درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.33 (6 رای)

کاشت مو و بازگشت به دوران اوج جوانی

کاشت مو 

این روز ها یکی از عمده ترین پیشنهاد‌هایی که برای بازگشت به دوران اوج و هیجان جوانی و زمان های از دست رفته در رابطه با زیبایی مطرح می شود مربوط به عمل پیوند و کاشت مو است.

برای بیشتر مردم پیوند و کاشت مو کاملا به رسمیت شناخته شده و روشی برای زیبایی مو و سر محسوب می شود.

 

کاشت مو

 

اگر شما هم حس می کنید که ریزش مو و کچلی به شدت شما را آزار خواهد داد و این که شاهد ریزش همه روزه موی خود باشید بسیار طاقت فرسا است بهترین پیشنهاد برای شما این است که با یک پزشک متخصص زیبایی و کاشت مو صحبت کنید تا شما را در این رابطه راهنمایی نماید.

زیرا یکی از بهترین راه های مبارزه با ریزش مو که امری طبیعی محسوب می شود پیوند مو بوده و شما با این روش می توانید موهای طبیعی خود را بازگردانید و برای ظاهر خود زیبایی را به ارمغان آورید.

 

افزایش اعتماد به نفس با عمل کاشت مو

 

افزایش اعتماد به نفس با عمل کاشت مو

عمل کاشت و پیوند مو یک نوع جراحی است که به موجب آن ریشه ها و پیاز های مو از نواحی پشت سر به قسمت های کم پشت تر که موی کمتری دارند پیوند زده خواهد شد.

عمل جراحی زیبایی کاشت مو برای پرکردن قسمت هایی از سر که کاملا کچل شده و یا دارای موهای نازک و ریزی است استفاده می گردد.

برای اولین بار در سال 1950 اولین عمل جراحی پیوند و کاشت موی طبیعی در ایلات متحده آمریکا انجام شد اما روش هایی که در آن دوران استفاده می شد بسیار دست خوش تغییر شده و این روند تا جایی ادامه پیدا کرده که تنها واژه و پایه عمل های جراحی کاشت مو امروزی به اولین نمونه از آن شباهت داد.

حقیقت این جاست که بسیاری از مردان این روز ها به دلیل ریزش موی شدید اعتماد به نفس خود را از دست داده اند و ریزش مو و کچلی آن ها تاثیر مستقیم در زندگی اجتماعی و شخصی آن ها داشته و روحیه آن ها را تحت تاثیر قرار داده است.

عمل جراحی پیوند و کاشت مو معمولا در دفتر پزشک متخصص شما انجام خواهد شد و در حالت کلی روندی ثابت دارد که در آن ابتدا پزشک جراح پوست شما را تمیز خواهد کرد و مواد دارویی مورد نیاز را به زیر پوست شما تزریق می نماید.

سپس یکی از دو روش ممکن را برای عمل جراحی پیوند مو انتخاب کرده و بر طبق آن عمل خواهد کرد.

معمولا در 80 درصد مواقع عمل کاشت مو موفقیت آمیز خواهد بود و به نوعی روند زندگی فرد مراجعه کننده را تغییر خواهد داد.

 

مناسب ترین کاندید کاشت مو

 

مناسب ترین کاندید های انجام عمل کاشت مو چه کسانی هستند؟

معمولا شرایطی وجود دارد که باعث خواهد شد برخی افراد بهترین کاندید برای انجام عمل جراحی زیبایی پیوند و کاشت مو باشند.

به عنوان مثال اگر شما فردی هستید که رشد موهای باقی ماند سرتان در قسمت های کناری و دو طرف سر هنوز هم طبیعی بوده و روند خود را حفظ نموده است یکی از ایده آل ترین شرایط را برای عمل کاشت و پیوند مو دارا هستید.

عوامل دیگری مانند رنگ مو، محل اهدا کننده، بافت و جنس مو نیز می تواند در نتیجه کار تاثیر گذار باشد.

به طور مثال اگر تمامی شرایط از بالاتری درجه کیفی برخوردار باشند در نتیجه زیبایی حاصله از عمل پیوند و کاشت موی طبیعی نیز دو چندان خواهد بود.

در برخی از روش های جراحی پیوند مو ممکن است ترکیبی از چندین روش استفاده شود و این کار به این جهت است که پزشک متخصص قصد دارد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

کاشت مو موجب افزایش اعتماد به نفس خواهد شد و باید به این نکته توجه نمایید که نتایج حاصل شده لزوماً آن چیزی نیست که شما در ذهن خود ساخته اید پس در نتیجه در مورد نتایج عمل بسیار فکر کرده و با پزشک متخصص خود در این مورد صحبت کنید.

یکی از ویژگی های مهمی که شما را به عنوان یک کاندید مناسب برای عمل جراحی پیوند و کاشت مو معرفی و متمایز خواهد کرد، واقع بین بوده نسبت به نتیجه عمل جراحی زیبایی است.

این نکته را نیز به یاد داشته باشید که همواره محدودیت هایی نیز برای انجام یک عمل وجود دارد، به عنوان مثال ممکن است یک فرد که از قضا موهای بسیار کمی هم دارد با توجه به شرایط خاصشان تمایلی به انجام عمل جراحی پیوند و کاشت مو نداشته باشد.

 

کاشت مو برای زنان امکان پذیر است؟

 

آیا عمل کاشت مو برای زنان امکان پذیر است؟

شاید برای شما این سؤال نیز مطرح شده باشد که آیا عمل کاشت مو تنها برای مردان قابل انجام است و زنان نمی توانند از این روش های درمانی استفاده نمایند؟

طبق تحقیقات انجام شده متخصصان زیبایی معتقد هستند که از بین هر 5 زن، دلیل ریزش موی شدید یکی از آن ها موضوعاتی مانند پیری، تغییرات هورمونی، یائسگی و غیره است.

چون زنان بیشتر از مردان در معرض مبتلا به نازک شدن پوست در میان سالی قرار دارند در صورتی که مردان بیشتر مبتلا به ریزش مو خواهند شد.

برای اصلاح مشکل ریزش مو در زنان معمولا راه حل های ساده تری مانند استفاده از کلاه گیس پیشنهاد خواهد شد و یا در برخی موارد نیز تجویز داروهایی برای جلوگیری از ریزش مو بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

البته اثر بخشی این داروها در افراد مختلف و بیماران متفاوت است و در برخی مواقع نیز باعث جلوگیری بسیار عالی از روند ریزش موی زنان شده است.

اما در مورد پاسخ به این سؤال باید گفت که در مواقعی که فرد امکان استفاده از این روش ها را نداشته و یا با استفاده از آن ها احساس ناراحتی می کند می توان از عمل پیوند و کاشت موی طبیعی نیز بهره برد.

از آنجایی که روش مینی گرافی معمولا بیشتر برای جراحی در نقاط مشخصی استفاده می شود که پوست نازک تری دارد می تواند روش مناسبی برای عمل کاشت و پیوند مو در زنان باشد.

در نتیجه پس از اینکه ثابت شد فرد یک کاندید مناسب برای عمل جراحی زیبایی پیوند و کاشت مو است می توان از این روش استفاده بهینه برد.

اگر شما نیز تصمیم دارید تا عمل کاشت و پیوند مو را انجام دهید به این نکته توجه کنید که هیچ گاه نتایج پس از عمل با زمانی که هیچ ریزشی اتفاق نیفتاده بود برابری نخواهد کرد بلکه عمل کاشت و پیوند مو تنهای برخی از مشکلات مرتبط با طاسی و کم پشت بودن مو در برخی نواحی را حل خواهد کرد.

 

روش های انجام عمل کاشت مو

 

روش های انجام عمل کاشت مو

انجام عمل پیوند و کاشت مو صرفاً برای کسانی نیست که ریزش مو داشته و موهای خود را از دست داده اند بلکه برای تمامی کسانی است که حتی ممکن است بخواهند خط رویش موهای خود را اصلاح نمایند و یا ظاهری جذاب تر و زیبا تر برای خودشان به ارمغان آورند.

پیوند مو در تمام دنیا به چند روش زیر انجام خواهد شد که شرح توصیف آن ها خود یک مطلب جداگانه خواهد بود زیرا هر کدام دارای ویژگی ها و موارد استفاده خاص خود است.

  1. کاشت و پیوند مو به روش FIT : در این روش ابتدا یک فولیکول برداشته شده و در محل مورد نظر کاشته می شود و این روند به صورت یک دنباله پشت سر هم انجام خواهد گرفت.
  2. کاشت و پیوند مو به روش FUT : در این روش به جای اینکه به صورت متوالی و دانه دانه عمل برداشت و کاشت و پیوند مو انجام شود به صورت یک نوار قسمتی از موها را همراه فولیکول جدا کرده و در محل مقصد کشت خواهد شد.
  3. کاشت و پیوند مو با استفاده از روش ترکیبی FUT و FIT
  4. کاشت و پیوند مو به روش SUT
  5. کاشت و پیوند مو به روش پانچ
  6. کاشت و پیوند مو به روش Safe

 

عمل کاشت مو چگونه انجام خواهد شد

 

عمل کاشت مو چگونه انجام خواهد شد؟

در ابتدای پاسخ به سؤال روش انجام عمل کاشت مو سؤالات دیگری مطرح می شود و آن هم این است که آیا احتمالا رفع مشکل ریزش مو و کچلی توسط عمل پیوند مو وجود دارد؟

آیا این عمل یک فرآیند دائمی بوده و همواره قابل اجراست؟ پیوند مو به صورت کاملا امن و موفق انجام خواهد شد؟ آیا این کار باعث ایجاد اختلال در روند اصلی بدن نخواهد شد؟

در پاسخ به این سؤالات باید بگوییم که عمل جراحی پیوند و کاشت مو یک فرآیند جراحی است که در آن فولیکول های مو از جاهای دیگری که رشد مو ادامه دارد مانند پاها، دست ها و غیره جدا شده و بر روی قسمت هایی که رشد مو متوقف شده قرار داده خواهد شد تا رشد مو مجدد به واسطه وجود فولیکول ها انجام گردد.

بر طبق آخرین تکنیک ها و استاندارد های استفاده شده در دنیا این روش کاملا دائمی بوده و با انتقال و پیوند فولیکول رشد مو مجدداً آغاز خواهد شد!

البته بر طبق روش های ذکر شده عمل پیوند و کاشت موی طبیعی ممکن است متفاوت باشد اما در حالت کلی روند کاشت و پیوند مو مطابق زیر خواهد بود.

1-ابتدا فرد برای عمل پیوند آماده شده و فولیکول هایی که نیاز است از قسمت مبدأ و پشت سر برداشته خواهند شد تا برای پیوند استفاده شود.

2-برای آماده سازی ناحیه ای که فولیکول ها از آن جدا می شود باید از بی حسی موضعی استفاده کرد و سپس با توجه به روش به کار گرفته شده عمل برش انجام گردد.

3-در ناحیه مقصد که پیوند مو در آن جا انجام خواهد شد فولیکول های جدا شده قرار خواهند گرفت و عمل پیوند انجام خواهد شد.

 

حقایقی پنهان در مورد عمل کاشت مو

نکاتی وجود دارد که دانستن آن در مورد عمل جراحی زیبایی پیوند و کاشت مو خالی از لطف نخواهد بود و این اطلاعات می تواند روزی مفید واقع شود.

1- موهای پیوند شده بین 2 تا 4 هفته کاملا سازگار شده و روند رشد طبیعی خود را ادامه خواهند داد و ریشه ها مجدداً شروع به رشد خواهند کرد و به صورت دائمی و ثابت این روند مانند موهای طبیعی دیگر طی خواهد شد.

2- برای اینکه در حین عمل پیوند مو بیمار هیچ دردی را حس نکند از بی حسی موضعی استفاده خواهند کرد زیرا باعث می شود تا بیمار در همان روز نیز مرخص شود

3- در صورتی که استفاده از بیهوشی عمومی موجب خواهد شد تا بیمار حداقل یک روز در بیمارستان یا مرکزی که عمل در آن انجام خواهد شد بستری باشد.

4- عمل پیوند و کاشت مو با روش ترمیم کاملا متفاوت است زیرا این عمل پایه و اساس علمی داشته و تمامی فاکتور ها به دقت بررسی خواهند شد.

5- کاشت و پیوند مو به این معنی نیست که موهای شما کاملا متفاوت و خاص خواهد بود. این انتظار کاملا بی جا است زیرا موهایی که پیوند زده شده اند از جنس موی بدن خود شماست لذا همان حالت طبیعی خود را حفظ خواهند کرد و در نتیجه نباید توقعات بی جایی داشت.

6- در موارد مختلف روش های کاشت و پیوند مو متفاوت بوده و بسته به نظر پزشک متخصص ممکن است روش خاصی در حین عمل به کارگیری شود.

7- هزینه عمل جراحی زیبایی پیوند و کاشت موی طبیعی با توجه به حجم، تراکم و تعداد پیوند های انجام شده متفاوت خواهد بود.

 

مراقبت های بعد از عمل کاشت مو

برای جلوگیری از بروز عوارض و خطرات ناشی از عمل پیوند مو باید نکاتی را پس از عمل رعایت کنید، عمل پیوند و کاشت مو ممکن است به صورت سرپایی انجام شود و نیازی به بستری شدن ندارد!

پس از اتمام عمل تا 3 روز باید از شستشوی آن پرهیز نمایید سپس می توانید تنها با استفاده از شامپو بچه نسبت به شستشوی موهای خود اقدام کنید.

تا یک هفته از قرار گرفتن مستقیم محل کاشت و پیوند مو در برابر تابش نور خورشید جلوگیری کنید تا از مواردی مانند عفونت، خونریزی و غیره جلوگیری شود.

در طی این مدت محیطی ه پیوند و کاشت مو بر روی آن انجام شده توسط آنتی بیوتیک های پوشانده و پانسمان خواهند شد.

 

هزینه یک عمل کاشت مو چقدر است؟

هر عمل جراحی که با اهداف زیبایی و یا درمانی انجام می شود شامل هزینه هایی خواهد بود، هزینه های جاری یک عمل جراحی به موارد و فاکتور های متعددی بستگی دارد.

تمامی این نکات در رابطه با هزینه های عمل جراحی زیبایی پیوند و کاشت موی طبیعی نیز صدق خواهد کرد.

در عمل جراحی پیوند مو هزینه تا حد زیادی به میزان مویی بستگی دارد که پیوند زده خواهد شد و علاوه بر هزینه های جانبی مانند هزینه ی داروی بی حسی، داروهای مسکن و ضد التهاب، دستمزد پزشک جراح و تیم جراحی و غیره، این مقدار موی پیوند زده شده نیز در هزینه به طور مستقیم تاثیر خواهد گذاشت.

به این نکته توجه داشته باشید که برخی عمل های جراحی زیبایی تحت شرایطی خاص توسط بیمه خدمات درمانی پوشش داده خواهد شد اما عمل جراحی زیبایی پیوند و کاشت مو از آن جمله عمل های زیبایی است که تحت هیچ شرایطی مورد تعهدات بیمه های خدمات درمانی نخواهد بود.

در نتیجه علاوه بر اینکه در مورد هزینه های جاری عمل تصمیم گیری خواهید کرد در مورد انتخاب یک جراح متخصص مناسب با هزینه ای قابل قبول نیز تحقیق نمایید.

 

عوارض و خطرات ناشی از عمل کاشت مو

مانند تمامی عمل های جراحی، عمل پیوند و کاشت مو نیز ممکن است خطرات یا عوارضی را به همراه داشته باشد که البته تمامی این عوارض و خطرات بسته به مراقبت های انجام شده و میزان مهارت پزشک متخصص قابل کنترل و پیش گیری هستند.

از جمله خطراتی که در موارد بسیار نادر احتمال وقوع آن پس از عمل کاشت مو وجود دارد می توان به خونریزی و عفوت پس از عمل پیوند مو و همچنین احتمال رشد موهایی جدید و غیر طبیعی اشاره نمود.

زمانی که موهای پیوند زده شده جدید شروع به رشد کنند ممکن است این روند با التهاب همراه باشد و در برخی افراد باعث ایجاد التهاب و عفونت های فولیکول مو گردد.

در واقع فولیکول مو همان عضوی است که موجب رشد موها خواهد شد. در چنین مواقعی برای کاهش التهاب و عفونت می توان از داروهای مسکن و ضد التهاب مانند آنتی بیوتیک ها استفاده نمود.

در برخی موارد نادر نیز ممکن است در نواحی که عمل پیوند و کاشت موی طبیعی انجام شده است، رشد موهای اصلی که از قبل وجود داشتند متوقف شود که در این شرایط جای هیچ نگرانی وجود نداشته و این موضوع قطعاً موقتی خواهد بود و به زودی رفع خواهد شد.

برای اطلاع از تمامی عوارض احتمالی که به ندرت اتفاق خواهد افتاد و همچنین مشاوره در مورد عمل پیوند مو بهتر است با پزشک خود به طور کاملا جدی و مفصل صحبت نمایید.

 

کلینیک پوست و مو مارال یکی از بهترین مراکز کاشت مو در غرب تهران آماده ی ارائه تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی میباشد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.33 (6 رای)