت نکند و قرص نخورد و مزوتراپی نرود و محلول هم استفاده نکند گرفت هایی که کاشته است از بین می رود یا نه دیرتر رشد می کند و ضخیم می شود مثلا به جای یکسال دو سال زمان می برد که رشد کند؟ مثلا کسی نخواهد اینقدر خرج دارو بکند و فقط مو بکارد و یکماه اول را رعایت کند و تمام و منتظر باشد تا مویش در بیاد ؟ یا گرفت ها باید حتماً تقویت شوند وگرنه از بین می روند ؟؟؟؟؟ ممنون از پاسخگویی عالیتون

    پاسخ
    • سلام
     اگر بعد از کاشت مو مراقبت نکنید، گرفت هایی که کاشته اید ممکن است از بین بروند یا دیرتر رشد کنند و ضخیم نشوند. این به این دلیل است که گرفت ها برای رشد و زنده ماندن به مواد مغذی و اکسیژن نیاز دارند. مراقبت های بعد از کاشت مو به تامین این مواد کمک می کند.
     در ادامه برخی از نکات مهم مراقبت بعد از کاشت مو آورده شده است:
     ۱- موهای کاشته شده را به آرامی بشویید.
     ۲- از شامپوها و نرم کننده های ملایم استفاده کنید.
     ۳- از برس های نرم استفاده کنید.
     ۴- موها را شانه نکنید.
     ۵- از حرارت دادن موها خودداری کنید.
     ۶- از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید.
     ۷- یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.
     ۸- مقدار کافی آب بنوشید.
     ۹- استراحت کافی داشته باشید.
     اگر این نکات را رعایت کنید، گرفت هایی که کاشته اید بیشتر احتمال دارد رشد کنند و ضخیم شوند.
     در برخی موارد، ممکن است نیاز به استفاده از داروهای تقویت کننده مو نیز باشد. این داروها به تامین مواد مغذی و اکسیژن برای گرفت ها کمک می کنند و می توانند از ریزش مو جلوگیری کنند.
     اگر در مورد مراقبت بعد از کاشت مو سوالی دارید، حتما با پزشک یا کلینیکی که کاشت مو را انجام داده اید، مشورت کنید.
     امیدوارم این پاسخ مفید باشد.

     پاسخ
 • مجیدعباسی
  آگوست 6, 2023 2:26 ق.ظ

  سلام ۷ماهه از کاشت مو که داشتم گذشته وچون اضافه وزن دارم اگه رژیم لاغری بگیرم برا موهام مضرره؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   تأثیر رژیم لاغری بر روی کاشت موها به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله نحوه اجرای رژیم لاغری، ترکیبات غذایی، تأمین مواد مغذی کافی و وضعیت عمومی سلامتی شما. به طور کلی، رژیم لاغری می‌تواند تأثیر مختلفی بر رشد و سلامت موها داشته باشد:
   1. کمبود مواد مغذی: اگر رژیم لاغری شما منجر به کمبود مواد مغذی اساسی مانند پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی شود، این ممکن است تأثیر منفی بر رشد و سلامت موها داشته باشد.
   2. ریزش مو: در برخی موارد، رژیم‌های لاغری سریع و نامتعادل می‌توانند به عوارضی مانند ریزش مو منجر شوند. این امر ممکن است تا حدی روی کاشت مو تأثیر بگذارد.
   3. اختلالات هورمونی: رژیم لاغری نامتعادل و کمبود کالری ممکن است به اختلالات هورمونی و تأثیر بر تعادل هورمونی در بدن منجر شود، که ممکن است بر رشد موها تأثیر داشته باشد.
   در نظر داشته باشید که برای حفظ سلامت موها و بهبود کیفیت آن‌ها، مهم است که رژیم لاغری را با دقت و به همراه مشاوره از یک تغذیه‌شناس یا پزشک تغذیه انجام دهید. همچنین، مراقبت‌های دوره‌ای برای مراقبت از موها و پیروی از توصیه‌های پزشک پس از کاشت مو نیز اهمیت دارند.

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید
    برای چاق شدن چی روی کاشت تاثیر دارد اگر از داروی چاقی استفاده شود

    پاسخ
    • سلام وقت بخیر
     برای افزایش وزن و تقویت رشد موها به طور همزمان، به عنوان یک اصل مهم، بهتر است با متخصص تغذیه مشورت کنید تا برنامه مناسبی برای شما تنظیم شود. همچنین، برای افزایش وزن به شکل سالم، نیاز به تغذیه و ورزش منظم دارید.
     مکمل‌هایی که شامل موارد زیر باشند گزینه مناسبی خواهند:
     بیوتین (ویتامین B7):برای بهبود سلامتی موها و پوست مصرف می‌شود.
     کلاژن: کلاژن نوعی پروتئین است که می‌تواند به تقویت موها و پوست کمک کند. مکمل‌های کلاژن در بازار موجود هستند.
     ویتامین‌ها و مواد معدنی: ویتامین‌ها مانند ویتامین A، ویتامین C، ویتامین D و مواد معدنی مانند روی و سلنیوم نیز به عنوان مکمل‌هایی که ممکن است برای موها و پوست مفید باشند، شناخته می‌شوند.
     توجه داشته باشید که تأثیر مکمل‌ها برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد و نتایج ممکن است متغیر باشند. همچنین، مصرف هر گونه مکمل جدید باید تحت نظر پزشک خودتان انجام شود، به خصوص اگر شما دارای هرگونه مشکل پزشکی خاصی هستید یا داروی تجویز شده مصرف می‌کنید.
     در نهایت، برای بهبود وضعیت موها و پوست، تغذیه مناسب و مراقبت‌های پوستی روزانه نیز بسیار مهم هستند.

     پاسخ
     • سلام تشکر از اینکه وقت میزاریدوجواب سوالهای ما رو میدهید من الان داخل ماه ششم کاشت هستم وتمام دستورات رو انجام میدم ماه پنجم یک جلسه prpواز ماه سوم چند بارمزوتراپی انجام دادم وبعضی از جاهای سرم مو رشد نکرده وبا تابیدن نور انگار سرم مثل قبل از کاشت خیلی نگرانم نمیدونم هنوز جای امید هست موهام دربیان موهام ریز موندن وبعضی از جاهای سرم تا سه سانت بلند شدن

     • سلام وقت بخیر
      نگرانی شما در مورد نتایج کاشت مو را درک می‌کنیم. مهمترین عامل در موفقیت کاشت مو، صبر و پیگیری دستورات پزشک است. همچنین، هر فرد به صورت متفاوتی به کاشت مو پاسخ می‌دهد و نتایج نهایی ممکن است در طی مدت‌های مختلف برای هر فرد متفاوت باشد.
      مممکن است موهای جدید چند ماه یا حتی یک سال برای رشد کامل نیاز داشته باشند. این امر بسیار نسبی است و به میزان رشد موهای فرد و عوامل مختلفی مانند ژنتیک، سن، سلامتی عمومی و مراقبت‌های شخصی وابسته است.
      مطمئن شوید که تغذیه مناسبی دارید و به مراقبت‌های شخصی موهای خود ادامه می‌دهید. مصرف مواد مغذی مانند پروتئین، آهن، ویتامین‌ها و مواد معدنی برای سلامت موها بسیار مهم است.
      نهایتاً، دریافت نتایج کاشت مو ممکن است وقت ببرد. برای آرامش بیشتر، با پزشک خود صحبت کنید تا او بتواند شما را راهنمایی کند و هر گونه نگرانی یا سوالی را که دارید را پاسخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید